Jump to content

Probleme tehnice pe serverele de sa-mp. Mai multe detalii aici.

Modificări ore jucate facțiuni + sloturi ganguri. Mai multe detalii aici.

Clarificări despre c-bug/c-shot aici.

South Sebi Jr

B-MOVIE: Mods / Packs Installation Requests

Recommended Posts

• Nickname(obligatoriu):TovarasuSeby
  • Mod-ul care il vrei instalat(obligatoriu): Skin Changer
  • Problema / nelamurirea in timpul instalarii(obligatoriu):Nu stiu cum sa instalez . http://forum.b-zone.ro/topic/235386-cleoskin-changer/
  • Descriere mod(obligatoriu): Iti schimbi skinul fara ca cei din jur sa vada , il vad pe cel default .
  • Alte precizări(optional): -

Nici mie nu mi-a mers acest mod, daca doresti sa te ajut sa instalezi alt mod de acest gen, PM.

• Nickname(obligatoriu): Django
  • Mod-ul care il vrei instalat(obligatoriu): http://forum.b-zone.ro/topic/279386-modurile-lui-nick/
  • Problema / nelamurirea in timpul instalarii(obligatoriu): Din acel mod am instalat modul hud.txd. Cand am intrat in joc radarul s-a facut patrat dar harta a ramas rotunda si este mai mica decat chenarul patrat... Va rog frumos sa ma ajutati, stiu ca pot sa fac iar radarul rotund dar eu vreau sa am chenarul patrat/dreptunghiular. Acum am modelul ca cel din filmarile din linkul postat mai sus dar vreau sa rezolv problema cu harta... O sa postez un SS sa vedeti cum arata.
  • Descriere mod(obligatoriu): am descarcat si instalat modul hud.txd pentru a imi face radarul patrat.
  • Alte precizări(optional): Va rog ajutati-ma. Ofer plus celui care ma ajuta in rezolvarea problemei. Vreau sa imi explicati pas cu pas ce trebuie facut pentru ca harta sa devina patrata.

Edit: Asta este problema: Priviti radarul. http://i.imgur.com/ZDy4tet.png

Edited by Django

@, pune fisierul radarrect.asi in folderul principal al jocului.

• Upvote 1

@, pune fisierul radarrect.asi in folderul principal al jocului.

Multumesc, problema rezolavata!

• Nickname(obligatoriu): iFreshLike.

Mod-ul care il vrei instalat(obligatoriu): As dori ajutor pentru a instala acest font.txd... Aveti aici link-ul dela font :http://i.imgur.com/7yhWuZG.jpg.

Problema / nelamurirea in timpul instalarii(obligatoriu): Nu stiu cum trebuie instalat.

Descriere mod(obligatoriu): Cu acest mod imi pot schimba textura din joc si prin textura ma refer la bani, ceasul, culoarea numelui....

Alte precizări(optional): Va multumesc pentru timpul acordat.

@, adaugi fisierul fonts.txd in folderul models al jocului.

• Upvote 1

• Nickname(obligatoriu): Django

• Mod-ul care il vrei instalat(obligatoriu): Nu am link.

Problema / nelamurirea in timpul instalarii(obligatoriu): Vreau sa modific tinta la sniper si am niste modele in calculator dar nu stiu cum sa fac. Am fisierul sniper.txd la fiecare model de tinta, o poza cu tinta si inca o poza "textura".

Alte precizări(optional): Va rog ajutati-ma.

• Nickname(obligatoriu): uNknow123

• Mod-ul care il vrei instalat(obligatoriu): Radar mare si patrat, nu pot baga acel radardisc.png in txd...

Problema / nelamurirea in timpul instalarii(obligatoriu): Nu pot baga acel radardisc.png in txd, imi da o eroare de genu: External Exception C000001D.

Descriere mod(obligatoriu): Iti face radarul mare.

Alte precizări(optional): Multumesc!

• Nickname: QuickSilver1312

• Mod-ul care il vrei instalat : Un skin modificat, am link.

• Descriere mod: Un mod de skin.
  • Alte precizări: Multumesc.

@@ANDY CBN, Vroiam ca cineva sa imi bage un skin cu TW, orice mi-ai arata, nu ma pricep...

@, PM cu id si pass.

• Nickname(obligatoriu): qShad0w.

• Mod-ul care il vrei instalat(obligatoriu): c-hud-ul de aici

Problema / nelamurirea in timpul instalarii(obligatoriu): Cum scrie si in acel readme, am instalat prima data interfata, dar dupa ce intru in game imi da crash.

Descriere mod(obligatoriu): C-hud.

Alte precizări(optional): Multumesc anticipat!

@@qShad0w, pune asta în folderul principal.

• Upvote 1

• Nickname(obligatoriu): qShad0w.
  • Mod-ul care il vrei instalat(obligatoriu): c-hud-ul de aici
  • Problema / nelamurirea in timpul instalarii(obligatoriu): Cum scrie si in acel readme, am instalat prima data interfata, dar dupa ce intru in game imi da crash.
  • Descriere mod(obligatoriu): C-hud.
  • Alte precizări(optional): Multumesc anticipat!
  • Sterge KMF 0.3.7 si gata, asa am patit si eu, daca il stergi o sa iti mearga.

Problema / nelamurirea in timpul instalarii(obligatoriu):Dupa ce instalez nu mi se schimba culorile .

Descriere mod(obligatoriu):Acest mod face culorile de la numele din josul ecranului,la numele serverului pozitionat tot in josul ecranului,data si ora sa se schimbe din rosu in galben si inca o culoare nu mai tin minte.

Alte precizări(optional):Sper sa ma puteti ajuta.O poza ca sa va puteti da seama ce si cum: http://imgur.com/xCy7O1A

@, scrie în joc RLDXD.

@, scrie în joc RLDXD.

Dupa cum se vede am scris in joc RLDXD,dar nu mi se schimba culorile incontinuu.

Dupa cum se vede am scris in joc RLDXD,dar nu mi se schimba culorile incontinuu.

Îți bați joc de noi?

Normal că nu se schimbă dintr-o culoare în alta, modul e pentru o singură culoare.

"Nu, nu este modul ce-l schimba curcubeu, ci il puteti schimba cum vreti, in RGB"

Problema / nelamurirea in timpul instalarii(obligatoriu): Cum il instalez si ce program imi trebuie?

Descriere mod(obligatoriu): Schiba skin-ul.

Alte precizări(optional): -

• Upvote 1

• Nickname(obligatoriu): SkyDon
  • Mod-ul care il vrei instalat(obligatoriu): http://forum.b-zone.ro/topic/279037-skinparamedics/
  • Problema / nelamurirea in timpul instalarii(obligatoriu): Cum il instalez si ce program imi trebuie?
  • Descriere mod(obligatoriu): Schiba skin-ul.
  • Alte precizări(optional): -

Vezi aici pe scurt

• Upvote 1

Problema / nelamurirea in timpul instalarii(obligatoriu): Nu stiu cu ce program ar trebui sa il instalez.

Descriere mod(obligatoriu): Este un skin schimba schinul default din joc.

Alte precizări(optional): Ofer +1 celui care imi raspune.

W R O N G

Edited by Stefan Dagon

@, Salut, pentru a înlocui skin-ul, trebui să folosești ”Alci's IMG Editor”.

Pentru a-l downloada dă click aici.

După ce l-ai downloada, îl dezarhivezi într-un folder și intri în el.Apoi îl deschizi și dai pe acel folder albastru din stânga sus, adică pe open/deschide și alegi gta3.img pe care-l găsești în folder-ul tău, unde ai instalat GTA-ul, mai exact în ”modeles”, îl deschizi, apoi trebui ca skin-ul tău, cel pe care vrei să-l adaugi sau să-l schimbi, trebui să fie dezarhivat.După ai ai dezarhivat skin-ul, dai pe săgeata verde din stânga sus care arată spre înăuntru.Apoi mergi unde ai skin-ul dezarhivat și îl adaugi (Skin-ul are două fișiere .txd și .dff, trebui să le selectezi pe amândouă, ține CTRL din stânga, după tastatură apăsat și dai un singur click pe fiecare fișier în parte), acum că le-ai băgat trebui să salvezi, pentru a salva mergi în stânga sus pe acea dischetă.

Sper că te-am ajutat !

Guest
This topic is now closed to further replies.