Jump to content

Dovada că orice maşină e făcută pentru a fi condusă, indiferent de valoare. VIDEO


eS Ezio
 Share

Recommended Posts

Dovada că orice maşină e făcută pentru a fi condusă, indiferent de valoare. VIDEO

 

Există unii colecţionari de maşini care îşi ţin bijuteriile pe patru roţi închise cu lacăt în garaje ventilate şi încălzite, în speranţa că nu se va întâmpla nimic cu maşina şi că valoarea ei va creşte. Şi există oameni care fac ce trebuie făcut. Adică le conduc.

 

jaguar-monaco-front.gif?width=610&height

 

Videoclipul de mai jos e dovada supremă că maşinile, oricât de vechi şi scumpe ar fi, sunt făcute pentru a fi conduse.

Mai exact, un frumos Jaguar C-Type deţinut în trecut de legendarul pilot de Formula 1 Juan Manuel Fangio este dus până aproape de limită pe circuitul urban Monaco de Alex Buncombe, unul dintre instructorii de la Nissan GT Academy.

Nu am reuşit să găsesc nicăieri o valoare exactă pentru maşină, însă sunt destul de sigur că este vorba despre sute de mii de euro, poate chiar milioane. Aşa că am strâns un pic din dinţi când am văzut cât de mult se apropie omul ăsta cu maşina de barierele de metal.

În cele din urmă, dacă o respecţi, te va respecta şi ea pe tine.

 

VIDEO:

 

 

Sursa: Promotor

Link to comment
Share on other sites

In sfarsit o stire interesanta, postata de cei de la ProMotor. Multi stiu sa aprecieze masinile, doar pentru cum arata, insa aici se vede clar cum sta treaba. Nu prea conteaza ascpectul, cand stii ce ai sub capota sau cand apreciezi o masina la adevarata sa valoare.

 

@@eS Ezio, inainte sa faci topicuri aiurea, citeste asta -> http://forum.b-zone.ro/topic/89688-regulament-tiri/ .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.