Jump to content

Reclamatie-Lorin-Kick aiurea


MrEsquire
 Share

Recommended Posts

Nume în joc: Edi
Numele celui reclamat: Lorin
Descrierea situatiei: [sITUATIA 1] Am scris ceva gresit in joc iar cand am facut corectarea am pus iar o litera in plus si am corectat la loc deoarece nu vreau sa par un analfabet dar nu mi-a fost aceptata greseala. O intrebare pentru Lorin: cum e mai normal, sa imi corectez mesajul sau sa scriem gresit pe chat? Cine iti mai intra pe server ba Lorin daca nu se scrie corect pe chat? (M-am consultat si cu veterani ai acestiu server, kepa si multi altii, si au spus ca a reactionat gresti)

[sITUATIA 2] Daanisasuke, am discutat cu el si ne-am pus la punct sa facem un singur post deoarece ar fii aiurea sa fie vreo 10 posturi numai cu titlul Lorin. El dorea sa ajunga in end pentru a castiga in mod corect niste ender pearls asa ca a scirs pe /ad, la care Lorin ii da kick pe motiv /ad aiurea. Nu consider ca /ad se da numai pentru afaceri. /ad se refera la anunt, /ad(vertisment). (Si helperul Mihay a spus ca Lorin nu se descurca in functie.)
Martori: Tot serverul.
Poze/Video-uri: http://imgur.com/a/y4xmd#0
Alte precizari: Consider ca sunt multi playeri care pot face fata in functia de helper si nu se comporta asa: am helper si hai sa le arat eu la noobi astia ca eu sunt mare si tare. Fara rautate dar eu dupa comportament constat ca acest Lorin NU are 14 ani, cea ce este solicitat pentru a obtine functia de HELPER.

Link to comment
Share on other sites

Nume în joc: Edi

Numele celui reclamat: Lorin

Descrierea situatiei: [sITUATIA 1] Am scris ceva gresit in joc iar cand am facut corectarea am pus iar o litera in plus si am corectat la loc deoarece nu vreau sa par un analfabet dar nu mi-a fost aceptata greseala. O intrebare pentru Lorin: cum e mai normal, sa imi corectez mesajul sau sa scriem gresit pe chat? Cine iti mai intra pe server ba Lorin daca nu se scrie corect pe chat? (M-am consultat si cu veterani ai acestiu server, kepa si multi altii, si au spus ca a reactionat gresti)

[sITUATIA 2] Daanisasuke, am discutat cu el si ne-am pus la punct sa facem un singur post deoarece ar fii aiurea sa fie vreo 10 posturi numai cu titlul Lorin. El dorea sa ajunga in end pentru a castiga in mod corect niste ender pearls asa ca a scirs pe /ad, la care Lorin ii da kick pe motiv /ad aiurea. Nu consider ca /ad se da numai pentru afaceri. /ad se refera la anunt, /ad(vertisment). (Si helperul Mihay a spus ca Lorin nu se descurca in functie.)

Martori: Tot serverul.

Poze/Video-uri: http://imgur.com/a/y4xmd#0

Alte precizari: Consider ca sunt multi playeri care pot face fata in functia de helper si nu se comporta asa: am helper si hai sa le arat eu la noobi astia ca eu sunt mare si tare. Fara rautate dar eu dupa comportament constat ca acest Lorin NU are 14 ani, cea ce este solicitat pentru a obtine functia de HELPER.

 

Vezi ca ti se vede x-rayul. Iti faci post singur, interesanta alegere.

Link to comment
Share on other sites

Tin sa te anunt ca ai scris un mesaj pe /g de 12+ cuvinte si pentru a-l corecta , ai decis sa il mai scrii odata, numai ca modificat. De semenea ai mai corectat INCA o data scriind-ul intreg. Am considerat ca este spam , deoarece puteai sa scrii de exemplu " mie* " , nu toate propozitia din nou.

Faza cu daanisasuke, el a scris pe /ad "Cine are portal spre end?". Am considerat ca este /ad aiurea deoarece nu este comert. Pentru a anunta/intreba ceva, se foloseste /g.

Link to comment
Share on other sites

 

Vezi ca ti se vede x-rayul. Iti faci post singur, interesanta alegere.

 

1) Am launcherul de la Ownerul Katzuno, versiunea este setata de el, eu nu am schimbat nimic, nici nu stiu sa schimb. X-ray-ul din cate am aflat este un sistem anti xray care face ca acest program sa nu functioneze decat in procent de 1%, nu mimi merge nici lumina la el. Asa ca pwp :*

Tin sa te anunt ca ai scris un mesaj pe /g de 12+ cuvinte si pentru a-l corecta , ai decis sa il mai scrii odata, numai ca modificat. De semenea ai mai corectat INCA o data scriind-ul intreg. Am considerat ca este spam , deoarece puteai sa scrii de exemplu " mie* " , nu toate propozitia din nou.

Faza cu daanisasuke, el a scris pe /ad "Cine are portal spre end?". Am considerat ca este /ad aiurea deoarece nu este comert. Pentru a anunta/intreba ceva, se foloseste /g.

 

Kepa care e moderator, e peste tine cu muuuult, a spus CLAR in poza ca ma corectam si nu ai voie sa dai kick pt asa ceva.

 

Faza cu daanisasuke? E clar, /ad vine de la advertisment. Cauta si tu in DEX ce inseamna acest cuvant...

Link to comment
Share on other sites

Salut.

1. In poza ta ti se vede X-Ray. Si sunt convins ca merge, deoarece am testat si eu acest launcher.

2. Eu zic ca Lorin a procedat corect. Puteai astepta cateva minute si sa scrii acel /ad corect sau sa scrii corect cuvantul gresit pe /g.

3. Lorin, nu uita de unde ai plecat. :)

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Salut.

1. In poza ta ti se vede X-Ray. Si sunt convins ca merge, deoarece am testat si eu acest launcher.

2. Eu zic ca Lorin a procedat corect. Puteai astepta cateva minute si sa scrii acel /ad corect sau sa scrii corect cuvantul gresit pe /g.

3. Lorin, nu uita de unde ai plecat. :)

Multumesc.

Nu stiu ce ai testat tu, eu iti pot da poza cu ce imi apare mie pe X, poate tu ai o verisune care evita portectia de x-ray a lui Katzuno si care functioneaza in procent mult mai mare. Asa ca te PWP :*

Link to comment
Share on other sites

Nume în joc: Edi

Numele celui reclamat: Lorin

Descrierea situatiei: [sITUATIA 1] Am scris ceva gresit in joc iar cand am facut corectarea am pus iar o litera in plus si am corectat la loc deoarece nu vreau sa par un analfabet dar nu mi-a fost aceptata greseala. O intrebare pentru Lorin: cum e mai normal, sa imi corectez mesajul sau sa scriem gresit pe chat? Cine iti mai intra pe server ba Lorin daca nu se scrie corect pe chat? (M-am consultat si cu veterani ai acestiu server, kepa si multi altii, si au spus ca a reactionat gresti)

[sITUATIA 2] Daanisasuke, am discutat cu el si ne-am pus la punct sa facem un singur post deoarece ar fii aiurea sa fie vreo 10 posturi numai cu titlul Lorin. El dorea sa ajunga in end pentru a castiga in mod corect niste ender pearls asa ca a scirs pe /ad, la care Lorin ii da kick pe motiv /ad aiurea. Nu consider ca /ad se da numai pentru afaceri. /ad se refera la anunt, /ad(vertisment). (Si helperul Mihay a spus ca Lorin nu se descurca in functie.)

Martori: Tot serverul.

Poze/Video-uri: http://imgur.com/a/y4xmd#0

Alte precizari: Consider ca sunt multi playeri care pot face fata in functia de helper si nu se comporta asa: am helper si hai sa le arat eu la noobi astia ca eu sunt mare si tare. Fara rautate dar eu dupa comportament constat ca acest Lorin NU are 14 ani, cea ce este solicitat pentru a obtine functia de HELPER.

L-ai facut ratat in joc il insulti in link-ul cu pozele ce mai vrei?Ai x-ray..

Daca repeti de 3-ori acelasi mesaj se considera spam, si /ad e facut pentru vanzari, dar na acum daca tu vrei sa iti consumi banii nu e vina mea, din punctul meu de vedere numai aici a gresit cand a dat kick pentru ad.

Link to comment
Share on other sites

@, Pentru kick-ul pentru spam Lorin nu primeste nimic. Este un lucru subiectiv, dupa cum ti-a spus si el, putea foarte simplu sa scri "ii*" sau "mie*", nu scrii din nou tot mesajul.

 

Pentru situatia cand Daanisasuke a primit kick pe motivul [/ad] aiurea, Lorin primeste un avertisment verbal, fiind o greseala minora. Lorin ai grija, data viitoare vei fi sanctionat mai drastic.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.