Jump to content

Problema - Forum


Haronn

Recommended Posts

Întrebarea / Nelămurirea: De aseara nu-mi merge sa ma mai uit la notificari respectiv la pm-uri, cand dau click se coloreaza fundalul la iconita si nu mi-o deschide. Si alta problema ar mai fi cand vreau sa postez ceva, tot asa,de aseara nu-mi apare bara aia sa aleg fontul scrisului,numarul cat de mare sa fie scrisul,culoarea scrisului si toate cele. Precizez ca am incercat si pe 2 calculatoare de la informatica la scoala si tot asa imi face, ma poate ajuta cineva?

Screenshot (în caz că este necesar): https://www.youtube.com/watch?v=qVn0J0VQxec&feature=youtu.be

 

 

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Întrebarea / Nelămurirea: Uni membri cand pun pozele la rapoarte pe samp sau cand este nevoie de o poza, ei scriu ca poza este aici si iti arata ca poti da click pe "aici" si te duce pe poza, nu am explicat prea bine, sper sa intelegeti si sa imi spuneti si mie cum se face.

Screenshot (în caz că este necesar): Hmm, cred ca nu este necesar.

Link to comment
Share on other sites

Nu este problema de la forum, mie imi merge perfect, incearca sa dai restart la internet, sa dai restart la calculator, si apoi sa vezi ce zice, ultima varianta ar fii sa reinstalezi Windowsul.

Link to comment
Share on other sites

Problema este de la google.

Azi a inceput si mie sa mi se intample asa, am schimbat pe internet explorer si vad ca merge dar mai greu.

Incearca sa instalezi Inter Explorer/Moozila pana se rezolva si vezi daca iti merge.

Cred ca este problema si de la forum ca ieri mergea bine si azi..

Link to comment
Share on other sites

Ocaust are dreptate, pe Google Chrome nu îți poți modifica aspectul post-urilor, iar pe Maxthon Cloud nici nu te poți loga pe forum, momentan încercați 'Internet Explorer'.

 

Dar poate fi problema și de la forum...

Link to comment
Share on other sites

Nu este problema de la forum, mie imi merge perfect, incearca sa dai restart la internet, sa dai restart la calculator, si apoi sa vezi ce zice, ultima varianta ar fii sa reinstalezi Windowsul.

Dar nu am zis ca e de la forum, desi pe altele imi merge. Restart la pc am dat, la internet am dat, am incercat si pe inca 2 pc, tot asa face.Si nu reinstalez windowsul, nu ai vazut ca am scris ca am incercat la informatica la scoala si pe alte pc si tot asa facea?

 

 

Problema este de la google.

Azi a inceput si mie sa mi se intample asa, am schimbat pe internet explorer si vad ca merge dar mai greu.

Incearca sa instalezi Inter Explorer/Moozila pana se rezolva si vezi daca iti merge.

Cred ca este problema si de la forum ca ieri mergea bine si azi..

 

La mine aseara mergea bine si de dimineata cand sa ii salut pe astea din TLG poc, nu-mi aparea aia... Cand am vazut ca nu merge am cautat alt forum si acolo a mers, dupa a 2 incercare am facuto cu browserul de la net si am bagat fire fox si tot nu mergea, dar bag imediat si explorer sa vad daca merge..

 

Si mai observai ca si daca tin mouse pe nmele unei persoane pe forum nu-mi mai apare meniul ala sa-i dau cerere de prietenie, sa vad cate posturi are, cand si-a facut contul,cate +uri are si alte chestii, sper ca ati inteles voi..

 

 

Hmmm,acum sunt pe Internet explorer si tot nu-mi merge..

Link to comment
Share on other sites

Și eu am aceeași problemă când folosesc Opera, iar pe Internet Explorer nu pot să colorez scrisul, să folosesc copy /paste sau să folosesc Quote. Sper să se rezolve cât mai curând problema, deoarece mulți suntem în facțiuni și nu putem posta raportul pentru că nu avem cum să dăm un reply calumea.

Link to comment
Share on other sites

 

incearca cu alt browser

 

 

Danny1990 vad ca ai mai postat si pe la problemele alotra, vad ca vrei sa faci +1 dar daca ti-e lene sa citesti descrierea nelamuririi, dute si fa +1 la sondaje, nu mai posta aici. S-a spus mai sus ca este de la forum si tu pentru + ai citit unpic din problema si vii sa spui ca e de la browser. Am incercat si pe alte pc, daca nu ai citit mai sus.

 

Ma ajuta si pe mine cineva la a 2-a nelamurire, repet?

Link to comment
Share on other sites

Da, te pot ajuta eu, Haron. Mai intai scrii cuvantul/cuvintele care vrei sa apara cu albastru (adica cand dai click pe ele sa te trimita la alta pagina) si dupa te duci in bara aceea de mai sus (aia care acum, din pacate, nu se vede) si ai acolo, pe ultimul rand, pe la mijloc o iconita cu un lanţ si un +, apesi pe el si pui acolo adresa URL la care vrei sa te trimita cand dai click.

 

 

Daca te-am ajutat, poate ma ajuti si tu cu un +.

Link to comment
Share on other sites

Am și eu această problemă și nu este de la browser, am încercat si Chrome, Opera, Mozilla Firefox și Internet Explorer și pe fiecare întâlnesc una sau mai multe probleme ca cele menționate mai sus.

Sper să se rezolve repede.

 

EDIT: Ma scuzati, nu s-au incarcat toate posturile si nu am vazut ca deja s-a ajuns la aceasta concluzie. Ma scuzati de post.

Link to comment
Share on other sites

 

Am și eu această problemă și nu este de la browser, am încercat si Chrome, Opera, Mozilla Firefox și Internet Explorer și pe fiecare întâlnesc una sau mai multe probleme ca cele menționate mai sus.

Sper să se rezolve repede.

 

EDIT: Ma scuzati, nu s-au incarcat toate posturile si nu am vazut ca deja s-a ajuns la aceasta concluzie. Ma scuzati de post.

 

 

E bine ca macar iti ceri scuze si iti motivezi postarea, nu ca domnul Danny1990.

 

 

 

Da, te pot ajuta eu, Haron. Mai intai scrii cuvantul/cuvintele care vrei sa apara cu albastru (adica cand dai click pe ele sa te trimita la alta pagina) si dupa te duci in bara aceea de mai sus (aia care acum, din pacate, nu se vede) si ai acolo, pe ultimul rand, pe la mijloc o iconita cu un lanţ si un +, apesi pe el si pui acolo adresa URL la care vrei sa te trimita cand dai click.Daca te-am ajutat, poate ma ajuti si tu cu un +.

 

 

Ok, multumesc oricum ca din 10 oameni care au postat aici tu te-ai gasit sa ma ajuti.+ nu iti pot da pentru ca am dat deja la un coleg din TLG. Voi incerca cum mai invatat tu.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.