Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Ajutor visual studio - If


VeveX
 Share

Recommended Posts

Vreau sa fac un bot dar nu imi reuseste ceva. Am facut un bot, te poti loga pe site si sa folosesti botul, dar acesta nu poate detecta daca ai scris numele sau parola gresita. Asa ca vreu sa fac ceva de genu:

If webbrowser1.navigate("loginerror") then
Label1.Show()
Elseif webbrowser1.navigate("success") then
Form2.Show()
End If

asa nu merge, asa ca am incercat cu webbrowser1.url, dar lafel, primesc error. Am definit celelalte (username si password si butonul de submit), codul acesta de mai sus este pus la butonul de submit, deci dupa ce apesi pe submit se va uita pe care dintre pagina te duce (loginerror sau success) si va face comanda specifica. In loc de loginerror am pus URL unde login e fail si in loc de success am pus url unde login e success.

 

A si inca ceva, vreau un module cu Delay in care webbrowserul inca sa se incarce cand acesta este activ.

 

Edit: Delay gasit si am reusit cu If webbrowser1.url.tostring() = "url"

Va rog topic close.

Edited by Veve
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.