Jump to content

Waruri intr-un alt VW


Kelton
 Share

VW Wars  

400 members have voted

  1. 1. Doriti waruri intr-un virtualworld diferit?

    • Da.
    • Nu.
    • Nu inteleg ce inseamna exact virtualworld diferit si nu ma pot decide.


Recommended Posts

Pentru cei care aveți ca singur argument faptul că așa ceva nu e RP, vă pot spune că serverul e hibrid... tindem spre o anumită măsură de roleplay dar se poate observa foarte clar că nu e doar roleplay. Astfel de updates au ca rol un joc mai plăcut pentru jucători, nu trebuie neapărat să fie roleplay.

 

Pentru cei care au donat pentru elicoptere nu pot decât să vă trimit și să cercetați ce înseamnă a dona. Nu vă vor fi șterse de pe conturi și le veți putea folosi în continuare în alte scopuri. Nu e normal ca warurile să se țină pe clădiri, asta chiar că nu e roleplay.

 

Pentru cei din departamente care se tem că n-o să aibă activitate vă informez că n-o să fie așa. În departamente întotdeauna a fost ceva de făcut, întotdeauna au existat jucători cu wanted, amenzi de dat, controale de făcut chiar și când nu se intervenea la waruri, așadar n-ar trebui să existe nici aici scuze.

 

Iar pentru cel care se teme că jucătorii vor abuza de wanted într-un virtualworld diferit, pot să-ți spun că nu ne este greu să excludem jucătorii cu wanted din viertualworldul diferit :)

 

 

Uitati-va la postul asta inainte de a vota contra doar pentru roleplay sau hely personale.

Link to comment
Share on other sites

Votez PRO. Nu sunt mafiot dar îi înțeleg că vor și ei să țină un war normal, fără civili, poliție, etc. Sunt polițist și de fiecare dată când intervenim la war-uri, ei încep să se enerveze. Înainte erau war-uri normale așa că ar fi bine să fie și acum!

Link to comment
Share on other sites

Contra. Sa va explic cum stau lucurile pai implemetarea acestor waruri in alt virtualword va duce la : scaderea donatiilor adica nimeni nu va mai vrea maverik, sparrow si lasarea a multor playerii care au donat sa detina un heli si este o idee proasta adica frate vin copii pe voi fugiti si voi de ei e realitatea in realitate te duci sa te omori cu mafiile in orase fara sa vina politia ? pai nici in America nu e asa si pe langa asta mai vine un civil mai urcati cu heli pe cladiri asta e jocu nu va mai ofticati ca luati 1k sec si eu am luat si aia e, ei isi fac doar meseria ca altfel nu ar mai exista PD/NG/FBI deci ganditi si voi dati Pro aiurea cand habar nu aveti ce pierdeti si transformam sv de rpg rollplay in cine stie ce... adica ce e rollplay sa faci war in alta lume fara copi fara heli fara masini personale ? ajung masinile de la hq la toti membrii? si fvr ar trb dat din minut in minut. Deci aceste waruri vor face sa scada playerii si frumusetea jocului in mafii + o sa aveti un minus foarte foarte mare la donatii

Link to comment
Share on other sites

Contra. Sa va explic cum stau lucurile pai implemetarea acestor waruri in alt virtualword va duce la : scaderea donatiilor adica nimeni nu va mai vrea maverik, sparrow si lasarea a multor playerii care au donat sa detina un heli si este o idee proasta adica frate vin copii pe voi fugiti si voi de ei e realitatea in realitate te duci sa te omori cu mafiile in orase fara sa vina politia ? pai nici in America nu e asa si pe langa asta mai vine un civil mai urcati cu heli pe cladiri asta e jocu nu va mai ofticati ca luati 1k sec si eu am luat si aia e, ei isi fac doar meseria ca altfel nu ar mai exista PD/NG/FBI deci ganditi si voi dati Pro aiurea cand habar nu aveti ce pierdeti si transformam sv de rpg rollplay in cine stie ce... adica ce e rollplay sa faci war in alta lume fara copi fara heli fara masini personale ? ajung masinile de la hq la toti membrii? si fvr ar trb dat din minut in minut. Deci aceste waruri vor face sa scada playerii si frumusetea jocului in mafii + o sa aveti un minus foarte foarte mare la donatii

In primul rand citeste ce a spus Kelton mai sus, cred ca este destul de clar. Nu cred ca ai jucat pe cand war-urile erau doar cu masinile de la factiune nu? Cand erau doar cateva masini sport pe server, si lumea se descurca cu un Maverick pe mafie, asa-i? Serverul nu este strict RP, mai ales Hard-RP, si nu stiu daca tie iti convine sa ai 100-150 ping la war din cauza multitudinii de playeri si vehicule, dar mie nu. Nu e vina nimanui ca unii nu o sa fie in stare sa organizeze si sa dea [/fvrespawn] la timp si cand este nevoie.

Link to comment
Share on other sites

Pro , si sa mearga si un maverick pe factiune,nu este o problema de un heli.Nu poti urca 25 de membri din prima cu un heli.In schimb heli factiune _ heli personale poti urca .In concluzie ar merge sa se adauge si un heli al factiunii,cel ce este si acum.

Link to comment
Share on other sites

Mie unul nu prea imi convine noi din PD Ce facem stam si ne uitam cum nu avem ce omora .... sau cui da wanted... daca se face cumva sa actionam si noi pd ul as fi de acord dar asa o sa fie prea mare plictiseala in Departamente

Link to comment
Share on other sites

Dar bizurile ? cine are burger si pizza ce fac cu ele ? mai ales alea care nu produc decat la war ?

 

 

Tu macar sti ce-i ala un alt virtualworld? Intrarile la bizuri, locurile de hotdog etc vor ramane, singura diferenta este ca nu vor mai fi ceilalti playeri ca sa incurce. E ca o copie fidela a serverului, doar ca are doar jucatorii din ganguri. VW diferit nu inseamna acea arena sau mai stiu eu ce crezi tu.

Link to comment
Share on other sites

Am propus si eu sa ca war-urile sa se desfasoare la sol, dar presupun ca asa nu vor mai exista ''donatii''. Din punctul meu de vedere este un lucru bun, dar nu sunt singur ca am inteles foarte bine, daca acest virtual world ar copia in totalitate serverul ar fi cel mai important pas de la adaugarea war-urilor in script.

Nu stiu cat de greu de implementat ar fi aceasta schimbare si ar trebui sa existe mai multe detalii despre: sms-urile dintre cele doua lumi sau alte legaturi, un loc doar al nostru unde sa ne putem distra...SUNA FOARTE BINE ! (Imi pare rau ca nu exista si inaite ceva asemenator)

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca e cea mai buna metoda. Crearea sistemului de war are la baza principiul de Roleplay insa scoaterea lui in alt virtual word rupe si mai tare aceasta legatura cu roleplayul.

 

E normal ca in timpul unui war sa ai si interferente din partea civililor, unii fiind si platiti pentru asa ceva, eu cand eram de level mic mi s-a propus sa faca sa ceva. Scoaterea war-urilor din virtualworld 0 reprezinta transformarea acestora intr-un paintball in openworld

 

 

@Michael. Nu vor fi probleme de "legaturi" caci totul se face la la olimpiada, te va spawna in alt virtualword asta e diferenta.

Edited by AshimaPetrisor
Link to comment
Share on other sites

Tu te asteptai sa se cumpere mult mai multe maverick-uri si sparrow-uri decat sunt acum? Iar cei care au donat pentru elicoptere si le-au folosit pana acum nu cred ca o sa se lase din cauza acestui fapt, exista o sumedenie de lucruri ce poti face cu un helli.

 

Nu stiu de unde ai insinuat tu ca departamentele sunt expre pentru a da wanted la war-uri. Tu nici n-ai citit propunerea sa vezi ce facilitati aduce. Cu ping de peste 100 si politisti pe tot turful iti poti face decat nervi, altceva nimic. Cum a zis si Asqwe mai sus, dupa ce ca noi avem cateva war-uri pe saptamana, nici pe alea sa nu le tinem cum trebuie.

Contra. Sa va explic cum stau lucurile pai implemetarea acestor waruri in alt virtualword va duce la : scaderea donatiilor adica nimeni nu va mai vrea maverik, sparrow si lasarea a multor playerii care au donat sa detina un heli si este o idee proasta adica frate vin copii pe voi fugiti si voi de ei e realitatea in realitate te duci sa te omori cu mafiile in orase fara sa vina politia ? pai nici in America nu e asa si pe langa asta mai vine un civil mai urcati cu heli pe cladiri asta e jocu nu va mai ofticati ca luati 1k sec si eu am luat si aia e, ei isi fac doar meseria ca altfel nu ar mai exista PD/NG/FBI deci ganditi si voi dati Pro aiurea cand habar nu aveti ce pierdeti si transformam sv de rpg rollplay in cine stie ce... adica ce e rollplay sa faci war in alta lume fara copi fara heli fara masini personale ? ajung masinile de la hq la toti membrii? si fvr ar trb dat din minut in minut. Deci aceste waruri vor face sa scada playerii si frumusetea jocului in mafii + o sa aveti un minus foarte foarte mare la donatii

 

Edited by S K Y L I N E
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.