Jump to content

P.O.H.U.I - Discutii


Dyablox
 Share

Recommended Posts

4 minutes ago, Ubermensch said:

 

Cand iti vorbesc de drept si filosofie nu intelegi mai nimic. Cand dau intentionat aerul de prezentare Apple, stii despre ce vorbesti.

 

format-o eu, iZy si care a mai avut ghinionul sa citeasca replicele tale.

1. Bai eu nu ma dau deștept ca voi pt ca nu am ce va demonstra nimic, imi pierd timpul acum ca va dau quote, mai mult îl pierdeam dacă  ma lăudăm cu ce cărți de filosofie am citit eu. 

 

2.lumea s-o saturat on general de discuțiile pe care le ducem noi 3, dacă îți pasă ce cred asa tare și ceilalți membri 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, eB L U C A Z ELEFANTUL KIA said:

ce cărți de filosofie am citit eu. 

не важно что не говорят, важно что говорят 

o spus un filosof odată pe b-zone

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, iZy said:

не важно что не говорят, важно что говорят 

o spus un filosof odată pe b-zone

AUF

Nu trebuie sa pari deștept, dacă tot știi asa multe, i bet ca știi și opinia oamenilor de știință și anume ca nu ai cum sa masori inteligenta unui om, nici prin testele IQ, inteligența e ca timpul(aici dacă știi ce o spus Einstein despre timp) noi am inventat aceste 2 noțiuni ca să explicam cât de cât ceva. 

 

Stii cum, cineva poate e bun la citit cărți de filosofie și sa nu se laude pe forum, cineva (tu și Uber) sa se laude pe forum, da cineva sa facă bani 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, eB L U C A Z ELEFANTUL KIA said:

Stii cum, cineva poate e bun la citit cărți de filosofie și sa nu se laude pe forum, cineva (tu și Uber) sa se laude pe forum, da cineva sa facă bani 

si exista un Elefant care le face pe toate 3.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, eB L U C A Z ELEFANTUL KIA said:

Prima cu a doua sunt puțin cam contradictorii. 

Un filozof mereu e în contradictoriu cu sine însuși.
 

Link to comment
Share on other sites

Eu am mancat borș cu “fasuli” da aici era pizdon... :( in timp ce eu ma relaxez, unii oameni mor ca lumea asta sa fie mai buna. 
 

tac șto, daca ucizi un om si judecatoru are parere buna despre tine iti da drumu’ sau cum acolo?

Link to comment
Share on other sites

 

11 hours ago, eB L U C A Z ELEFANTUL KIA said:

dacă  ma lăudăm cu ce cărți de filosofie am citit eu

Filosofia de aia, de pe Blatata, cu citate nu mai lungi de 5 cuvinte că dacă nu dor ochii.

 

10 hours ago, eB L U C A Z ELEFANTUL KIA said:

nu ai cum sa masori inteligenta unui om, nici prin testele IQ

Nu mă interesează ce IQ ai.

 

Eu personal am rămas cu o impresie despre tine care pentru mine e suficientă ca să nu-ți prea răspund. Dacă se uită cineva la circumstanțele în care te-ai implicat în ultimele zile prin acest topic, în majoritatea cazurilor vor vedea că implicarea ta în diverse discuții se începe cu o replică provocătoare la vreun post de al meu. Și știu ce vrei să-mi arăți de fiecare dată când faci asta: Vrei să-mi arăți opusul la ceea la ce am făcut aluzie când printre primele posturi ți-am zis că de la tine, datorită faptului că ești din 2003, nu am prea multe așteptări în ceea ce ține de dezbateri și cunoștințe față de anumite subiecte.

 

Să privim pagina anterioară, discutam acolo despre viitorul unei persoane și i-am împărtășit experiența unor colegi de ai mei doar ca să câștige o viziune mai amplă asupra MAI și să ia decizia cea mai bună pentru el (posibil din ceea ce eu i-am zis să se răzgândească sau posibil să-și întărească cu mult mai mult dorința de a deveni polițist - ceea ce și a făcut-), însă sari tu pe acolo, de la nimic, cu învățături despre de ce eșuează statele și despre oameni ca mine care fug de probleme.

 

Nu că aș vrea să fiu arogant, ci pur și simplu logic, gândește-te: Crezi că poți veni tu cu un post și să-mi vorbești despre stat și încă să faci o aluzie la caracterul meu când nici măcar nu știu nici cine ești, în afară de numele tău și de faptul că ești din 2003 (nici ziua și nici luna nu o știu)? Adică, apreciez din partea ta că ai depus efortul pentru a te informa ce înseamnă acel termen nietzschean care îl port ca display name, la ce facultate învăț, ce vârstă am și alte detalii care nu le mai rețin la moment, însă nici pe de parte nu mă cunoşti şi cu atâmt mai puţin te cunosc eu pe tine. Orice discuție sau orice lucru ce ți-aș spune, ține strict de cele scrise de tine, nu mă interesează cine ești în viața reală și ce știi, mă uit doar la ceea ce scrii. Însă că tot te-ai informat cu privire la persoana mea, uite: Vârsta mea (în raport cu a ta), cariera pe care o fac și cunoștințele pe care le împărtășesc pe la dezbateri nu sunt suficiente pentru a te face să te potolești? Nu ți-e clar că orice ai încerca să zici legat despre drept, sau orice altă temă asemănătoare, este 0 față de ce îți poate spune iZy sau eu? Adică, prostii mai mare decât acelea pe care le-ai scris în paginile anterioare referitor la imparțialitate și vinovăție nu am mai citit (ce să mai zic despre unele pe care le-ai scris pe la dezbateri). Mai mult decât atât, nici n-am considerat necesar să intervin cu explicații deoarece, într-un limbaj destul de simplu, ți-a zis Lieutnant mai mult decât meritai iar în altul mai sarcastic ți-a arătat iZy că te înșeli completamente, deci suficient pentru a ajunge la concluzia ca trebuie de apucat o carte și de citit mai mult dacă într-adevăr ești interesant în a înțelege cum funcționează anumite chestii

 

Cât despre faptul că ne dăm deștepți pe acest forum sau mai știu eu ce intuiții eronate ți-au mai trecut prin cap, te înșeli. Personal, motivul pentru care am revenit pe acest forum este deoarece ca hobby îmi place să dezbat teme și totodată nu mi se dă deloc greu să scriu niște posturi mai lungi pe aici, ci chiar pot spune că primesc plăcere de la scris indiferent dacă este pe un forum sau în orice alt loc. Deci nu mă interesează să le demonstrez ceva altora, ci postez pur și simplu că primesc eu plăcere atunci când scriu (dacă altora le place ce scriu, atunci cu atât mai bine, însă repet: nu asta urmăresc).

 

Totodată, țin să te anunț că lumea nu s-a săturat de noi 3. Lumea nici de tine ca persoană nu s-a săturat, ci pur și simplu s-au săturat de aceste posturi prin care cauți să începi discuții de la nimic, din acest motiv și te roagă cineva să eviți anumite cuvinte obscene iar altcineva te roagă să termini cu certuri, că doar lumea primea mai mult plăcerea în paginile precedente când tonul era unul calm și se postau chestii comice (adică înainte să vii tu cu astfel de posturi). Și să fim serioși, cui îi pasă să discute acum despre imparțialitate pe aici? Vii tu de la nimic și deschizi în 5 posturi 3 teme de discuție pentru ce? Ca să ne arăți cât de multe știi? Păi, ce vrei de la noi, băiatu'? Măcar dacă voiai să te implici în discuția pe care o duceam cu Lieutnant, o făceai într-un ton calm și respectuos, nu cum ai intervenit cu jigniri la adresa mea.

 

Într-un final, pe nimeni nu-l interesează ce bagaj de cărți citite ai. Consider că un anumit bagaj de cărți de filosofie ar implica și o exprimare pe măsură, argumente pe măsură cât și o logică care într-adevăr m-ar pune și pe mine pe gânduri când ai scrie ceva, însă fără supărare, ceea ce scrii este varză. Sunt o persoană foarte open-minded și dacă văd ceva care într-adevăr mi se pare interesant pot să o accept și să cedez (vezi cum s-a terminat dezbaterea cu cotizațiile CNPP) însă în tot ceea ce mi-ai zis de când te-am cunoscut virtual, fie pe aici sau fie pe la dezbateri, nu am găsit nimic care nu știam și față de care nu am putut să-mi apăr poziția mea.

 

Ca pentru sfârșit, am încercat să-ți răspund cât mai calm pentru a evita astfel de discuții într-un viitor şi să încheiem discuţia dată. Să nu te gândești că m-ai jignit sau că mă simt tristuț despre ce ai scris în posturile tale, că sincer nu aș fi avut nici o problemă să apelez la un limbaj obscen și să te iau peste pulă mai departe cum am făcut acum nu demult ca să mă distrez și eu un pic, însă consider că totuși este mai bine să apelăm la un ton cât mai calm astfel încât să înțelegi că deja este momentul să te sinucizi să te potolești cu astfel de posturi.

 

PS Am eu dubiile mele în privinta "filosofilor" pe care i-ai "citit" dacă mă faci nihilist pe o pagină și pe următoarea fan Nietzsche. Dacă ai fi citit într-adevă filosofie cum vrei sa insinuezi, ai putea observa că diferenţa este de la cer la pământ între nihilism şi Nietzsche, aşa că presupun că filosofii în care atât de des ai dat şi cu care vrei sa te lauzi, arată mai degrabă aşa:

 

three_philosophers.png?v=1540085307

Edited by Ubermensch
Numai bine și noapte bună și ție.
Link to comment
Share on other sites

@iZy @Ubermensch gata bai lăsați-mă în pace, ați câștigat, sunteți deștepți, totul depinde de drept în lumea asta chiar și microbiologia/mecanica cuantica. M-ați închis nu mai am ce argumente pot sa aduc ma declar învins, discuția asta nu mai lapte continua pentru ca e clar ca voi ați câștigat. Dacă continui discuta ma fac mai mult eu de rușine, oricum recunosc ca m-ați învins.

 

P. S - Nu beau alcool, mai ales bere 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, eB L U C A Z ELEFANTUL KIA said:

@iZy @Ubermensch gata bai lăsați-mă în pace, ați câștigat, sunteți deștepți, totul depinde de drept în lumea asta chiar și microbiologia/mecanica cuantica. M-ați închis nu mai am ce argumente pot sa aduc ma declar învins, discuția asta nu mai lapte continua pentru ca e clar ca voi ați câștigat. Dacă continui discuta ma fac mai mult eu de rușine, oricum recunosc ca m-ați învins.

 

P. S - Nu beau alcool, mai ales bere 

брат, главная помни: 

каждый проигрыш - не проигрыш

каждый проигрыш - эта урок

 

 

9CA9095F-A695-4DF7-B287-D18CE0489D79.jpeg

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, iZy said:

брат, главная помни: 

каждый проигрыш - не проигрыш

каждый проигрыш - эта урок

 

 

9CA9095F-A695-4DF7-B287-D18CE0489D79.jpeg

ayf

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, R e l u said:

ayf

Заебал cu “auf” ista. Numa degradatii si aueșnișii de 12-13 ani asculta nurminskii si urmaresc grupuri “crutaie” care promoveaza ura, bataia, omorurile si cat is de pizdosi ei.

 

Si cand ajung pe la inspectorat “aaa va rog nu sunati la mamaaaa” sau sa ii ierti ca o sa ii bata mama acasa :( 

Link to comment
Share on other sites

Just now, uN Lieutenant said:

Заебал cu “auf” ista. Numa degradatii si aueșnișii de 12-13 ani asculta nurminskii si urmaresc grupuri “crutaie” care promoveaza ura, bataia, omorurile si cat is de pizdosi ei.

 

Si cand ajung pe la inspectorat “aaa va rog nu sunati la mamaaaa” sau sa ii ierti ca o sa ii bata mama acasa :( 

ap asta-i si ideea =))) 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, R e l u said:

ap asta-i si ideea =))) 

Am zis la general. Niste copii de 12 ani care nu pot inca sa raspunda singuri sunt “crutaie”

 

am vazut prosti de 12 ani care ascultau in boxa portabila “op, mu**roc”

Link to comment
Share on other sites

Băieți nu înțeleg de ce continuați discuția. 

 

@Ubermensch @iZy voi gândiți cu creieru reptilian nu cu neocortexul.

 

Uber dacă nu știi sa folosești corect cuvintele citește în dicționar ca îl găsești și online, dacă tot nu știi sa găsești cuvintele în dicționarul fizic după alfabet 

Edited by eB L U C A Z ELEFANTUL KIA
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uN Lieutenant said:

Am zis la general. Niste copii de 12 ani care nu pot inca sa raspunda singuri sunt “crutaie”

 

am vazut prosti de 12 ani care ascultau in boxa portabila “op, mu**roc”

stiu ce zici, eu traiesc intr-un cartier de asta

in spatele blocului sunt multe garaje pt masini iar copii de 12-13 ani se urca pe ele si stau toata ziua cu boxa si ocazional mai tipa AYEEEE si d-astea

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, R e l u said:

stiu ce zici, eu traiesc intr-un cartier de asta

in spatele blocului sunt multe garaje pt masini iar copii de 12-13 ani se urca pe ele si stau toata ziua cu boxa si ocazional mai tipa AYEEEE si d-astea

 

 

prosta debili...

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, R e l u said:

debili? nu

mucosi? da

pur si simplu ei nu o luat pizdeala cand trebuia si de aia sunt asa, dar asta se poate rezolva

Cum poti sa promovezi criminalitatea? Ne plangem ca traim de-a пула si promovam toate gunoaiele, gen Sasa Sever si restu'

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uN Lieutenant said:

Cum poti sa promovezi criminalitatea? Ne plangem ca traim de-a пула si promovam toate gunoaiele, gen Sasa Sever si restu'

Ce promoveaza criminalitatea ca astea la primu pizdon suna la 112 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.