Jump to content

P.O.H.U.I - Discutii


Dyablox
 Share

Recommended Posts

Americanii ar trebui sa primeasca in general toti imigrantii din moment ce ei sunt o "tara libera" si americanii sunt oricum un mix dintre etniile europene/asiatice etc.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, LiviuC said:

ei protesteaza pentru ca respectivul politist sa fie judecat pentru 3rd degree murder

1st degree* murder

 

Asta e și problema, că l-au acuzat de 3rd degree murder, care înseamnă omor neintenţionat; plus manslaughter (lipsirea unui om de viata prin neglijență si risc ne-necesar). Protestatarii vor lui să i se dea 1st degree murder.

http://www.documentcloud.org/documents/6933248-27-CR-20-12646-Complaint.html?embed=true&responsive=false&sidebar=false

 

Pentru context:

  • 1st degree murder - omor intenționat și planificat (pedeapsa maxima - life in prison)
  • 2nd degree murder - omor intenționat, dar care nu a fost planificat dinainte
  • 3rd degree voluntary murder - omor semi-neintenţionat, ca urmare a unui act periculos (te-ai batut cu cineva, l-ai lovit in cap, nu ai vrut sa il omori, dar el a murit) (pedeapsa maxima - 25 ani)
  • 3rd degree involuntary murder - omor neintenţionat, produs din greseala/ neglijență (e.g. cand ai omorat pe cineva fiind beat la volan)

 

De ce 3rd degree murder e acuzarea corecta: https://www.latimes.com/opinion/story/2020-06-02/george-floyd-derek-chauvin-murder-charge

 

Edited by DutchMan
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, DutchMan said:

1st degree* murder

 

Asta e și problema, că l-au acuzat de 3rd degree murder, care înseamnă omor neintenţionat; plus manslaughter (lipsirea unui om de viata prin neglijență si risc ne-necesar). Protestatarii vor lui să i se dea 1st degree murder.

http://www.documentcloud.org/documents/6933248-27-CR-20-12646-Complaint.html?embed=true&responsive=false&sidebar=false

 

Pentru context:

  • 1st degree murder - omor intenționat și planificat (pedeapsa maxima - life in prison)
  • 2nd degree murder - omor intenționat, dar care nu a fost planificat dinainte
  • 3rd degree voluntary murder - omor semi-neintenţionat, ca urmare a unui act periculos (te-ai batut cu cineva, l-ai lovit in cap, nu ai vrut sa il omori, dar el a murit) (pedeapsa maxima - 25 ani)
  • 3rd degree involuntary murder - omor neintenţionat, produs din greseala/ neglijență (e.g. cand ai omorat pe cineva fiind beat la volan)

 

De ce 3rd degree murder e acuzarea corecta: https://www.latimes.com/opinion/story/2020-06-02/george-floyd-derek-chauvin-murder-charge

 

se pare ca am incurcat gradele intre ele, either way, mersi pentru post, poate o sa citesc articolele mai tarziu cand am timp :)

Link to comment
Share on other sites

Buna seara. Stie cineva de la ce sunt Due Invoices Balance de pe shop.b-zone.ro? Am datorie vreo 8 euro dar nu stiu de unde, am incercat sa bag niste bani pentru gold si mi-au fost extrasi banii pentru a scadea valoarea de la Due Invoices Balance

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, South ItzErik said:

Buna seara. Stie cineva de la ce sunt Due Invoices Balance de pe shop.b-zone.ro? Am datorie vreo 8 euro dar nu stiu de unde, am incercat sa bag niste bani pentru gold si mi-au fost extrasi banii pentru a scadea valoarea de la Due Invoices Balance

ai gresit sectiunea

Link to comment
Share on other sites

Știți situația aia când stai întins pe pat, te scarpini pe liașkî. După duci mâna oleacă mai sus și te scarpini la un ou. De la scarpinat, treci așa, for fun să ți-l mângâi un pic și termini scarpinatul de pe liașkî cu o labă? Așa și eu acum, voiam un wallpaper pentru mob, am zis să mă uit pe un vechi portofoliu de al meu pe bizon, după care am zis să mă uit ce a mai rămas pe grupul ăsta de aici și de la uitat, am ajuns la scris. 

 

@LiviuC ai gusturi bune la seriale, csz.

21 hours ago, iZy said:

daca există o cauză worth dying for, tre de băgat,

așa a gândit și padruga de la Dreptul Mediului.

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Ubermensch said:

Știți situația aia când stai întins pe pat, te scarpini pe liașkî. După duci mâna oleacă mai sus și te scarpini la un ou. De la scarpinat, treci așa, for fun să ți-l mângâi un pic și termini scarpinatul de pe liașkî cu o labă? Așa și eu acum, voiam un wallpaper pentru mob, am zis să mă uit pe un vechi portofoliu de al meu pe bizon, după care am zis să mă uit ce a mai rămas pe grupul ăsta de aici și de la uitat, am ajuns la scris. 

 

@LiviuC ai gusturi bune la seriale, csz.

așa a gândit și padruga de la Dreptul Mediului.

 

ce плм ai scris acolo?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ubermensch said:

Pardon eu, domnișorule.

însă să zici anișori și să zici că juma, nu știu, am dubiile mele.

așa învețo tu obligațiile? :)) 

 

macar te scarpinai cu dreapta sau cu stanga?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, iZy said:

așa învețo tu obligațiile? :)) 

 

macar te scarpinai cu dreapta sau cu stanga?

Mission failed, recunosc. Însă știi cum e, cel mai bine înveți cu 45 de minute înainte de examen. 

 

Băi, sincer să-ți zic, cu una peste alta for double strenght.

Că știi cum, când te scarpini cu una uneori se mai blochează, însă când pui una peste alta și tragi, atunci când dai peste o zonă mai împădurită zici că trece un tractor agricol peste un teren de grâu.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vlad O w N said:

Bună ziua la pohuiști.

noroc

Just now, Ubermensch said:

Apropo, tot Steptu se ocupă de chestii legate de forum? Să văd dacă îmi pot recupera il mio vecchio conto

cred ca s-o lasat inca demult

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ubermensch said:

și cine se ocupă acum, că eu am uitat și cum să dau search

XES e Forum Manager, cred că el se ocupă cu chestiile de genul.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ubermensch said:

parcă nu văd să aibă Red Badge, e doar VIP.

bis aka oldnab vrode ii global moderator, da hz daca el se ocupa cu account recovery-urile

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LiviuC said:

bis aka oldnab vrode ii global moderator, da hz daca el se ocupa cu account recovery-urile

Nu Global Moderator, este Kelton care se ocupa pe ceea ce ține de servere și este unul care se ocupa pe tot ce ține de forum. Tot cu Badge Roșu @Dyablox Știi cine e, mult stimabile?

 

@iZy https://forum.b-zone.ro/forum/6203-sfaturi-legislative/ Ce e topicul ăsta, uăi. Să întrebe ăștea de pe SAMP când câștigă uzucapiunea pe PC-ul lui măsa după ce au stat la el 4 ani 24/7? :)) 

Dacă ceva, în viitor întrebăm pe topicul ala când nu știm vreo speță la Penal sau ceva. Ne ajută mihaitza2009xX.ZEW să o facem. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.