Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Nelamurire Placa Video!


Recommended Posts

Nume: AlexKi8lliu
Ce problema ai?: PAi, nu e o problema, mai mult o nelamurire..
O scurta descriere a situatiei: Am un laptop, zic eu nu fiarte prost, dar nici foarte bun, adica: Intel Pentium Dual Coere 2Ghz, 4GB Ram, 320GB HDD etc! Problema mea e la placa video! Am o placa video integrate, care nu are decat 64MB! Un lucru care ma induce in eroare este aces Shared System Memory! Acolo imi spune ca sunt 1000+! Si memoria totala e de 1308MB! Intrebarea mea este: As putea juca jocuri care necesita mai mult de 64MB la Video Card?
Screenshot: http://imgur.com/afNXFmW
Alte precizari: Merci de ajutor!

Link to comment
Share on other sites

, ca sa iti raspund la intrebare, da poti juca jocuri care necesita mai mult de 64mb la video card. Placa ta video este de 1308MB (1.3 GB), ceea ce inseamna ca este o placa video buna. Din cate am citit pe internet despre ea este de 64bits, ceea ce ii mai scade din performante. Totusi, poti juca jocuri care necesita in jur de 500mb video lejer si chiar la medium - high. Daca vrei sa o folosesti intens pe jocuri, achizitioneaza-ti un cooler mai rapid, nu este costisitor (Intre 70-100lei) si va fii floare la ureche. Ca sa stai sa fara probleme verifica daca ai ultimul update facut la placa video, ajuta mult daca esti la zi cu update-urile.

 

O zi buna!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.