Jump to content

🚓LV Police Department🚓 - 📋 Sugestii | Suggestions 📋


Black Thief
 Share

Recommended Posts

  • Nick: MoHe

  • Rank: 2

Vechime: 2 luni

Sugestia: Sedinta sa fie imediat dupa antrenament. Adica in fiecare Duminica la ora 21:00

Alte precizari: Numai bine!

Edited by DzMohe
Link to comment
Share on other sites

  • Nick: N.Gabi

  • Rank: 1

Vechime: Vreo saptamana

Sugestia: Propun ca daca un membru, in doua luni nu a facut nicio invoire sau nu a lipsit la niciun antrenament, urmatoarea luna sa aiba o invoire in plus pe care sa o poata pastra sau nu, depinde cum credeti, sau urmatoarea luna sa fie invoit.

Alte precizari: Ar fi un mic impuls sa marim prezenta la antrenamente.

Link to comment
Share on other sites

  • Nick: Gaby2208

  • Rank: 3 - Sergeant

Vechime: 5 Luni

Sugestia: As dori sa revina ora antrenamentului la ora 15 pentru ca e mult mai comod , fiind o ora la care nimeni nu are treaba .De exemplu la ora 20 unii sunt pe afara, prin oras , altii se pregatesc pentru scoala , sau poate chiar dorm .

Alte preciza: Parerea mea .

Link to comment
Share on other sites

  • Nick: Dragos07

  • Rank: 3

Vechime: 4 luni.

Sugestia: Pai... Este mai mult un joc, care nu depinde numai de tine Carlito, ci de toti membri. In fiecare saptamana, sa punem fiecare cate 10.000$ si sa impartim suma in mai multe parti: Rank 1, Rank 2, Rank 3, Rank 4, Rank 5. Si in ordine fiecare sa primeasca o suma de bani.

Alte precizari: Nu este o avere 10.000$, dar adunat poti face ceva cu ei..Pana la urma, nu castigi nimic, dar una e sa dai cate 10k pe sap si sa primesti 100k 1 data. Te ajuta..Este un joc care l-am mai facut in clanuri.

EXEMPLU: Se strang 300k. Se impart la 5. Pentru fiecare rank vine 60k. X de rank 1 primeste sap asta 60k.

Y Rank 2 primesti sap asta 60k.

Z rank 3 primeste sap asta 60k.

S.A.M.D

Lasa membri sa decida daca vor te rog. Este un joc 'tiganesc' care se practica mai peste tot ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Nick: N.Gabi

  • Rank: Ofitzar(1)

Vechime: Vreo 3 saptamani

Sugestia: Atunci cand un jucator de level 4-7 circula neregulamentar este pus sa aleaga permisul sau amenda. In cazul in care acesta a ales amenda(cum fac toti :)) ), iar in aceeasu ora este surprins de catre acelasi ofiter(sau de catre unul care are dovezi) ca din nou conduce neregulamentar, sa nu mai fie intrebat ce alege, ci sa-i fie licenta suspendata direct. Exemplu:

N.Gabi conduce neregulamentar si alege amenda la ora 17:08. La ora 17:50, acelasi politist sau unul cu dovada anterioara il surprinde din nou. Ii va confisca direct licenta, nu va mai avea de ales.

N.Gabi conduce neregulamentar si alege amenda la 17:59. La ora 18:00, acelasi politist sau unul cu dovada anterioara il surprinde din nou. Acesta va avea de ales, pentru ca s-au intamplat in ore diferite.

Alte preciza: Mniu

Link to comment
Share on other sites

@, E cam greu de retinut daca acel jucator a incalcat regulile de circulatie de 2 ori, mai ales daca e prins de 2 politisti.

E o idee buna, am sa incerc sa vad ce se poate face.

Link to comment
Share on other sites

  • Nick: MoHe

  • Rank: 3

Vechime: 2 luni si 3 saptamani

Sugestia: Micsorarea raportului de activitate, sugerez asta deoarece am vazut cateva demisii tocmai din cauza raportului. Intr-un fel ii inteleg, vine vara si lumea prefera sa stea mai mult timp pe afara decat in fata calculatorului.

Alte precizari: Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

  • Nick: Mister_Marian

  • Rank: 1

Vechime: 3 zile

Sugestia: Sedinta si Antrenamentu' sa fie in weekend (Sambata sau Duminica), intre ore normale de Gaming (ex interval: 13:00-18:00).

Alte precizari: Dupa parerea mea.. va fi mult mai bine pentru membrii. Nu toti pot intra in cursul saptamanii in intervalul 20:00 - 22:00..

Edited by MisterMarian
Link to comment
Share on other sites

  • Nick: Squiz

  • Rank: 1

Vechime: 10 zile,

Sugestia: Propun ca noul wanted "jefuire politist" sa fie adaugat ca punct la politisti de la rank 1 indiferent swat/roads.

Alte precizari: Sper sa se implementeze

Link to comment
Share on other sites

@, Ok, de saptamana viitoare am sa mai schimb cate ceva la raport si am sa adaug si acest wanted.

Edited by South CarLiTo
Link to comment
Share on other sites

  • Nick: Squiz

  • Rank: 2

Vechime: membru din 23.05.2015

Sugestia: Propun sa se modifice urmatoarea linie la raportul pentru swat:

Un wanted acordat - 1 punct (Neconformare ordin, Neprezentare acte, Deconectare in urmarire, Pickpocketing)

Un wanted acordat - 1 punct (Neconformare ordin, Neprezentare acte, Deconectare in urmarire, Pickpocketing Posesie droguri / Folosire droguri (wanted + /confiscate) , Atacarea unui poliţist (Cop attack)

  • Alte precizari: Ajuta la raport, si de ce sa avem acelasi pontaj la roads/swat pentru wanted? :)

Link to comment
Share on other sites

Nick: [AIM]Mezen.Salaawi


Rank: 5


Time as a member: 7 months


Suggestion(s): To make a new topic in our forum where the LVPD's beginners can post their questions or their misunderstanings and the members of rank 4+ answer them.


Other specifications: i saw that SFPD and LSPD made like this topic in their forums and i saw that's alot of members in need for something like that to understand so things.


Link to comment
Share on other sites

  • Nick: H3at0n.
  • Rank: 4
  • Vechime: 3 luni +
  • Sugestia: Sa poata da si rank 4 testele practice cu cei noi intrati in factiune.
  • Alte precizari: Ar mergea treaba mai repede, din moment ce poate sa dea teste teoretice eu cred ca sunt destul de capabili si pt un test practic.

wrong- am gresit sectiunea

wrong- am gresit sectiunea
Link to comment
Share on other sites

  • Nick:DJmix

  • Rank:1

Vechime:In jur de vreo 15-16 zile.

Sugestia:Sa avem la raport-ul de activitate r1 50 si r2 60 s-au invers deoarece, eu consider ca este mai bine asa si mai punctual, adica cei de pe celelalte RPG precum 2 au la raportul de activitate 30 de p nu meritam si noi macar 50 la rank 1.

Alte precizari:Daca va place aceasta idee nu ezitati sa apasati pe +1 daca doriti schimbarea raportului.

Link to comment
Share on other sites

  • Nick: [AIM]adryaN_

  • Rank: 3

Vechime: 2 luni si 10 zile

Sugestia: In urmatoarele 2 saptamani in care raportul este obtional sa putem lua orice job dorim, desigur LEGAL

Alte precizari: Raportul este obtional si multi nu o sa il faca in intregime.

Propunere by adryaN_ si Andrr.[Legend]

 

Link to comment
Share on other sites

  • Nick:DJmix

  • Rank:3

Vechime:Aproape 3 lunii

Sugestia:in Zona The Strip sa fie adaugat 3 locuri unde pot sa stea politistii adica sa fie pe mapa aia 3 puncte de loc unde pot sa stea 1 politist locul 1 2 2 si 3 3 si asa sa aibe toti mai multe sanse

Alte precizari:Sper sa fie cu noroc.

Link to comment
Share on other sites

 

  • Nick:DJmix
  • Rank:3
  • Vechime:Aproape 3 lunii
  • Sugestia:in Zona The Strip sa fie adaugat 3 locuri unde pot sa stea politistii adica sa fie pe mapa aia 3 puncte de loc unde pot sa stea 1 politist locul 1 2 2 si 3 3 si asa sa aibe toti mai multe sanse
  • Alte precizari:Sper sa fie cu noroc.

 

Propunere respinsa! Nu este posibil ca un jucator sa ia 3 amenzi in 30secunde. E distanta prea scurta pentru a avea loc 3 radare!

Link to comment
Share on other sites

Nick: .KraTos.

Rank: 1

Vechime: 2 săptămâni

Sugestia: Propun să schimbăm ora antrenamentelor, sau dacă se se poate chiar și ziua. Cu toții știm că duminică la ora 21:00 cam toți suntem pe afară...

Alte precizări: Sper să fie ok... Pwp!

Edited by TH KraTos
Link to comment
Share on other sites

Nick: .KraTos.

Rank: 1

Vechime: 2 săptămâni

Sugestia: Propun să schimbăm ora antrenamentelor, sau dacă se se poate chiar și ziua. Cu toții știm că duminică la ora 21:00 cam toți suntem pe afară...

Alte precizări: Sper să fie ok... Pwp!

Momentan ora ramane asa. Majoritatea sunt acasa fiind ca 2a zi au scoala sau servici. Pana la trecerea activitatilor la ora de vara lucrurile raman neschimbate!

Link to comment
Share on other sites

  • Nick:DJmix

  • Rank:3

Vechime:4 Lunii.

Sugestia:Sa se adauge intr'o parte un Code list, unde putem sa vorbim cifral adica cand vrem sa punem radar sa folosim un cod ceva de genul 10-1 strip ( sa fie mai multe cazuri de exemplu cand intrebi de un radar in zona nu stiu este o idee iar liderul poate sa o dezvolte).

Alte precizari:Daca sunteti de acord cu mine + 1 (Multumesc).

Link to comment
Share on other sites

  • Eduard.. changed the title to 🚓LV Police Department🚓 - 📋 Sugestii | Suggestions 📋

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.