Jump to content

Ediția IV din Miss & Mister B-Zone a început. Înscrieri aici
Summer Wars. Detalii aici

Kelton

News Reporters - Discuții / Discussions

Recommended Posts

Salutare, sunt noul vostru coleg!

Multumesc, si la randul meu welcome celor noi! Sa ne inteleg si sa existe certuri cat mai putine, poate chiar deloc.

Salutare tuturor!

@,

Încercați pe cât se poate să discutați lucruri legate de joc și să vă limitați din a face posturi inutile. Țineți minte, e topic de discuții, nu messenger sau un chat privat.

Vijelie don't hate.

Vreau si eu sa ma lamureasca cineva cu raportul de saptamana aceasta, este sau nu obligatoriu ?

Raportul pe această săptămână nu este obligatoriu. Dacă doriți, însă, să fiți promovați, trebuie să postați primul raport. Pentru mine e indiferent dacă îl postați acum sau săptămâna viitoare. Singura diferență este că unii vor lua rank up duminică, alții nu.

Salutare. Sunt noul vostru coleg, dupa cum bine stiti, Razvan97, sper sa ne intelegem bine. Lasand prezentarea la o parte... Ce faceti?

@, Nu era minim 2 saptamani pentru rank 2?

buna sara' tata lumea. ce faceti?

am inceput si eu raportul...maine dimineata e gata :D ii dau blana'

asculta careva old school?

Seara buna.

Welcome celor noi si pareti oameni faini. Pe 25 am o surpriza pentru fiecare, stati pe teava.

Noapte buna bajeti frumosi si Mia.

Și am descoperit că am nevoie de un nou document excel pentru evidența facțiunii.

http://i.imgur.com/Y3NtdnU.png

Ce am dat acolo sunt exemple. Ideea e că este interactiv, poate sorta membrii alfabetic, după rank-ul deținut, după modul în care au ieșit din facțiune. Mai mult mi-a luat să mă prind cum trebuie făcut acel meniu drop down cu cele 4 modațități de ieșire din facțiune. Pe viitor voi mai adăuga niște condiții și îl voi mai aranja. Momentan cred că e decent și mă voi folosi la maximum de el.

Nu uitați că pentru rank-up vă trebuie minim un raport de activitate. Pentru cei care au intrat pe 17.12, evident după ce vor posta raportul va trebui să aștepte perioada minimă pentru a primi și rank-ul cuvenit.

Totuși, dacă simțiți că nu puteți face raportul săptămâna aceasta, în cea viitoare (22-28 dec.) am pretenții de la voi, și cine nu va posta atunci raportul va fi probabil sancționat cu demitere FP sau FW. Nu m-am hotărât încă în această privință, însă un reporter bun ar trebui să fie în stare să facă un raport cu punctajul minim măcar.

Nu ezitați să puneți întrebări pe /f. Cu toții am început de jos. E normal să ai nelămuriri, și decât să riști o sancțiune, e mai bine să-ți iei măsuri de precauție.

Buna dimineata. Astazi este ultima zi de scoala pe acest an plin de succesuri si nemultumiri asa ca o voi petrece cu cativa buni colegi si prieteni. In plus am o aniversare deci voi intra destul de tarziu pe joc. O zi faina sa aveti!

Bună dimineața, reporteri!

Eu unul am terminat școala, vacanță tatiii!

Succes pe azi, reporteri!

Buna dimineata!

Pana la urma trebuie sa facem raportul de activitate sau nu este obligatoriu?

@@PlaNer, Nu este obligatoriu, dar ai nevoie de minim un raport pentru rank-up.

@, Ți-am acordat +1!

@, am inteles, multumesc!

• Upvote 1

Salut, sunt nou aici in factiune, sper sa ne intelegem. Ce faceti?