Jump to content

Problama joc.


 Share

Recommended Posts

Salut prieteni. Recent, am vrut sa imi downloadez un joc, Stronghold Crusader, care nu l-am mai jucat de ani buni. In fine, l-am luat de pe filelist, l-am instalat, totul bine. M-am jucat, iar cand incerc sa dau "Save Game" sau daca ma joc mai mult de 20-30minute pc-ul efectiv se inchide.
Aici nu inteleg ceva, un joc care are niste cerinte minuscule (CPU: 300mhz+ , Ram: 64mb + , Video 4mb+) imi face PC-ul sa se inchida? Nu are cum sa imi frece atat de rau pc-ul incat sa se supra incalzeasca. Cu toate ca este un PC asa vechi, in urma cu putin timp (~2 luni), i-am pus o placa video noua (Nvidia GeForce GT9500, 1024mb pe 128bits) + curatat bucatica cu bucatica si am si pus alta pasta termoconductoare atat la procesor cat si la placa video.

Nu are cum sa fie o problema de a pc-ului, cu toate ca este unul slabut, joc SA:MP la very high cu el fara probleme, un joc ca Stronghold ar trebui sa mearga uns. De la joc nu are cum sa fie o problema, am incercat diferite versiuni, toate luate de pe filelist ca sa fiu sigur ca nu are virusi. Cineva mi-a sugerat sa incerc sa fac un upgrade la windows, sa instalez SP3. Credeti ca ar merge? Sau alte sfaturi imi puteti da?

Multumesc anticipat ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.