Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Recomandare PC


Recommended Posts

Nick: Cookie Monsta
Buget: 2800 lei
Componente pe care vreau sa le pastrez (HDD/CPU/Periferice etc.):
Aveti nevoie de monitor?: Da
Aveti nevoie de periferice?:
Pentru ce va fi folosit PC-ul (Gaming/Office/Multimedia)?: Gaming
Cand planuiti sa faceti achizitia (zz/ll/aaaa)?:
Doriti ca PC-ul sa fie silentios?: Indiferent
Alte precizari: Nu am nevoie de un monitor performant / il pot cumpara mai tarziu daca cineva face o configuratie buna cu toti banii.

Link to comment
Share on other sites

Cookie Monsta

Alege varianta expertului : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/917882/

CPU puternic rau.

GPU cu care te joci orice la grafica maxima / ultra. Depinde de joc, singurul joc mai dificil poate este Metro: Last light care iti streseaza mult CPU si GPU. in rest floare la ureche.

++ eu am acelasi sistem de racire Twin Frozr ( eu am gtx 750 1 GB oc ) si vreau sa iti spun ca e tzeava. Am atins maxim 35 de grade...Cum GPU.l tau este mai puternic, maxim atingi 65 grade ceea ce e foarte bine.

PSU de calitate.

HDD bun, am si eu de ala.

MOBO foarte buna, pci 3.0 deci GPU va fi putea merge la putere maxima, nu va fi limitat.

Carcasa buna rau. Ai posibilitatea sa pui fan.uri si sus, creezi un air-flow de barosan.

cat despre monitor, e perfect. GPU.ul se va impaca de minune cu acest monitor.

O seara buna!

 

 

Edited by K E N D R I C K
Link to comment
Share on other sites

Sa nu mai faci niciodata recomandari....

 

Asta e perfect pt gaming: ( configuratie facuta de mine )

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/919607/

 

Daca mai pui vreo 50-60 lei, intra HDD de 1TB. Monitor iei cand mai strangi aproximativ 450 lei.

Edited by BadDriver ENB by Robert
Link to comment
Share on other sites

@, Primesti advertisment verbal la urmatorul post facut asa te sanctionez cu warn.

# Decat sa faci +1, sau sa faci recomandari la vrajeala mai bine numai fa, nu suntem bataie de joc.

Edited by L O K I
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.