Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

P.O.H.U.I - Discutii


Dyablox
 Share

Recommended Posts

@iZy@Ubermensch, voi vă dați seama că va puteti face teza de licență strict pe baza unui studiu direct pe forum? Aveti și secțiunea juridic, și politics, mai aveti si discuțiile la clan, ce va mai trebuie? Xdd

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, eB L U C A Z ELEFANTUL KIA said:

Uber dacă nu știi sa folosești corect cuvintele citește în dicționar ca îl găsești și online, dacă tot nu știi sa găsești cuvintele în dicționarul fizic după alfabet 

Fă ce spune Ghiță. Nu fă ce face Ghiță.

 

Așa și cu tine. Dacă ai face cee ce recomanzi posibil să nu fi avut multe discuții (animale, imparțialitate, viovăție, etc.)

 

PS Doar așa, o mică obseravție Elefantule, dicționarul nu se citește, se consultă.  Este onorabil din partea dumneavoastră să veniți cu astfel de sfaturi, însă înainte de a veni cu orice sfat (mai ales când ține despre dicționare și cuvinte) să îl faci tu dintâi pentru a nu te afla în sitații jenante.

Link to comment
Share on other sites

@LiviuCAm avut eu un cunoscut, tot așa o facut tipa o organizate de basarabeni, dadea functii, facea proiecte, șiobenii de bobocei se implicau acolo ia ebal, se certau pe motive ce țin de dreptate si una alta. 

 

Pana la urma nici nu avea capacitate juridica organizatia aia, patanu si-o facut “experimentul” pentru teza lui de licenta si si-o bagat pula. 

 

Da zato pe facebook toti cu functii de presedinti, cenzori si ebu ia ce pe acolo :)) 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, LiviuC said:

@iZy@Ubermensch, voi vă dați seama că va puteti face teza de licență strict pe baza unui studiu direct pe forum? Aveti și secțiunea juridic, și politics, mai aveti si discuțiile la clan, ce va mai trebuie? Xdd

Mă gândeam să-mi fac teza de licență strict despre ultimele discuții din acest clan și să o întitulez:

 

Importanța punerii sub interdicție judecătoreasca, odată atingerii majoratului, a unor persoane fizice ce poartă pseudonime animaliere.

Edited by Ubermensch
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, eB L U C A Z ELEFANTUL KIA said:

Prima data inchei o discuție după care aparent discuția mai continua pentru ca vreau sa citesc în continuare gândurile penibile ale unor organisme pluricelulare ??

tu cauți dume în manualul de biologie clasa a 10-a? 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, iZy said:

@LiviuCAm avut eu un cunoscut, tot așa o facut tipa o organizate de basarabeni, dadea functii, facea proiecte, șiobenii de bobocei se implicau acolo ia ebal, se certau pe motive ce țin de dreptate si una alta. 

 

Pana la urma nici nu avea capacitate juridica organizatia aia, patanu si-o facut “experimentul” pentru teza lui de licenta si si-o bagat pula. 

 

Da zato pe facebook toti cu functii de presedinti, cenzori si ebu ia ce pe acolo :)) 

genial =)) 

17 minutes ago, Ubermensch said:

Mă gândeam să-mi fac teza de licență strict despre ultimele discuții din acest clan și să o întitulez:

 

Importanța punerii sub interdicție judecătoreasca, odată atingerii majoratului, a unor persoane fizice ce poartă pseudonime animaliere.

hai ca deja toata chestia asta se extinde intr-o cearta si acus o sa devina totul personal. zic ca nu e cazul sa ne certam pe un forum de samp :))

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uN Lieutenant said:

=)) 

 

elefantul cici si-a pierdut cipicii, si acuma plange si cere furnicii

UNDE-MI SUNT CIPICII DA-MII INAPOI

CA MA INFURII TARE SI CALC PE MUSUROI

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, eB L U C A Z ELEFANTUL KIA said:

Prima data inchei o discuție

Degeaba o închizi tu singur dacă noi nu o închidem.

 

@LiviuC Asa e mai interesanta atmosfera pe aici. Decat sa citesti "Neata, ce faceti" si "tre' sa-mi fac raportul", bagam o discutie de asta si de la max. 2 - 3 persoane care se puteau uita pe topic in acelasi timp, acum am ajuns la 6 - 7 dintre care unul a fost si Madalin :))

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ubermensch said:

Degeaba o închizi tu singur dacă noi nu o închidem.

 

@LiviuC

Bro dacă închid eu discuția rămâne închisă, ar trebui sa înțelegeți ca discuția asta nu duce nicăieri, la urma urmei voi sunteți deștepți și eu sunt prost

 

Dacă nu pot apela la rațiunea voastră, hai sa apelam la ego-ul vostru, sunteți atât de mândri, dar vorbiți cu un prost ca mine ?

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ubermensch said:

Degeaba o închizi tu singur dacă noi nu o închidem.

 

@LiviuC Asa e mai interesanta atmosfera pe aici. Decat sa citesti "Neata, ce faceti" si "tre' sa-mi fac raportul", bagam o discutie de asta si de la max. 2 - 3 persoane care se puteau uita pe topic in acelasi timp, acum am ajuns la 6 - 7 dintre care unul a fost si Madalin :))

mai interesanta? da. mai tensionata? tot da :)) 

stii si tu ca fiecare 'fenomen social' ca sa-i zic asa are urcusuri si coborasuri, pai uite acum daca topicul asta e intr-o panta ascendenta, pe viitor s-ar putea transforma intr-una descendenta, deci o sa cam bata vantul pe aici :)) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, eB L U C A Z ELEFANTUL KIA said:

Bro dacă închid eu discuția rămâne închisă

I-auzi

 

Dacă apelatul la raţiunea noastra nu merge

Daca apelatul la ego-ul nostru' nu merge

Daca apelatul la empatia noastra nu merge

Daca apelatul la bunele noastre moravuri nu merge

Daca apelatul la orice ar fi ce tine de noi nu merge,

 

Atunci, zic eu, poate tre' sa apelam la ceva al tau.

 

2 minutes ago, LiviuC said:

mai interesanta? da. mai tensionata? tot da :)) 

stii si tu ca fiecare 'fenomen social' ca sa-i zic asa are urcusuri si coborasuri, pai uite acum daca topicul asta e intr-o panta ascendenta, pe viitor s-ar putea transforma intr-una descendenta, deci o sa cam bata vantul pe aici :))

Din cate vezi, pana cand avem multa cerere. Cand va scadea, atunci vom schimba strategia :))

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ubermensch said:

Din cate vezi, pana cand avem multa cerere. Cand va scadea, atunci vom schimba strategia :))

=))

ca sa fac o analogie la dezbaterile noastre din pm, vezi de ce statul nu trebuie sa se implice abuziv in economie? =))

in cazul dat eu sunt statul iar voi participantii la activitatea economica. cand cererea se intalneste cu oferta, in cazul nostru de argumente si certuri, atunci putem spune ca avem un echilibru economic, cum ar fi ca eu acum sa impun un plafon de "maxim 2 argumente"; daca este cerere - trebuie satisfacuta. =))

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uN Lieutenant said:

Is moderator da hz cum sa tai asa textul...

Trebuie sa scrii textul iar apoi, in real life, sa ascuti un creion si sa tragi o linie deasupra lui.

 

Forumul detecteaza o oricare presiune pe text si il taie chiar daca ecranul tau nu este tactil.

 

Spor si sa-mi zici daca se primeste

Link to comment
Share on other sites

@LiviuC Aici statul ar fi un Global Moderator si ar intervevni doar pentru a ne supraveghea si a pastra ordinea publica, permitandu-ne sa discutam atat timp cat respectam anumite limite in asa fel incat "oferta si cererea" asta de replici, sa nu ajunga la o "cerere si oferta" de chişioare po ibalu

 

La fel si ce discutam in PM: Satul este necesar pentru a supraveghea aceste relatii si pentru a interveni in acele situatii in care exista riscul sa se ajunga la rezultate nedorite.

Edited by Ubermensch
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ubermensch said:

@LiviuC Aici statul ar fi un Global Moderator si ar intervevni doar pentru a ne supraveghea si a pastra ordinea publica, permitandu-ne sa discutam atat timp cat respectam anumite limite in asa fel incat "oferta si cererea" asta de replici, sa nu ajunga la o "cerere si oferta" de chişioare po ibalu

 

La fel si ce discutam in PM: Satul este necesar pentru a supraveghea aceste relatii si pentru a interveni in acele situatii in care exista riscul sa se ajunga la rezultate nedorite.

Exact, ti-am zis asta si in pm, sunt total de acord, doar nu ne dorim anarhie, statul se ocupa de legislatie, justitie, etc. De restul activitatii economice se ocupa in mod natural curba ofertei si curba cererii.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.