Jump to content
Z M A i L

Tow Truck Co. - Sugestii / Suggestions

Recommended Posts

@@CriNtuS

1. Vom vedea ce putem sa facem.

2. Citeste regulamentul.

Nickname: Hanks

Rank: 2

Propunere: Propun sa se faca un update care sa coste in:

- Sa se bage tir-ul de la skill 5 de la trucker si in loc de remorca sa fie inlocuit cu un carlig special ca si la masinile de la TTC. (Nu e obligatoriu tirul de la skill 5 trucker. Eu am propus tirul de skill 5 pentru ca e mai stabil fata de cele de la skill 1-2 si 3-4.)

Cu ce ar ajuta ?

1. Ar ajuta ca membri sa fie mai activi.

2. Am putea sa tractam vehicule de mare greutate.

Ce fel de vehicule?

Vehicule de tip:

- Monster, shamal si restul avioanelor mari care blocheaza drumurile (sub 1000hp).

Cum am putea tracta?

Sa facem un sistem in care sa mergem cu aceste tiruri si cand dam /tow aripile si carlinga/cabina avionului sa nu aive coliziuni cu alte obiecte, stalpi, cladiri, etc.

Cu Tow-Truck putem tracta doar dodo si celelalte avioane nu le putem tracta cu Tow-Truck.

Cu ce crezi că ar ajuta propunerea făcută de tine?: Ar ajuta sa tractam si masini/avioane de dimensiuni mari care blocheaza drumurile (sub 1000-HP).

Alte precizări: Sper ca propunerea mea sa fie ajutata si ar dezvolta mult factiunea TTC.

Edited by TheHanks

@@TheHanks, propunere respinsa din mai multe motive:

1. Noi putem doar sa schimbam regulile, nu sistemul serverului

2. Ce zici tu cu camionul e imposibil (exceptie cu moduri)

3. Poti tracta orice (exceptie vehicule din categoria Bike si Boats) si cu Tow Truck-ul (*la avioanele mai mari, te duci cat mai aproape de locul unde este pozitionat [/dl]-ul si apoi dai click)

4. Coliziunile pot fi oprite doar la vehicule in care se afla sofer.

Edited by RW Catalin

Nickname: IonutT3ko

Rank: 5

Propunere: Propun sa putem tuna masinile cum si pd, taxi, para au voie. Eu cred ca nu trebuie sa luam fw daca tunam masina. Este o chestie doar de aspect si cred ca peste 75% vor sa putem tuna masinile de la factiune

Cu ce crezi că ar ajuta propunerea făcută de tine?: Cred ca majoritatea o sa se bucure de aspect tt.ului tunat si se vor plimba mai mult cu el si nu o sa plictiseasca in timpul raportului

Alte precizări: Alte precizări nu am, bafta sper sa fie acceptata propunerea.(daca am gresit ceva sunt de pe tel ca pe pc nu am voie sa intru)

Nickname:ALeXxZEW.

Rank:3(Senior Mechanic)

Propunere:Sa se readauge/adauge topicul "Misiuni/Missions" in care liderul TTC sa posteze 1 data pe saptamana, cate o misiune Luni la ora 20:00.

Cu ce crezi că ar ajuta propunerea făcută de tine?:Parerea mea ca acest topic poate ajuta la sporirea intelectului in factiune, premiile sa fie in bani gheata,masini sau raport injumatatit/optional.Aproape toate factiunile au, dar noi nu, este foarte frumos sa ai si niste spirit de echipa, in care poti alege 2 castigatori.

Alte precizări:Sal`tare.

Nickname: Sha[G]y

Rank: 1

Propunere: Sa se adauge topicul Misiuni /Missions

Cu ce crezi că ar ajuta propunerea făcută de tine?: Pentru ca asa am obtine multe lucruri cum ar fi raport obtional sau chestii .

Alte precizări: -

@@nG ALeXxZEW,

@,

ne vom gândi la un astfel de topic şi dacă va fi o alegere bună îl vom implementa cât mai curând.

Rank: 4

Propunere: 1. Propun sa se de-a la fiecare test dat sa fie un premiu gen 10k pentru ca ai participat sa dai un test indiferent ca candidatul pica sau trece, asa ar fi mai activi rank 4+ si am putea sa facem si bani. 2. Sa se mareasca castigurile la raport, adica sa primim 1k / per masina tractata si sa fie 1k / pe masina tractata la rank 1 si sa se mareasca la fiecare rank cu 250$.

Cu ce crezi că ar ajuta propunerea făcută de tine?: 1. Sa facem mai multi banuti. 2. Sa facem bani, in alte factiuni am vazut ca iau multi bani facat raport pentru ca au salari mai mari decat la noi.

Alte precizări: Sper sa fie acceptata.

Propunere: 1. Propun sa se de-a la fiecare test dat sa fie un premiu gen 10k pentru ca ai participat sa dai un test indiferent ca candidatul pica sau trece, asa ar fi mai activi rank 4+ si am putea sa facem si bani. 2. Sa se mareasca castigurile la raport, adica sa primim 1k / per masina tractata si sa fie 1k / pe masina tractata la rank 1 si sa se mareasca la fiecare rank cu 250$.

Cu ce crezi că ar ajuta propunerea făcută de tine?: 1. Sa facem mai multi banuti. 2. Sa facem bani, in alte factiuni am vazut ca iau multi bani facat raport pentru ca au salari mai mari decat la noi.

Alte precizări: Sper sa fie acceptata.

1- Propunere respinsa, este inutil.

2- Propunere respinsa, cred ca sunt foarte bune preturile.

Edited by eB Fuad

Nickname: Sha[G]y

Propunere: 1. Sa avem spawn si in SF-LV, acolo sa fie 2 tow truck . 2. Dupa cum a spus si Hanks e putin 400$ pe masina tractata. Ar fi bine daca ar fi mai mari.

Cu ce crezi că ar ajuta propunerea făcută de tine?: 1. Ar fi destul de util sa avem pe /spawnchange si in LV-SF , pentru ca nu ne-am mai chinui sa mergem atat pana il LV-SF pentru TT merge incet si asa am face o mare economie de timp. 2. E foarte putin 400$ . De exemplu cei din departament au 1k pe suspect arestat respectiv kill . Chiar si cei din SI primesc 1k pe fiecare licenta. Asa am face si noi mai multi bani.

Alte precizări: Sper ca propunerea mea sa fie acceptata. Daca va place nu strica un +1.

Edited by KING Shagy

@, propuneri respinse. Ceea ce ai propus tu, nu sunt probleme care tin de noi, conducerea factiunii, ci de scriptul serverului, si nu le putem schimba noi. Aceste propuneri trebuie facute in topicul de sugestii al serverului, nu aici. Daca ati fi citit primul post din acest topic ati fi stiut ca aici se fac propuneri cu privire la regulament/activitati/programe noi/topicuri nu schimbari ale scriptului.

Nickname: LeAndrey
Rank: 2 (Mechanic)
Propunere: 1. Sa avem voie sa avem droguri in posesie, dar nu avem permisiunea sa le folosim.
Cu ce crezi că ar ajuta propunerea făcută de tine?: Asta este contul pe care am skill 3 la Drugs Dealer si am nevoie de droguri la war, sunt pe secundar in gang, si de cat sa cumpar mai bine produc eu, si in orice caz aceasta regula este si in alte pasnice (Ex SFSI),
Alte precizări: Eu zic ca este o propunere buna, sper sa fie acceptata.

Nickname: CapitanulBURCI

Propunere: Sa fie modificata aceasta regula:

• "Cand cei de rank 4+ au de dat teste, vor trebuii sa anunte pe /f cand incep si cand incheie un test cu X, de exemplu: [/f Incep test cu X, va rog liniste pe /f], [Am terminat test cu X]. Din moment ce un rank 4+ incepe un test si pana in momentul cand il incheie, restul membrilor nu vor mai folosii chatul factiunii decat in situatii urgente iar cand un membru s-a conectat in timpul testului si incepe sa foloseasca chatul il avertizati ca Z da test si il rugati sa faca liniste fara alte comentarii precum: scuze, nu am stiut, etc. Aceste reguli se aplica si candidatului. Cei ce nu respecta aceasta regula vor fi sanctionati cu FW pana la demitere." Prin urmare, propun, ca cei de rank 4+ care dau teste, in momentul inceperii testului sa anunte pe /f "Dau tog - test de intrare"

Cu ce crezi că ar ajuta propunerea făcută de tine?: Cei care nu dam teste nu am mai fi obligati sa nu vorbim pe /f in timpul unui test si cred ca este ceva destul de util.

Alte precizări: Sper sa va ganditi la aceasta propunere :D

Nickname: CapitanulBURCI

Propunere: Sa fie modificata aceasta regula:

• "Cand cei de rank 4+ au de dat teste, vor trebuii sa anunte pe /f cand incep si cand incheie un test cu X, de exemplu: [/f Incep test cu X, va rog liniste pe /f], [Am terminat test cu X]. Din moment ce un rank 4+ incepe un test si pana in momentul cand il incheie, restul membrilor nu vor mai folosii chatul factiunii decat in situatii urgente iar cand un membru s-a conectat in timpul testului si incepe sa foloseasca chatul il avertizati ca Z da test si il rugati sa faca liniste fara alte comentarii precum: scuze, nu am stiut, etc. Aceste reguli se aplica si candidatului. Cei ce nu respecta aceasta regula vor fi sanctionati cu FW pana la demitere." Prin urmare, propun, ca cei de rank 4+ care dau teste, in momentul inceperii testului sa anunte pe /f "Dau tog - test de intrare"

Cu ce crezi că ar ajuta propunerea făcută de tine?: Cei care nu dam teste nu am mai fi obligati sa nu vorbim pe /f in timpul unui test si cred ca este ceva destul de util.

Alte precizări: Sper sa va ganditi la aceasta propunere :D

Deja se face asta.

Nickname: LeAndrey

Rank: 2 (Mechanic)

Propunere: 1. Sa avem voie sa avem droguri in posesie, dar nu avem permisiunea sa le folosim.

Cu ce crezi că ar ajuta propunerea făcută de tine?: Asta este contul pe care am skill 3 la Drugs Dealer si am nevoie de droguri la war, sunt pe secundar in gang, si de cat sa cumpar mai bine produc eu, si in orice caz aceasta regula este si in alte pasnice (Ex SFSI),

Alte precizări: Eu zic ca este o propunere buna, sper sa fie acceptata.

Propunere respinsa.

Propunere: Propun sa se modifice regulamentul si sa se adauge o noua regula: Rank 5+ sa fie responsabili si sa se ocupe de activitatile factiunii. Sa fie in fiecare sfarsit de saptamana 1 activitate sa 1 sedinta, iar rank 5+ care inceapa o activitate.

Cu ce crezi că ar ajuta propunerea făcută de tine?: Ar ajuta destul de mult pentru ca am fi o factiune activa macar in weekend si membri ar fi mai activi. Este foarte fain sa participi la o activitate. Nu am facut o activitate/ sedinta de mult, asa ca zic eu ca ar trebui sa facem o activitate minim pe luna.

Propunere 2: Propun sa avem si noi ca alte factiuni cum este paramedics un interval orar in care sa facem repair si refill pe 1$, sa se numeasca M.P.T.B. ( Mechanic Pentru Toate Buzunarele) si sa fie intru interval exemplu: 19:00 - 20:00. Toti membri care sunt online sa fie obligati sa faca M.P.T.B si doar cei pe /sleep si cei offline sa fie invoiti. Cei care sunt online si nu fac M.P.T.B sa fie sanctionati cu FW - absenta M.P.T.B., iar in acest interval, comenzile [/refill, /repair, /refillgascan] sa coste 1$, iar membri la M.P.T.B. sa accepte toate apelurile de tow truck.

Cu ce crezi că ar ajuta propunerea 2 făcută de tine?: Ar ajuta ca membri factiuni sa fie mai activi si sa facem o factiune dorita si o reputatie foarte buna (asa cum are factiunea Paramedics).

Alte precizări: Sper ca propunererile sa fie acceptate si sa fie puse in aplicare.

Edited by TheHanks

Nickname: Hori1919

Propunere: Orice rank 4+ sa poate organiza activitati.

Cu ce crezi că ar ajuta propunerea făcută de tine?: Ar ajuta prin faptul ca am putea face din TTC o factiune mai frumoasa decat este, presarand activitati saptamanale/lunare organizate oricand de catre un rank 4+. Desigur, orice rank 4+ care doreste sa faca o acitivate cu membrii factiunii sa fie aprobata sau respinsa de catre lider/sublider.

Alte precizări: Sper sa fie acceptata, multumesc

@@TheHanks, Propunerea 1 - Respinsa: Sedintele saptamanale sunt inutile. Sedinta se face doar in cazul in care este o schimbare majora in regulament sau ceva urgent si important de anuntat. Sedintele saptamanale sunt uneori un pretext al unor lideri de a sanctiona membrii aiurea, si nu e cazul. In legatura cu activitatile, vom incerca sa schimbam o regula si sa mai fac eu sau Fuad. din cand in cand activitati, doar aveti rabdare.

Propunerea 2 - Respinsa: Oricum poti sa dai cand vrei Refill/Repair cu 1$, deci un asemenea interval nu si-ar avea rostul. Daca vreti activitate mare, o sa marim raportul, dar nu cred ca majoritatea va fi de acord.

@@Hori1919, Propunere partial acceptata. Am sa vorbesc cu Fuad. si cu un admin sa vad daca putem schimba regula, ca toti rank 4+ sa poata organiza activitati. Vom vedea in viitorul apropiat daca putem face asta.

Propunere: Propun sa avem voie sa detinem droguri dar sa nu le consumam ca sa putem face si noi un ban cinstit. Si sa nu se mai dea FW daca detinem droguri si doar daca consumam.

Cu ce crezi că ar ajuta propunerea făcută de tine?: Propunerea mea ar ajuta membri cu skill 5 sa poate face si ei un ban sau sa isi ajute prieteni din gang cu droguri.

Alte precizări: Multa bafta si sper sa fie acceptata.

Propunere NR 1: Propun sa fie adaugat un topic ca la cei din LSSI acest topic sa se numeasca mechanicul saptamani si acesta sa primeasca 50k si sa fie premii in bani sponsorizate de seif-ul factiunii. Mai multe vedeti in link-ul de mai jos: https://forum.b-zone.ro/topic/365981-los-santos-school-instructors-instructorul-saefptaefmanii-instructor-of-the-week/

Pronunere NR 2: Propun sa fie adaugat un topic ca la cei din LSSI si acest topic sa se numeasca testerul lunii si acesta sa primeasca 100k. aceste evenimente sa fie organizate si dupa niste reguli stabilite de conducerea factiunii TTC. Mai multe detalii in link-ul de mai jos: https://forum.b-zone.ro/topic/368320-los-santos-school-instructors-testerul-lunii-tester-of-the-month/

Propunere NR 3: Propun sa fie refolosit topicul Amenzi /Fines - TTC. Acest topic ar ajuta la sanctionare membri mai usor.

Propunere NR 4: Sa putem folosit jobul drugs dealer si sa luam droguri, dar fara sa le consumam. Asa am putea ajuta alti playeri care au nevoie la war noaptea.

Cu ce crezi că ar ajuta propunerea făcută de tine?: Propunerile au fost pentru dezvoltarea factiunii TTC. Propunerea NR 4 este pentru a ajuta alti playeri si pentru a putea face comert cu droguri. Sper sa fie acceptata propunerea mea.

Alte precizări: Acum ramane la decizia conducerii factiunii TTC, daca ei vor sa dezvolte sau nu factiunea TTC. Eu am incercat sa ajut cu tot ce pot aceasta factiune. Pacat daca aceasta propunere va fi respinsa.

Nickname: Sha[Gy]y

Rank: 3

Propunere: Eu zic ca sa avem voie sa detinem droguri , dar sa nu le folosim pentru ca asa ii ajutam pe cei din gang . In plus degeaba avem voie sa facem orice job legal sau ilegal daca nu putem face ceva cu drogurile . Cu materials avem voie si acestea sunt ilegale .

Cu ce crezi că ar ajuta propunerea făcută de tine?: Putem ajuta prietenii din gang si chiar sa facem un ban cinstit fara sa "dam in cap ".

Alte precizări: Bafta tuturor sper sa fie acceptata cererea mea .

Propunere: Propun sa avem voie sa detinem droguri dar sa nu le consumam ca sa putem face si noi un ban cinstit. Si sa nu se mai dea FW daca detinem droguri si doar daca consumam.

Cu ce crezi că ar ajuta propunerea făcută de tine?: Propunerea mea ar ajuta membri cu skill 5 sa poate face si ei un ban sau sa isi ajute prieteni din gang cu droguri.

Alte precizări: Multa bafta si sper sa fie acceptata.

Propunere respinsa, suntem o factiune pasnica si nu cred ca asta este treaba noastra.

Propunere NR 1: Propun sa fie adaugat un topic ca la cei din LSSI acest topic sa se numeasca mechanicul saptamani si acesta sa primeasca 50k si sa fie premii in bani sponsorizate de seif-ul factiunii. Mai multe vedeti in link-ul de mai jos: https://forum.b-zone.ro/topic/365981-los-santos-school-instructors-instructorul-saefptaefmanii-instructor-of-the-week/

Pronunere NR 2: Propun sa fie adaugat un topic ca la cei din LSSI si acest topic sa se numeasca testerul lunii si acesta sa primeasca 100k. aceste evenimente sa fie organizate si dupa niste reguli stabilite de conducerea factiunii TTC. Mai multe detalii in link-ul de mai jos: https://forum.b-zone.ro/topic/368320-los-santos-school-instructors-testerul-lunii-tester-of-the-month/

Propunere NR 3: Propun sa fie refolosit topicul Amenzi /Fines - TTC. Acest topic ar ajuta la sanctionare membri mai usor.

Propunere NR 4: Sa putem folosit jobul drugs dealer si sa luam droguri, dar fara sa le consumam. Asa am putea ajuta alti playeri care au nevoie la war noaptea.

Cu ce crezi că ar ajuta propunerea făcută de tine?: Propunerile au fost pentru dezvoltarea factiunii TTC. Propunerea NR 4 este pentru a ajuta alti playeri si pentru a putea face comert cu droguri. Sper sa fie acceptata propunerea mea.

Alte precizări: Acum ramane la decizia conducerii factiunii TTC, daca ei vor sa dezvolte sau nu factiunea TTC. Eu am incercat sa ajut cu tot ce pot aceasta factiune. Pacat daca aceasta propunere va fi respinsa.

Propunerea NR 1 - Propunere respinsa, nu sunt interesat de ce se intampla in LSSI, daca o sa consider ca este necesar acest topic o sa il deschid.

Propunerea NR 2 - Propunere respinsa, nu sunt interesat de ce se intampla in LSSI, daca o sa consider ca este necesar acest topic o sa il deschid.

Propunerea NR 3 - Propunere respinsa, scopul meu nu este acela de a sanctiona membrii pentru ca uita sa plateasca niste amenzi.

Propunerea NR 4 - Propunere respinsa, suntem o factiune pasnica.

Nickname: Sha[Gy]y

Rank: 3

Propunere: Eu zic ca sa avem voie sa detinem droguri , dar sa nu le folosim pentru ca asa ii ajutam pe cei din gang . In plus degeaba avem voie sa facem orice job legal sau ilegal daca nu putem face ceva cu drogurile . Cu materials avem voie si acestea sunt ilegale .

Cu ce crezi că ar ajuta propunerea făcută de tine?: Putem ajuta prietenii din gang si chiar sa facem un ban cinstit fara sa "dam in cap ".

Alte precizări: Bafta tuturor sper sa fie acceptata cererea mea .

Propunere respinsa, suntem o factiune pasnica.

• Nickname: CapitanulBURCI

• Rank: 2

Propunere: Sa nu se mai ia in considerare aceasta regula: "Puteti sa mergeti la un eveniment violent doar cu acordul unui rank 4+"

Cu ce crezi că ar ajuta propunerea făcută de tine?: Este o regula care nu are niciun rost. De ce sa cerem acordul unui r4+? Adica, cu ce ajuta, care sunt riscurile daca mergem la un eveniment violent? Acum ca sistemul de eveniment este super bine gandit si foarte evoluat nu cred ca mai este nevoie de aceasta regula. Toate evenimentele violente din lista disponibila sunt foarte bine organizate si nu exista nici cel mai mic risc sa se intample ceva nedorit la acele evenimente.

In primul rand sunt intr-un alt virtual world, deci, la evenimentele de tip "Ultimul in picioare", "Duele" "ruleta ruseasca" nu este niciun risc sa tragi intr-un civil care nu este la event. Deci sansele de a lua FW la aceste evenimente sunt de 0 spre -1. Cu ce ajuta aceasta regula? Cu nimic. Inainte, cred, ca avea un rost, dar acum chiar nu mai este nevoie de ea.

Alte precizări: Sper sa va ganditi si sa acceptati aceasta schimbare.

Propunere: Propun sa avem voie sa detinem droguri dar sa nu le consumam. Nu cred ca incurca cu ceva daca detinem droguri. Pur si simplu sa avem voie sa detin si atata tot.

Cu ce crezi că ar ajuta propunerea făcută de tine?: Propunerea mea ar ajuta pe cei cu skill 5 sa poate sa se bucure de munca pe care au facut-o ca sa ajung la acel skill si sa faca bani.

Alte precizări: Multa bafta, si sper sa citesti aceasta sugestie.

Edited by IonutT3ko Damian

Nickname: Daniell.
Rank: 2

Propunere: Propunerea mea este de a putea detine droguri dar fara a le folosi pentru a face si noi niste banuti si de a ajuta prietenii din gang-uri. De ce avem voie orice job Legal/Ilegal daca nu putem detine droguri? Si jobul Distribuitor de arme este ilegal si cu toate astea avem voie sa detinem materiale.

Cu ce crezi că ar ajuta propunerea făcută de tine?:Am putea face niste bani si putem ajuta si alti playeri.

Alte precizări: Sper sa fie acceptata propunerea mea!