Jump to content

Discutii generale


Evaldust
 Share

Recommended Posts

@, Nu am mai intrat pe joc de 24 de ore deja , ma da Kepa disparut cred..Ca doar sunt prietenul nr.1 al lui , Hai ca vin sa il mai finantez pe prietenul nostru mai ales al tau Sassori , da ..este vorba despre qMenthol :)) .

Edited by AIM BeyondOwn
Link to comment
Share on other sites

#VALOAREDAIAMARE :))

Iti voi raspunde si aici ca in reclamatia pe care mi-ai facuto:

 

Acele iteme au fost pierdute de adminul GuessWhoo care nu mai are aceasta functie de cateva luni bune, dar cand i-am scos functia i-am luat doar itemele din inventar si chesturile care le-am gasit la [/sethome]. El totusi mai avea niste cufere pe care nu le-am vazut atunci cu niste iteme modate pe care le-a pierdut luptandu-se la PvP ca orice player normal astfel eu zic ca daca GuessWhoo le-a pierdut oricine poate fi omorat. In Minecraft, daca esti omorat itemele de pe tine cad si ele pe jos, iar cel care te-a omorat le poate lua. Astfel cel care l-a ucis pe GuessWhoo atunci le-a pierdut si el la randul lui si itemele au ajuns la Xes.

Acum vine intrebarea "De ce eu nu le confisc?"

Raspunsul ar fi cam acesta:

Nu le confisc deoarece fiecare player care lupta la PVP isi strica propriile iteme, acesti jucatori si-au stricat / pierdut itemele lor pentru a il omori pe respectivul posesor al itemelor care acum au ajuns la Xes. Nu mi se pare corect fata de acei oameni care au pierdut pentru a obtine aceste iteme sa piarda degeaba.

Alt motiv ar fi ca aceste iteme nu au un avantaj foarte mare fata de un set enchantat obisnuit.

Sassori, aici ma adresez tie deoarece stii cum e Minecraftul. Poate stii, poate nu, dar daca pui bonusuri de sabie pe armura acestea sunt degeaba, nu au nici un efect, doar apare pe armura ca sa sperie adversarul, iar asta iti pot demonstra.

Ca sa iti dau un exemplu pe acea casca pe care vezi tu multe bonusuri singurele care au efect sunt: Protection IV, Unbreaking III, Thorns III, Aqua Affinity I, iar eu am vazut si jucatori obisnuiti cu aceste bonusuri pe iteme.

Chiar mai mult, a confisca acele iteme va starni un nou scandal din partea celor care au pierdut pentru a le obtine ceea ce nu isi are rostul cu putin timp inainte de release-ul versiunii 1.8 si resetarea hartii respectiv itemelor.

Edited by AIM Katzuno
Link to comment
Share on other sites

@, De acum 3 luni este anuntat wipeul . Un player cu acele iteme nu poate fi omorat de un altul cu iteme facute legit in joc , acele iteme nu sunt ,,pierdute,, la PVP ci pastrate de vreun admin ,,responsabil,, din staff si dupa pierderea adminului date lui Xes deoarece se cunosc pe Samp. Revolta jucatorilor daca ii iei itemele :)) ? Daca o sa vada ceilalti jucatori de pe server videoul iti garantez ca o sa doreasca confiscarea lor sau sa aiba si ei iteme la fel , asa ca stimabile owner , daca te intereseaza parerea jucatorilor ar trebuii sa le confisti si sa faci o cautare amanuntita in chesturile respectivului sa vezi daca mai sunt si alte iteme modate .

#Daca bonusurile respective nu au efect pe acele iteme poti sa imi dai si mie iteme cu 8 bonusuri ? Daca raspunsul este unul negativ e clar cum s-a ajuns pe server .

Edited by AIM BeyondOwn
Link to comment
Share on other sites

@, De acum 3 luni este anuntat wipeul . Un player cu acele iteme nu poate fi omorat de un altul cu iteme facute legit in joc , acele iteme nu sunt ,,pierdute,, la PVP ci pastrate de vreun admin ,,responsabil,, din staff si dupa pierderea adminului date lui Xes deoarece se cunosc pe Samp. Revolta jucatorilor daca ii iei itemele :)) ? Daca o sa vada ceilalti jucatori de pe server videoul iti garantez ca o sa doreasca confiscarea lor sau sa aiba si ei iteme la fel , asa ca stimabile owner , daca te intereseaza parerea jucatorilor ar trebuii sa le confisti si sa faci o cautare amanuntita in chesturile respectivului sa vezi daca mai sunt si alte iteme modate .

#Daca bonusurile respective nu au efect pe acele iteme poti sa imi dai si mie iteme cu 8 bonusuri ? Daca raspunsul este unul negativ e clar cum s-a ajuns pe server .

De accord cu Beyond. Iti dam seturile noaste legit si ne dai si noua seturi ca ale lui Xes. Nu vad alt motiv pentru care nu ai face-o, doar ca noi nu suntem admini 3 pe Samp si nu avem influenta lui Xes! :*

Link to comment
Share on other sites

@, Un jucator cu iteme ca acelea nu cred ca poate fi batut de un alt jucator care are iteme normale cu 4 bonusuri. Nu este foarte credibil faptul ca cineva a pierdut iteme cu 8-10 bonusuri. Sunt de acord cu @, parerea mea este ca astfel de iteme nu ar trebui sa existe pe server.

Link to comment
Share on other sites

Uitati aici http://minecraft.gamepedia.com/Enchanting#Enchantments

 

Singurele bonusuri dintre cele din video care au efect sunt: Protection IV, Thorns III, Feather Falling IV, Aqua Afifinty I, Respiration III, Unbreaking III dintre care doar primele doua iti ofera vreun avantaj in arena de PVP. Asadar, un jucator cu set Protection IV, Thorns III, Unbreaking III este egal in fata unui jucator cu Protection IV, Thorns III, Unbreaking III + alte zeci de mii de bonusuri pe armura.

Link to comment
Share on other sites

@,@@Danisasuke, @@NevaSF, @, In urma unei discutii cu staff-ul am ajuns la o concluzie care, sper eu, va rezolva problemele cauzate. Am lasat pe armura lui Xes doar bonusurile care sunt folositoare din toate cele care erau acolo si am redus la Thorns 1 pe 2 iteme.

 

DOVADA:

https://www.youtube.com/watch?v=NY7-pvlZ0Ro&feature=youtu.be

Link to comment
Share on other sites

Dar de ce s-a luat aceasta masura doar dupa ce l-am implicat pe BOBO? Dubios ....

Cum am zis mai sus, eu am aflat de aceste iteme de acum 3 zile si singurele masuri care mi-au trecut atunci in minte au fost: Confiscare sau pastrarea itemelor.

Aducandu-mi cazul in vizor din nou m-am consultat cu stafful in privinta alegerilor mele si am ajuns la concluzia sa ii lasam doar bonusurile care se pot face, desi itemele au aceeasi eficienta ca inainte.

Link to comment
Share on other sites

Salutari!Cand se va face update cu 1.8?

Aici am gasit si eu informatiile pe care le stiu: http://minecraft.gamepedia.com/1.8

 

Ei au mai scris planned release si in luna mai, dar deja intram in septembrie. Cel mai probabil in curand se va face update, acum totul depinde de Mojang.

 

La 1.8 pe langa update-ul celor de la Mojang, vom aduce si noi multe alte lucruri si probabil va fi cel mai mare update de pana acum.

Link to comment
Share on other sites

Neata baietii, mor de somn..

Si da, nu e nimeni pe server.

Ce faceti pe aici ?

Neata, ce sa fac, abia ce m-am trezit, am de gand sa construiesc ceva maret azi. Cine ma ajuta?

Edited by Danisasuke
Link to comment
Share on other sites

Cum am spus, am postat dovada pentru alegerea random al castigatorului celor $20.000. La fel voi proceda si la cele 2 VIP-uri care se vor da random.

 

https://www.youtube.com/watch?v=tbZ9ETXozfY&feature=youtu.be

Link to comment
Share on other sites

  • Moshu featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.