Jump to content

🚓LV Police Department🚓 - 📋 Sugestii | Suggestions 📋


Black Thief
 Share

Recommended Posts

13 minutes ago, Victory Heisenberg said:

Nick: Heisenberg

Rank: Capitan

Vechime: Patru luni.

Sugestia: Să fie un topic pentru invoiri la raportul de activitate. Mai usor pentru sublider pe cand ordoneaza raportul, mai usor pentru tine ca n-ai atatea PM.

                 Să fie permis să putem  da anunțuri guvernamentale despre mai multe subiecte.

Invoirile la raport se fac numai prin PM si doar daca membrul are o problema grava si nu poate intra pe joc, daca ar fi un topic pentru asa ceva, toata lumea ar incepe sa faca invoiri si ar deveni un obicei si noi nu vrem asta.

 

Regula cu anunturile guvernamentale o sa ramana la fel ca si pana acum.

Link to comment
Share on other sites

On 4/14/2015 at 10:25 PM, NEDE said:

 

  • Nick: N.Gabi

     

  • Rank: Ofitzar(1)

 

Vechime: Vreo 3 saptamani

 

Sugestia: Atunci cand un jucator de level 4-7 circula neregulamentar este pus sa aleaga permisul sau amenda. In cazul in care acesta a ales amenda(cum fac toti :)) ), iar in aceeasu ora este surprins de catre acelasi ofiter(sau de catre unul care are dovezi) ca din nou conduce neregulamentar, sa nu mai fie intrebat ce alege, ci sa-i fie licenta suspendata direct. Exemplu:

 

N.Gabi conduce neregulamentar si alege amenda la ora 17:08. La ora 17:50, acelasi politist sau unul cu dovada anterioara il surprinde din nou. Ii va confisca direct licenta, nu va mai avea de ales.

 

N.Gabi conduce neregulamentar si alege amenda la 17:59. La ora 18:00, acelasi politist sau unul cu dovada anterioara il surprinde din nou. Acesta va avea de ales, pentru ca s-au intamplat in ore diferite.

 

Alte preciza: Mniu

 

 

On 4/14/2015 at 11:39 PM, CarLiTo S4F said:

@, E cam greu de retinut daca acel jucator a incalcat regulile de circulatie de 2 ori, mai ales daca e prins de 2 politisti.

E o idee buna, am sa incerc sa vad ce se poate face.

Am mai propus treaba asta mai demult si inca nu s-a implementat.

 

  • Nick: N[E]DE
  • Rank: Sergeant
  • Vechime: doua luni
  • Sugestia: Propun ca un jucator de level 4-7 care a avut de ales intre suspendarea permisului si amenda(si a ales amenda) care incalca regulile de circulatie in minutele imediat urmatoare si e surprins de acelasi politist, sa fie oprit si sa-i fie suspendat permisul fara sa mai fie intrebat, urmand ca daca acesta continua in cele 15 minute, sa ii fie suspendat 5 ore cum e prevazut in regulament.
  • A mers pe contrasens, i-ai dat amenda, continua sa mearga pe contrasens sau baga NOS ca sa fie sfidator, i se ia permisul. 
  • Alte precizari: Nu exista. 
Link to comment
Share on other sites

On 02.04.2018 at 11:16 AM, NEDE said:

 

Am mai propus treaba asta mai demult si inca nu s-a implementat.

 

  • Nick: N[E]DE
  • Rank: Sergeant
  • Vechime: doua luni
  • Sugestia: Propun ca un jucator de level 4-7 care a avut de ales intre suspendarea permisului si amenda(si a ales amenda) care incalca regulile de circulatie in minutele imediat urmatoare si e surprins de acelasi politist, sa fie oprit si sa-i fie suspendat permisul fara sa mai fie intrebat, urmand ca daca acesta continua in cele 15 minute, sa ii fie suspendat 5 ore cum e prevazut in regulament.
  • A mers pe contrasens, i-ai dat amenda, continua sa mearga pe contrasens sau baga NOS ca sa fie sfidator, i se ia permisul. 
  • Alte precizari: Nu exista. 

Despre asta trebuie sa discut cu ceilalti lideri +adminii 4+. Scriptul oricum nu te lasa sa ii dai 2 amenzi una dupa alta deci normal ar trebui sa actionam asa cum ai spus tu mai sus, direct confiscate.

Link to comment
Share on other sites

  • Nick: zNoss
  • Rank: 1
  • Vechime: 8 zile
  • Sugestia:

Ar fi o noua modalitate pentru rapoarte.

Am observat de-alungul timpului ca multi membrii ai departamentelor de politie se plang ca raportul pentru SWAT este foarte divicil, datorita numarului mic de playeri pe lista de /wanted. Insa am sa vin cu niste propuneri/modalitati pentru membrii Police Departament la acest capitol.

Propunerile vor fi in modul urmator:

1) Propunerea numarul I vine in felul urmator, membrii Police Department de rank 2, respectiv 3 SWAT sa poate face raportul jumatate wanted fara drept de predare, respectiv /arrest. Spre exemplu rank 2 SWAT are 40 de puncte, 20 /arrest, 20 wanted no drept, cine nu respecta acesta regula sa fie sanctionat cu Faction Warn pentru raport neindeplinit.

2) Propunerea numarul II. Membrii Police Department, sa intrebe pe /d membrii NG, respectiv FBI, daca pot merge dupa wanted-ul lor, raspunsul sa fie acordat de rank 4+, cine nu respecta regula- Faction Warn.

Sau in cazul in care membrii PD/FBI de rank 4+ nu sunt on sa se intrebe pe /d:

LVPD member zNoss: /d NG Pot merge pe wanted 5-6?x1

                                          Acest lucru repetat de inca 2 ori, iar daca nu primesti raspuns sa poti merge facand un ScreenShot la chat.

3) Propunerea III, in intervalul 22:00-10:00 membrii Police Department sa poata merge dupa orice wanted.

4) Restructurarea echipelor in asa fel incat: 

Daca un membru SWAT sa zicem ca nu si-a terminat raportul si este Vineri, sa poata cere voie liderului/subliderului sa isi continue raportul pe parte Roads.

5) Propunerea numarul V, in care membrii PD sa poata merge din nou pe orice wanted fara drept de predare incepand cu rank 2.

6) Propun ca Infernus/NRG sa il poti folosii de la rank 2. Ar fi mai usoara prinderea suspectilor si ar aduce rapoarte mult mai numeroase in puncte.

  • Alte precizari: Sper sa se inteleaga pana la urma ca noi suntem un departament, nu pasnici care stau doar la Radar. Multumesc si sper sa fiu sustinut.
Edited by zNoss ZEW
Link to comment
Share on other sites

  • Nick: Dabro.
  • Rank: Lieutenant (4)
  • Vechime: 126 zile
  • Sugestia: Respingerea reclamaÈ›iilor pentru DM în care nu sunt prezentate dovezi de tip Video.
  • Alte precizari: Există cazuri în care poliÈ›iÅŸtii trag accidental în civili încercând să omoare un suspect în spaÈ›iu public (CNN); există cazuri în care unii post hunteri se tot învârt pe lângă suspecÈ›i fără drept de predare special pentru a fi împuÅŸcaÈ›i de poliÈ›ist, ca ma apoi să îl reclame. Consider că, atât pentru cazurile prezentate mai sus, cât ÅŸi pentru alte posibile scene, nu se merită ca membrii să fie sancÈ›ionaÈ›i pe baza unei simple poze care nu poate demonstra cu exactitate dacă este vorba de o greÅŸeală sau ceva intenÈ›ionat.
Edited by North Dabro
corectare vechime
Link to comment
Share on other sites

  • Nick: [uV]Dabro.
  • Rank: Lieutenant (4)
  • Vechime: 197 zile
  • Sugestia: Adaugarea in regulament a unei exceptii care ne permite sa executam foc (rachete) asupra suspectilor cu drept de predare ce se afla intr-o aeronava de tip Shamal (care stiti bine ca ajunge la viteza de 270 km/h) si nu se predau dupa prima somatie. Cu Maverick / Hunter este imposibil sa poti prinde din urma un Shamal, dar cu Hydra ai o sansa, si aia minima, pentru ca viteza sa maxima este tot de 270 km/h. Daca suspectul mentine o oarecare traiectorie, nu este tocmai usor sa te poti apropia de el pentru a-l soma de 3 ori, mai ales ca poate schimba directia intr-o secunda si se indeparteaza de tine. Singura sansa cand poti sa-l somezi este momentul in care vii pentru prima data spre el eventual din fata sau lateral ca sa-l poti soma, dupa aceea trebuie sa te tii doar dupa el si e greu sa mai reduci distanta dintre voi.
  • REPET IDEEA PRINCIPALA A SUGESTIEI: Adaugarea in regulament a unei exceptii care ne permite sa executam foc (rachete) asupra suspectilor cu drept de predare ce se afla intr-o aeronava de tip Shamal si nu se predau dupa prima somatie.
  • Alte precizari: Cateva explicatii suplimentare atasate la niste poze demonstrative - https://imgur.com/a/HSRyBEj
  • New: Sunt constient ca in situatia in care suspectul se preda (se arunca din avion), nu poate fi transportat in mod direct de tine daca esti cu Hydra, insa poti anunta pe [/d] ca respectivul e la sol (are parasuta, deci poate ateriza linistit) si este posibila arestarea acestuia.
Edited by uV Dabro
uitasem sa pun link / update
Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2018 at 8:52 AM, North Dabro said:
  • Nick: Dabro.
  • Rank: Lieutenant (4)
  • Vechime: 126 zile
  • Sugestia: Respingerea reclamațiilor pentru DM în care nu sunt prezentate dovezi de tip Video.
  • Alte precizari: Există cazuri în care poliÈ›iÅŸtii trag accidental în civili încercând să omoare un suspect în spaÈ›iu public (CNN); există cazuri în care unii post hunteri se tot învârt pe lângă suspecÈ›i fără drept de predare special pentru a fi împuÅŸcaÈ›i de poliÈ›ist, ca ma apoi să îl reclame. Consider că, atât pentru cazurile prezentate mai sus, cât ÅŸi pentru alte posibile scene, nu se merită ca membrii să fie sancÈ›ionaÈ›i pe baza unei simple poze care nu poate demonstra cu exactitate dacă este vorba de o greÅŸeală sau ceva intenÈ›ionat.

Am pus-o in discutie acum destul de mult timp cu Kelton, s-a ajuns la concluzia ca daca am cere video-uri pentru asta, ar trebui ca nici politistii sa nu se mai poata folosi de o poza la damage informer pentru acordarea de wanted in situatii in care sunt atacati. Cantarind situatiile, liderii dandu-si si ei cu parerile, s-a ramas la ce a fost, nu se schimba nimic in legatura cu asta.


Voi pune in discutie si propunerea ta recenta, revin cu raspuns.

 

@zNoss ZEW, intre timp s-a facut sistemul automatizat de rapoarte. N-o sa se mai modifice nimic la sistemul de rapoarte; nici in punctul in care ai pus sugestia si era in proiectare sau chiar in lansare nu s-ar mai fi schimbat, ar fi prea complicat, unele ar aduce confuzii. Oarecum sistemul corespunde cu sugestia 1 totusi.

 
 

Link to comment
Share on other sites

  • Nick: Dealer
  • Rank: 2
  • Vechime: aproape 3 ani in departamente
  • Sugestia: Adaugarea in regulament o durata exacta cat dureaza o aprobare de patrulare in alt oras.
  • Alte precizari: Regulamentul nu specifica o durata anume si daca o luam logic practic o data ce ai cerut aprobare si ai dovada nu trebuie sa mai ceri aprobare si poti patrula si un an daca ramai in acelas departament, dar normal o dovada esta valida 3zile. Iar in cazul unui post un politist ar avea mult de riscat daca el se ghideaza dupa conceptia logica dar nici nu poti sa ceri aprobare la fiecare login pe cerver ca un papagal daca tu iei crash din 10 in 10 minute. Si tot eu mai adaug ca ideal ar fi o durata de 7zile/exact saptamana curenta de raport, cum o ia de la 0 raportul asa sa si ai nevoie de aprobare.
Link to comment
Share on other sites

Nick: [uV]Dabro.

Rank: Captain

Vechime: 264 days

Sugestia: Revocarea dreptului jucătorilor de a redeschide o reclamație anterior închisă din lipsă de dovezi sau din pură intenție.

Alte precizari: Pe RPG3 un fost lider FBI proceda astfel și nu l-a sancționat administrația în momentul în care a fost reclamat i2MsuVe.png

Edited by uV Dabro
Link to comment
Share on other sites

  • Nick:Maeve.GALMA
  • Rank:Captain (5)
  • Vechime: 304 zile
  • Sugestia: Avem update-ul cu sirenele pe masinile persoane insa ele nu ne ajuta cu nimic deoarece oricum avem voie cu personalele de la r3+,asadar macar sa avem voie sa patrulam cu cele personale la r3+ (fara stat la panda/radar)
  • Alte precizari: Nimic.
Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2020 at 1:54 AM, Maeve said:
  • Nick:Maeve.GALMA
  • Rank:Captain (5)
  • Vechime: 304 zile
  • Sugestia: Avem update-ul cu sirenele pe masinile persoane insa ele nu ne ajuta cu nimic deoarece oricum avem voie cu personalele de la r3+,asadar macar sa avem voie sa patrulam cu cele personale la r3+ (fara stat la panda/radar)
  • Alte precizari: Nimic.

A mai fost propus acest lucru, însă nu a fost acceptat și nici nu o sa fie prea curand din simplul fapt ca sirena a fost adăugată cu un alt motiv pentru masinile personale.

Edited by E d w a r d
Link to comment
Share on other sites

  • Nick: Front.Tsunami
  • Rank: 5
  • Vechime: 303 zile
  • Sugestia: Acum ca mare majoritate dintre playeri au infernusuri ca masini personale, eu propun ca la masinile de politie, limita de viteza sa se ridice macar cu 20km/h. De exemplu: La infernus de la 221km/h => 241km/h. 
  • Alte precizari: Multumesc !!
Link to comment
Share on other sites

  • Nick: LuNg
  • Rank: 1
  • Vechime: 12 zile
  • Sugestia: Propun ca antrenamentele sa devina optionale pentru membriii care fac peste 150-200 pct pe saptamana.
  • Alte precizari: Un beneficiu pentru membrii activi din timpul saptamanii.
Link to comment
Share on other sites

 

  • Nick: aRsenie.DELIR
  • Rank: 6
  • Vechime: vreo 160 de zile
  •  Sugestia: Propun sa schimbati modelul de postare cu implementarea RPG BAR, ca sa fie mai usor, sa nu ne mai complicam cu LVL, ci sa apara toate detaliile deja in RPG BAR. Referitor la topicul "Lista neagră"
  • Alte precizari: am mai propus asta lui scotocell, @AnDeD, @Scotocell, @E d w a r d
Link to comment
Share on other sites

On 6/23/2020 at 7:25 PM, aRsenie said:

 

  • Nick: aRsenie.DELIR
  • Rank: 6
  • Vechime: vreo 160 de zile
  •  Sugestia: Propun sa schimbati modelul de postare cu implementarea RPG BAR, ca sa fie mai usor, sa nu ne mai complicam cu LVL, ci sa apara toate detaliile deja in RPG BAR. Referitor la topicul "Lista neagră"
  • Alte precizari: am mai propus asta lui scotocell, @AnDeD, @Scotocell, @E d w a r d

Am vorbit cu Eduard.., modelul o sa fie schimbat cat de curand.

Edited by Chevy ZEW
Link to comment
Share on other sites

  • Nick: KinoTo
  • Rank: 3
  • Vechime: 44 zile
  • Sugestia: Eliminarea sau modificarea acestei reguli "11.19.3: Nu aveti voie sa acordati wanted ‘Cop Attack’ peste alt wanted. Odata ce un suspect va ataca, el isi pierde dreptul, si va fi omorat pe loc in legitima aparare. Sanctiunea e Faction Warn." Aceasta regula dateaza din perioada 2014 de pe vechiul sistem de PD, cand nu iti pierdeai dreptul automat si trebuia sa stai tu sa calculezi daca suspectul respectiv are drept de predare sau nu. De ce sa scoatem aceasta regula? Sa luam un exemplu personal ce s-a intamplat azi: m-am confruntat cu mirobolanta situatie in care un jucator cu wanted 1 ma abuza in timp ce eu eram off duty. Nu puteam sa ii dau wanted cop attack, pentru ca avea deja wanted, si nici wanted de cop kill pentru ca cuiva, la un moment dat in viata, i s-a parut o idee buna sa elimine acest wanted. Ce pot face eu ca roads in aceasta situatie? Absolut nimic. El nu isi pierde dreptul de predare daca eu sunt off duty iar eu nu imi pot desfasura activitatea in liniste
  • Alte precizari: Multumesc. 
Link to comment
Share on other sites

PROPUNERI FACUTE PE BAZA UNOR SITUATII REALE

 

  • Nick: KinoTo
  • Rank: 4 
  • Vechime: 85 zile
  • Sugestia: Completarea urmatoarei reguli "9.6: Daca un jucator cu wanted este pasager intr-o masina va fi somat corespunzator, iar daca soferul nu ii da [/eject], soferul va fi sanctionat cu wanted 6 ,,complice" fara alte somatii.". 

                               Argument: Sa luam urmatoarea speta: suspect cu wanted (drept de predare) pe g, somezi suspectul, soferul nu ii da /eject si tu ii dai complice soferului. Intrebarea ramane: ce faci cu suspectul de pe g? Explicatia logica ar fi sa ii dai runner, dar regulamentul nu mentioneaza acest lucru.

  • Alte precizari: -

 

  • Nick: KinoTo
  • Rank: 4 
  • Vechime: 85 zile
  • Sugestia: Inlocuirea tuturor hyperlinkurilor din regulament deoarece duc catre topicuri de la SFPD
  • Alte precizari: -

 

  • Nick: KinoTo
  • Rank: 4 
  • Vechime: 85 zile
  • Sugestia: Completarea urmatoarei reguli "5.6.2: Jucatorii cu levelul cuprins intre 4 si 7 carora trebuie sa le suspendati licenta vor avea dreptul de a alege intre suspendarea licentei auto si primirea amenzii specifice.". 

                                Argument: Exista posibiltiatea ca jucatorul sa fie necooperant sau sa nu vrea sa aleaga. In acest caz exista 2 solutii logice: fie alegi tu pentru el, fie ii dai wanted 2 neconformare ordin. Cu toate acestea, regulamentul nu se spune in mod exact cum ar trebui sa se procedeze in aceasta situatie.

  • Alte precizari: -

 

  • Nick: KinoTo
  • Rank: 4 
  • Vechime: 85 zile
  • Sugestia: Rescrierea urmatoarei reguli "8.5: Aveti obligatia de a avea grija de propriul oras. Nu aveti voie sa stati cu radarul si sa patrulati doar in alte orase. Cei care nu se ocupa de SF si stau in alte orase doar de dragul punctelor vor fi sanctionati corespunzator, dupa caz."

                              Argument: Corect ar fi "Cei care nu se ocupa de LV* si stau in alte orase [...]"

  • Alte precizari: -

 

 

  • Nick: KinoTo
  • Rank: 4 
  • Vechime: 85 zile
  • Sugestia: Adaugarea unei exceptii de la urmatoarea regula "10.9: Nu aveti voie sa confiscati armele jucatorilor aflati pe un Clan Turf. (Folositi [/clanturfs] pentru identificarea zonelor)."

                              Argument: Sa zicem ca sunt din echipa roads, opresc jucatorul X ca sa ii iau permisul iar acesta opreste regulamentar pe un Clan Turf. Cat ii dau explicatiile de ce l-am oprit si asa mai departe, vine jucatorul Y si il omoara iar eu nu mai pot sa il sanctionez. Eu ce fac in acest caz? stau si ma uit cum pe jucatorul X la trimis l-a puta madre in cealalta parte a hartii si il injur in gand pe jucatorul Y ca imi strica raportul

  • Alte precizari: -
Edited by South KinoTo
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, South KinoTo said:

PROPUNERI FACUTE PE BAZA UNOR SITUATII REALE

 

  • Nick: KinoTo
  • Rank: 4 
  • Vechime: 85 zile
  • Sugestia: Completarea urmatoarei reguli "9.6: Daca un jucator cu wanted este pasager intr-o masina va fi somat corespunzator, iar daca soferul nu ii da [/eject], soferul va fi sanctionat cu wanted 6 ,,complice" fara alte somatii.". 

                               Argument: Sa luam urmatoarea speta: suspect cu wanted (drept de predare) pe g, somezi suspectul, soferul nu ii da /eject si tu ii dai complice soferului. Intrebarea ramane: ce faci cu suspectul de pe g? Explicatia logica ar fi sa ii dai runner, dar regulamentul nu mentioneaza acest lucru.

  •  Alte precizari: -

 

  • Nick: KinoTo
  • Rank: 4 
  • Vechime: 85 zile
  • Sugestia: Inlocuirea tuturor hyperlinkurilor din regulament deoarece duc catre topicuri de la SFPD
  •  Alte precizari: -

 

  • Nick: KinoTo
  • Rank: 4 
  • Vechime: 85 zile
  • Sugestia: Completarea urmatoarei reguli "5.6.2: Jucatorii cu levelul cuprins intre 4 si 7 carora trebuie sa le suspendati licenta vor avea dreptul de a alege intre suspendarea licentei auto si primirea amenzii specifice.". 

                                Argument: Exista posibiltiatea ca jucatorul sa fie necooperant sau sa nu vrea sa aleaga. In acest caz exista 2 solutii logice: fie alegi tu pentru el, fie ii dai wanted 2 neconformare ordin. Cu toate acestea, regulamentul nu se spune in mod exact cum ar trebui sa se procedeze in aceasta situatie.

  • Alte precizari: -

 

  • Nick: KinoTo
  • Rank: 4 
  • Vechime: 85 zile
  • Sugestia: Rescrierea urmatoarei reguli "8.5: Aveti obligatia de a avea grija de propriul oras. Nu aveti voie sa stati cu radarul si sa patrulati doar in alte orase. Cei care nu se ocupa de SF si stau in alte orase doar de dragul punctelor vor fi sanctionati corespunzator, dupa caz."

                              Argument: Corect ar fi "Cei care nu se ocupa de LV* si stau in alte orase [...]"

  • Alte precizari: -

 

 

  • Nick: KinoTo
  • Rank: 4 
  • Vechime: 85 zile
  • Sugestia: Adaugarea unei exceptii de la urmatoarea regula "10.9: Nu aveti voie sa confiscati armele jucatorilor aflati pe un Clan Turf. (Folositi [/clanturfs] pentru identificarea zonelor)."

                              Argument: Sa zicem ca sunt din echipa roads, opresc jucatorul X ca sa ii iau permisul iar acesta opreste regulamentar pe un Clan Turf. Cat ii dau explicatiile de ce l-am oprit si asa mai departe, vine jucatorul Y si il omoara iar eu nu mai pot sa il sanctionez. Eu ce fac in acest caz? stau si ma uit cum pe jucatorul X la trimis l-a puta madre in cealalta parte a hartii si il injur in gand pe jucatorul Y ca imi strica raportul

  • Alte precizari: -

Interesant, o sa ii transmit lui Eduard.., incercam sa rezolvam cat de curand putem.

Edited by Chevy ZEW
Link to comment
Share on other sites

 

  • Nick: KinoTo
  • Rank: Captain (5)
  • Vechime: 196 zile
  • Sugestia: Completarea urmatoarei reguli (explicatii mai jos) "8.4: Amplasarea radarului in alte orase se face numai cu aprobarea unui Rank 5+ din respectivul oras. Daca nu aveti acordul lui sau a unui rank 6, nu aveti voie sa puneti radar in acel oras, indiferent de numarul de cereri, durata dintre acestea sau disponibilitatea celor cu rank 5+. Incalcarea regulii se sanctioneaza cu Faction Warn."

                              Argument: In ipoteza in care jucatorul doreste sa puna radar in alt oras si nu ii raspunde nimeni (cea mai comuna situatie) sau nu primeste aprobare, regulamentul nu ne precizeaza la ce interval orar de timp am putea face urmatoarea cererea de amplasare radar in orasul respectiv. Exemplu: eu vreau sa pun radar in LS, fac toate formalitatile, intreb de 3 ori daca pot pune radar si totusi nu-mi raspunde nimeni. Eu ce fac in aceasta situatie daca vreau cu adevarat sa amplasez radar in LS? Cat sa astept pana voi putea intreba iar daca pot pune radar in LS? 10 minute, 20 minute, 30, o ora? Regulamentul nu imi mentioneaza clar.

  • Alte precizari: -
Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2021 at 11:07 PM, South KinoTo said:

 

  • Nick: KinoTo
  • Rank: Captain (5)
  • Vechime: 196 zile
  • Sugestia: Completarea urmatoarei reguli (explicatii mai jos) "8.4: Amplasarea radarului in alte orase se face numai cu aprobarea unui Rank 5+ din respectivul oras. Daca nu aveti acordul lui sau a unui rank 6, nu aveti voie sa puneti radar in acel oras, indiferent de numarul de cereri, durata dintre acestea sau disponibilitatea celor cu rank 5+. Incalcarea regulii se sanctioneaza cu Faction Warn."

                               Argument: In ipoteza in care jucatorul doreste sa puna radar in alt oras si nu ii raspunde nimeni (cea mai comuna situatie) sau nu primeste aprobare, regulamentul nu ne precizeaza la ce interval orar de timp am putea face urmatoarea cererea de amplasare radar in orasul respectiv. Exemplu: eu vreau sa pun radar in LS, fac toate formalitatile, intreb de 3 ori daca pot pune radar si totusi nu-mi raspunde nimeni. Eu ce fac in aceasta situatie daca vreau cu adevarat sa amplasez radar in LS? Cat sa astept pana voi putea intreba iar daca pot pune radar in LS? 10 minute, 20 minute, 30, o ora? Regulamentul nu imi mentioneaza clar.

  •  Alte precizari: -

Sugestie aprobata!

Link to comment
Share on other sites

  • Nick: KinoTo
  • Rank: Captain (5)
  • Vechime: 230 zile
  • Sugestia: Completarea / clarificarea urmatoarei reguli "10.8: Daca un jucator intervine atunci cand un politist se afla pe jos in urmarirea unui suspect (il ataca cu pumnii, il calca cu masina in repetate rânduri sau lasa masina pe politist, il ataca de aproape cu arma - sa se vada clar ca acel jucator are intentia de a ajuta suspectul) va primi Wanted 6 "Complice", fara somatii."

                              Argument: Regulamentul imi precizeaza despre situatia in care jucatorul il incurca pe politist, din perspectiva politistului, insa aceasta regula poate fi interpretabila. Sa luam urmatorul caz intamplat azi: X (wanted 3) se afla la Y in masina pe g. Il somez pe X sa se predea, Y opreste masina, X se da jos "sa se predea" si de aici incepe distractia. X se face ca vrea sa dea G, in timp ce Y il calca in mod repetat si constient pana il omoara. X nu pare deranjat de aceasta situatie, ba chiar rade de mine. Iar eu in aceasta telenovela proasta stau si ma uit la ei ca n-am ce sa le fac. Asadar, se poate poate considera complice si acest caz? In care X vrea "sa se predea" si Y il omoara ca sa nu dea g?

Link to comment
Share on other sites

  • Nick: KinoTo
  • Rank: Captain (5)
  • Vechime: 307 zile
  • Sugestia: Adaugarea unei noi reguli. Detalii mai jos ca nu stiu cum altfel sa o formulez decat pe un exemplu cert.

                              Argument: Sa presupunem ca 2 politisti se afla in patrula. Cei 2 merg sa aresteze un jucator care se afla pe jos. Politistul 1 someaza jucatorul iar in cele din urma, dupa 3 somatii jucatorul incepe sa alerge pe jos. In mod teoretic si logic, ambii politisti ar incepe sa traga dupa el, din moment ce nu se preda, insa, nu exista nicio regula in regulament care sa le dea celor 2 dreptul asta. Teoretic, conform regulamentului, doar politistul 1 ar fi in masura sa faca asta, din moment ce el a somat si era suspectul lui.

  • Alte precizari: -
Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2021 at 1:00 AM, South KinoTo said:
  • Nick: KinoTo
  • Rank: Captain (5)
  • Vechime: 230 zile
  • Sugestia: Completarea / clarificarea urmatoarei reguli "10.8: Daca un jucator intervine atunci cand un politist se afla pe jos in urmarirea unui suspect (il ataca cu pumnii, il calca cu masina in repetate rânduri sau lasa masina pe politist, il ataca de aproape cu arma - sa se vada clar ca acel jucator are intentia de a ajuta suspectul) va primi Wanted 6 "Complice", fara somatii."

                              Argument: Regulamentul imi precizeaza despre situatia in care jucatorul il incurca pe politist, din perspectiva politistului, insa aceasta regula poate fi interpretabila. Sa luam urmatorul caz intamplat azi: X (wanted 3) se afla la Y in masina pe g. Il somez pe X sa se predea, Y opreste masina, X se da jos "sa se predea" si de aici incepe distractia. X se face ca vrea sa dea G, in timp ce Y il calca in mod repetat si constient pana il omoara. X nu pare deranjat de aceasta situatie, ba chiar rade de mine. Iar eu in aceasta telenovela proasta stau si ma uit la ei ca n-am ce sa le fac. Asadar, se poate poate considera complice si acest caz? In care X vrea "sa se predea" si Y il omoara ca sa nu dea g?

 

1 hour ago, South KinoTo said:
  • Nick: KinoTo
  • Rank: Captain (5)
  • Vechime: 307 zile
  • Sugestia: Adaugarea unei noi reguli. Detalii mai jos ca nu stiu cum altfel sa o formulez decat pe un exemplu cert.

                              Argument: Sa presupunem ca 2 politisti se afla in patrula. Cei 2 merg sa aresteze un jucator care se afla pe jos. Politistul 1 someaza jucatorul iar in cele din urma, dupa 3 somatii jucatorul incepe sa alerge pe jos. In mod teoretic si logic, ambii politisti ar incepe sa traga dupa el, din moment ce nu se preda, insa, nu exista nicio regula in regulament care sa le dea celor 2 dreptul asta. Teoretic, conform regulamentului, doar politistul 1 ar fi in masura sa faca asta, din moment ce el a somat si era suspectul lui.

  • Alte precizari: -

maine o sa propun ambele reguli

Link to comment
Share on other sites

  • Nick: Duxi
  • Rank: 4 
  • Vechime: 69 day(s)
  • Sugestia: Propun ca sa fie pusa in alta ordine premiile de la misiunea saptamanii pentru ca eu (de exemplu) as avea nevoie mai mult de raport optional decat de invoire si trebuie sa astept sa tot verific pana pune altul sa ia el invoirea si presupun ca nu sunt singurul. Propun ordinea urmatoare : 1 - Raport optional ; 2 - Invoire antrenament ; 3 - Raport injumatatit.
  • Alte precizari: Multumesc !
Link to comment
Share on other sites

  • Eduard.. changed the title to 🚓LV Police Department🚓 - 📋 Sugestii | Suggestions 📋

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.