Jump to content
Kelton

Hitmen Agency - Discuţii / Discussions

Recommended Posts

On 11/28/2018 at 9:50 PM, SharkBlack said:

Hello, I want to let you know that we have modified a very useful way for our faction, namely the "Leavehit Requests".

From now on, rank 1 to 2 can do these quests much faster by writing a simple order, and r3 + ones can be inspired if they ever forget a request.

Commands -> Example: / vw1 ID => " VW " Request specific message, " 1 " - represents the number of the request made in one hour.

For example, if ID 69 is in DS apartment and we are at second request we will use the command. "/ apartment2 69"

For more details, use the " / cmds " command . (here are not all the requests, but there are also / radar, / rc, etc.)

For bugs / suggestions I'm waiting for a reply, comment.

16T6MqG.png

Download link  : https://www17.zippyshare.com/v/wpTOjiez/file.html

this link is not working @Naruto aka Tinkerbell

On 1/21/2019 at 4:49 AM, SharkBlack said:

Update mod : Rank 1-2 RO

Commands -> Example: / vw1 ID => " VW " Request specific message, " 1 " - represents the number of the request made in one hour.   

For example, if ID 69 is in DS apartment and we are at second request we will use the command. "/ apartment2 69"  

For more details, use the " / cmds " command . (here are not all the requests, but there are also / radar, / rc, etc.)

Download : Click to download 

Mirror:  Click if it does not work first

where do am i supposed to copy this file bro? in cleo flder?

2 hours ago, meerhassan said:

this link is not working @Naruto aka Tinkerbell

where do am i supposed to copy this file bro? in cleo flder?

Yes, in cleo folder, but you should have SAMPFUNCS. 

• Upvote 1

I wanted to know if a htman has a Fw so the leader will remove it manually or it will be automatically removed in 14days? i need tyo know that if somebody has a FW so if the player is up to the mark so can the leader remove FW manually or not?

Salut și bun venit! 

On 7/13/2019 at 8:09 PM, Geoka said:

Salut și bun venit! 

Multumesc frumos ! 

hi/salut.

Choosing any job other than detective will automatically give me an FW? plz tell me @Geoka @Belzebub

No, you can take another job anytime. 

Salut, vin in ajutorul membrilor Hitman Agency care sunt la inceput in agentie cu un mod care va ajuta foarte mult. 

Denumirea originala al modului: SniperNova

Descrierea modului: Opreste un Hitman din a efectua un contract sub 150m, asadar eliminand posibilitatea de a primi Faction Warn.

Instructiuni de instalare (obligatoriu): Copiati fisierul .cs in folderul Cleo.

Alte precizari:

-Nu va opreste din a efectua un contract daca NU AVETI UNDERCOVER ON, acest mod este doar pentru distanta.

-Necesita SampFuncs.

-Distanta minima este setata la 160m pentru a evita failuri in miscare.

-Daca doriti sa opriti scriptul, folositi /snipernova. (Pentru rob de exemplu)

-Modul este activat automat la intrarea in joc.

-Daca nu aveti /find iar modul este ON, nu puteti tine un Sniper in mana. Puteti sa-l opriti daca nu aveti intentia de a face contracte.

Download Link: https://www.mediafire.com/file/pxqxao0246fhj4d/SniperNova.cs/file

Modul este facut de Dookie, si este 100% legal, asta o poate confirma si Kelton. 

Original: 

• Like 2

On 7/18/2019 at 10:57 PM, ViFoR din CN said:

Salut, vin in ajutorul membrilor Hitman Agency care sunt la inceput in agentie cu un mod care va ajuta foarte mult. 

Denumirea originala al modului: SniperNova

Descrierea modului: Opreste un Hitman din a efectua un contract sub 150m, asadar eliminand posibilitatea de a primi Faction Warn.

Instructiuni de instalare (obligatoriu): Copiati fisierul .cs in folderul Cleo.

Alte precizari:

-Nu va opreste din a efectua un contract daca NU AVETI UNDERCOVER ON, acest mod este doar pentru distanta.

-Necesita SampFuncs.

-Distanta minima este setata la 160m pentru a evita failuri in miscare.

-Daca doriti sa opriti scriptul, folositi /snipernova. (Pentru rob de exemplu)

-Modul este activat automat la intrarea in joc.

-Daca nu aveti /find iar modul este ON, nu puteti tine un Sniper in mana. Puteti sa-l opriti daca nu aveti intentia de a face contracte.

Download Link: https://www.mediafire.com/file/pxqxao0246fhj4d/SniperNova.cs/file

Modul este facut de Dookie, si este 100% legal, asta o poate confirma si Kelton. 

Original: 

Mersi ca m-ai ajutat si pe mine cu chestia asta 

59 minutes ago, JuNNky ZEW said:

Mersi ca m-ai ajutat si pe mine cu chestia asta 

Cu mare placere.

• Like 2

Verificați Anunturi Importante.

On 7/22/2019 at 9:53 AM, KiNgKoNg said:

Verificați Anunturi Importante.

Nu mai verific ca nu mai are rost :)) admini rpg 3 astia sunt 

42 minutes ago, JuNNky ZEW said:

Nu mai verific ca nu mai are rost :)) admini rpg 3 astia sunt 

Păi dacă dai cu codul 😂

2 minutes ago, KiNgKoNg said:

Păi dacă dai cu codul 😂

a fost lag sa moara bibi 

Salut. 

Salutare, agenti si viitori colegi! Eu sunt Vlad, liderul agentiei de pe RPG1. In curand ne vom vedea pe [/f] si abia astept sa ne cunoastem mai bine. Tin sa va anunt ca agentia de pe RPG1 va asteapta si va primeste cu bratele deschise. Dupa discutii si dezbateri cu conducerea agentiei de pe RPG3, am hotarat sa pastram regulamentul nostru deoarece, cum si-a data seama si K[0]nG, regulile la care am ajuns noi sunt mai logice si deduse din multele situatii care s-au aratat pe parcursul celor multi ani de la deschiderea serverului. De asemenea, ar fi mult mai usor sa pastram un singur regulament si sa nu ne chinuim sa le combinam, iar solutia de a-l pastra pe al nostru a rezultat din motivele enumerate inainte. Va informez ca in proportie de 80%, regulamentul este acelasi. Singurele diferente mai mari apar la cererile de leavehit/gethit si la sanctiuni. Am rugamintea sa aruncati inca de pe acum un ochi peste regulamentul de pe RPG1 si sa incercati sa va familiarizati cu el. Va asigur ca agentii de pe RPG1 va vor ajuta si vor fi alaturi de voi. Noi suntem o familie si ne purtam ca atare, nu exista dusmanii in factiune si nu ne purtam pica. La fel o sa se intample si cu voi odata ce va alaturati familiei noastre. Chiar daca Hitmen Agency este cea mai vruta, serioasa si grea factiune, sa stiti ca noi punem accent pe buna dispozitie, amuzament si socializare. Aveti incredere ca o sa va placa atmosfera noastra de pe [/f] si o sa va simtiti bine cat timp sunteti in joc. In acelasi timp, ca si adaugare, cand vine vorba de contracte si de finalizarea acestora, suntem seriosi si dedicati. Nu va speriati si va rog sa nu va simtiti ciudat sau sa va fie teama sa participati la discutiile de pe [/f]. Suntem persoane mature cu capul pe umeri si stim ca o sa fie putin ciudat pentru voi pana o sa va obisnuiti, de aceea, vom sta la dispozitia voastra pentru orice intrebare si nelamurire si va vom ajuta sa va acomodati cu tot ceea ce putem. In schimb, avem pretentia de la voi sa comunicati si sa fiti deschisi la sfaturile noastre, fara incapatanari si fara orgolii daca cumva gresiti. Cu siguranta, daca cineva va corecteaza sau va da un sfat, o face cu intentii bune. M-as bucura sa vad ca ati citit mesajul asta lung si va rog sa imi raspundeti la postare in caz ca aveti intrebari/nelamuriri/observatii/etc. Va doresc numai bine si va astept pe [/f]-ul nostru :* 

• Like 2
  • Haha 1

43 minutes ago, South Maximus said:

Salutare, agenti si viitori colegi! Eu sunt Vlad, liderul agentiei de pe RPG1. In curand ne vom vedea pe [/f] si abia astept sa ne cunoastem mai bine. Tin sa va anunt ca agentia de pe RPG1 va asteapta si va primeste cu bratele deschise. Dupa discutii si dezbateri cu conducerea agentiei de pe RPG3, am hotarat sa pastram regulamentul nostru deoarece, cum si-a data seama si K[0]nG, regulile la care am ajuns noi sunt mai logice si deduse din multele situatii care s-au aratat pe parcursul celor multi ani de la deschiderea serverului. De asemenea, ar fi mult mai usor sa pastram un singur regulament si sa nu ne chinuim sa le combinam, iar solutia de a-l pastra pe al nostru a rezultat din motivele enumerate inainte. Va informez ca in proportie de 80%, regulamentul este acelasi. Singurele diferente mai mari apar la cererile de leavehit/gethit si la sanctiuni. Am rugamintea sa aruncati inca de pe acum un ochi peste regulamentul de pe RPG1 si sa incercati sa va familiarizati cu el. Va asigur ca agentii de pe RPG1 va vor ajuta si vor fi alaturi de voi. Noi suntem o familie si ne purtam ca atare, nu exista dusmanii in factiune si nu ne purtam pica. La fel o sa se intample si cu voi odata ce va alaturati familiei noastre. Chiar daca Hitmen Agency este cea mai vruta, serioasa si grea factiune, sa stiti ca noi punem accent pe buna dispozitie, amuzament si socializare. Aveti incredere ca o sa va placa atmosfera noastra de pe [/f] si o sa va simtiti bine cat timp sunteti in joc. In acelasi timp, ca si adaugare, cand vine vorba de contracte si de finalizarea acestora, suntem seriosi si dedicati. Nu va speriati si va rog sa nu va simtiti ciudat sau sa va fie teama sa participati la discutiile de pe [/f]. Suntem persoane mature cu capul pe umeri si stim ca o sa fie putin ciudat pentru voi pana o sa va obisnuiti, de aceea, vom sta la dispozitia voastra pentru orice intrebare si nelamurire si va vom ajuta sa va acomodati cu tot ceea ce putem. In schimb, avem pretentia de la voi sa comunicati si sa fiti deschisi la sfaturile noastre, fara incapatanari si fara orgolii daca cumva gresiti. Cu siguranta, daca cineva va corecteaza sau va da un sfat, o face cu intentii bune. M-as bucura sa vad ca ati citit mesajul asta lung si va rog sa imi raspundeti la postare in caz ca aveti intrebari/nelamuriri/observatii/etc. Va doresc numai bine si va astept pe [/f]-ul nostru :* 

Salut Maximus!

Am citit mesajul tau si nu am nicio nelamurire, daca ai discord mi-l poti lasa? ca poate mai vorbim una alta si ne cunoastem mai bine unul pe altul. Abia astept sa-ti cunosc membri sa vad ce oameni sunt. Am incredere in Kong si in deciziile pe care le ia, deoarece il cunosc de ceva vreme si pot sa zic ca nu este o persoana rea, care sa nu te bage in seama, este o persoana care vrea sa te ajute si nu te lasa la greu. Sa speram ca ne vom intelege bine unii cu ceilalti si sa nu ne dusmanim sau sa tinem ura pe un joc. Inteleg sa tii ura pe un prieten care are iubita mai frumoasa ca tine sau pe orice alt ceva, dar pe un joc chiar nu are niciun rost, deoarece jocul este facut ca sa ne uneasca si sa ne jucam cu diversi oameni, nu sa ne dusmanim pe el sau sa ne fie ciuda pe ala ca a luat rank-up inaintea mea, ca are avere de miliaone sau ca ala e tester mai bun decat mine. Iti urez succes Maximus cu factiunea ta si de asemenea vreau sa te cunosc sa vad ce fel de om esti. 

O zi/sea buna si scuze pentru mesajul acesta lung. :)

• Upvote 1

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.