Jump to content

P.O.H.U.I - Discutii


Dyablox
 Share

Recommended Posts

6 hours ago, JohnstoN said:

il stiu eu pe unu, e din Basarabeasca, o lucrat la stroica juma de copkilarie cu taic'so in Rusia, sta la Drept pe loc de roman de pretutindeni (+repeta anul) si le spune la toti romanii ca el e rus :))

halal

Dima?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, BIS aka OldNab said:

Scuze că vă deranjez din nou, dar s-a lansat harta asta şi vă invit s-o trimiteţi tuturor basarabenilor pe care i-aţi auzit întrebându-se "blea, da' cu ce ne-a ajutat pe noi România nahui"?

De fapt cred ca ar intreba asa "blea, da cu ce nea ajutat pe noi rominia nahui?" ??

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2020 at 12:50 AM, Dyablox said:

Dima?

Sereoja, de vreun Dima n-am auzit. Inca.

 

13 hours ago, Lieutenant.PD said:

Nu is rau cu toti, pe majoritatea va respect, sunt acolo 2-3 care se cred pizdosi numa

dap și tu ești modest la ale tale

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2020 at 1:15 AM, BIS aka OldNab said:

Scuze că vă deranjez din nou, dar s-a lansat harta asta şi vă invit s-o trimiteţi tuturor basarabenilor pe care i-aţi auzit întrebându-se "blea, da' cu ce ne-a ajutat pe noi România nahui"?

tare bună ideea

în general observ că cei din domeniul public de la voi au început să se mai preocupe un pic de dezvoltarea site-urilor instituțiilor de stat și asta bucură

la transparență și comunicare cu siguranță e mult de lucru, dar e un bun început

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, JohnstoN said:

la transparență și comunicare cu siguranță e mult de lucru, dar e un bun început

De mult spun că statul român investeşte degeaba (ba chiar contra intereselor naţionale) în Republica Moldova dacă basarabenii nu ştiu de aceste investiţii. Mai rău, am auzit nu o dată politicieni filoruşi care catalogau drept ruseşti anumite investiţii româneşti. O idee bună această promovare online a investiţiilor, dar şi mai bună ar fi ideea de a marca fiecare lucru donat cu un mesaj de genul "donat de România pentru fraţii basarabeni". Să ştie şi elevii care circulă cu microbuzele donate de noi, şi poliţiştii care lucrează în secţii modernizate de noi, şi copiii care se joacă în parcuri create sau modernizate de noi, şi şoferii care circulă pe drumuri modernizate de noi, şi lista poate continua la nesfârşit. Dacă nu condiţionăm investiţiile de promovarea acestui mesaj de înţelegere şi ajutor ca de la frate la frate, de la român la român, atunci investiţiile trebuie oprite neapărat. Mai rău facem finanţând statul ăsta artificial. Serviciile noastre trebuie să lucreze cu scopul de a distruge falsa identitate moldovenistă, nu să bage bani în statul care o promovează.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, JohnstoN said:

cn ămi trimite poză cu ștampila în dreptul numelui lui Dodon primește câte 3 euro clientzi

păcat că nu am scos camera pe

30.10.2016

13.10.2016 

și 01.11.2020

 

mi-aș fi permis și eu o pereche de chiloți de la LC walkiki ca boierimea

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, zL PROKOP said:

Ma bucur, eu ma pregatesc  de mai multe ce ma asteapta in viata :) 

 

Zdarova, ce faceti?

Noroc, ma uit la live cum protestatarii "pasnici" sunt "batuti" de mascati :)) numai la noi se blocheaza drumul, primesc peste cap si urla "JOS POLITIAAAAAA" Eh, moldoveni...

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Lieutenant.PD said:

Noroc, ma uit la live cum protestatarii "pasnici" sunt "batuti" de mascati :)) numai la noi se blocheaza drumul, primesc peste cap si urla "JOS POLITIAAAAAA" Eh, moldoveni...

=))=))=)) mdaa

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.