Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

[B-Zone TV] - Trailer Remember The Name [rTn]


Adi007
 Share

Recommended Posts

Titlul clipului: Trailer Remember The Name [rTn]

Gen: Trailer

Data: 06.27.2014

new_line_simple.png
Scurta prezentare: Remember The Name reprezinta numele celui mai dinamic clan oficial. Trailerul clanului semnifica doar o mica parte din munca de zi cu zi a membrilor rTn, in mare parte centralizand capacitatea de a oferi ajutor. Video-ul prezinta atat inceputul formarii clanului, cat si instarirea si desfasurarea acestuia, anumite secvente beneficiind de scurte descrieri caracteristice, un mesaj simplu, care pus cap la cap defineste numele clanului. Remember us! Remember The Name!

new_line_simple.png

Link to comment
Share on other sites

Triple-facepalm.jpg

 

Nu exista ''peoples'', n-are plural....Mai bine il faceai in romana sau daca nu, foloseasi si tu macar google translate, poate nu mai era nici expresii de genul ''while working, a farmer'', acolo trebuie ''while they were working, a farmer''.

Edited by BadDriver ENB by Robert
Link to comment
Share on other sites

@@BadDriver ENB by Robert, prietene, dac-ar fi s-o luam chiar la sange, exista ''peoples'' , nu in contextul in care a fost folosit in film, dar exista, cand te referi la un popor, la o masa de oameni. Dar in fine, despre film, se vede ca s-a muncit mult la el, si mie chiar imi place, tineti-o tot asa.

Link to comment
Share on other sites

@@BadDriver ENB by Robert, prietene, dac-ar fi s-o luam chiar la sange, exista ''peoples'' , nu in contextul in care a fost folosit in film, dar exista, cand te referi la un popor, la o masa de oameni. Dar in fine, despre film, se vede ca s-a muncit mult la el, si mie chiar imi place, tineti-o tot asa.

Da, insa eu ziceam in contextul in care l-a folosit el.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru aprecieri...bune si mai putin bune. Oricum toate sunt primite si tratate in felul lor unele mai idiferent ca altele. Ce-i drept...nici nu m-am gandit o secunda la partea "Daca nu-i bun textul", pentru ca in primul rand conteaza ce vezi si auzi mai mult decat cele 4-5 replici si pentru ca oricum mesajul transmis se intelege. Nu exista zei ai filmelor, oameni care sa faca totul perfect. Mereu exista cienva ce are un anumit lucru de reprosat indiferent ca este vorba despre clipul meu, clipul unui owner, clipul unui global moderator ...s.a.m.d.

La momentul actual detinem cel mai "clear" trailer al unui clan. Sa amintesc de impecabilul trailer al clanului [AIM]?

Edited by Ady007
Link to comment
Share on other sites

, sti ca suntem prieteni, dar... trebuie sa ti-o spun... imi pare rau... Filmul in sine este excelent, fantastic, uimitor. Povestea extrem de buna si totul gandit cum trebuie, insa... calitatea replicilor si in special a gramaticii limbii engleze... cam lasa de dorit. In afara de ceea ce ti-a fost remarcat mai sus, am gasit si multe alte greseli, inclusiv folosirea verbelor la o forma gresita sau timp verbal gresit.

 

Ma pricep la engleze, stiu ce zic. Daca mai ai nevoie de "indrumare" cu privire la replicile din filmele urmatoare, te rog, nu ezita sa-mi ceri ajutorul.

Link to comment
Share on other sites

@@SuperSoldierRO, Am negat eu ceva? Imi asum greseala pe care am facut-o in totalitate. Nu am nevoie de ajutor...pur si simplu replicile alea au fost scrise in 5 minute, nici nu m-am gandit "daca nu-s corecte", insa daca intr-adevar voi avea nevoie, te voi contacta.

Link to comment
Share on other sites

Trailerul este foarte bun. Este adevarat ca sunt mici greseli de exprimare, insa eu cred ca s-a axat mai mult pe cum va iesi intregul film, sa aiba logica. Oricine greseste, trebuie apreciata munca depusa. Te felicit pe aceasta cale!

Link to comment
Share on other sites

Multumesc! Pe viitor voi avea grija.

Ma surprinde faptul ca s-au observat aspecte mai putin evidente decat cele de care ma temeam eu :)) ... va las sa le descoperiti.

Edited by Ady007
Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru munca depusa, a iesit bine, chiar unele faze au dat gres. Felicitari!

Link to comment
Share on other sites

În numele canalului e King, deci eu îl cred.

Din secunda in care am postat videoclipul am fost sigur ca vei spune ceva inteligent si total logic.

------------------------------------------------

Multumesc DSG!

Link to comment
Share on other sites

@, Mă... din punct de vedere tehnic n-am ce comenta. Știi să filmezi, să editezi. Nu ești pro, dar nici newbie. Bă da' engleza aia, fi-rar mama ei de limbă engleză. Ce facem mă cu ea?

Edited by MyAir
Link to comment
Share on other sites

@@MyAir, Pai tu de ce imi esti lider? De maine incepem meditatiile.

Glumesc...nu prea m-a interesat asa mult partea cu textul, ca de eram putin mai atent...

Multumesc pentru apreciere.

 

@, Thanks Bro!

Link to comment
Share on other sites

Frumos trailerul, la fel ca si membrii acestui clan in frunte cu liderul si subliderul (un actor cam schiop :D )
Bravo adi, pot zice ca tu esti o parte importanta a acestui clan. Felicitari!
P.S. Niste lectii adaugatoare de engleza nu iti vor amesteca.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.