Jump to content

LS School Instructors - Propuneri pentru facţiune | Faction suggestions


 Share

Recommended Posts

  • Nick : MagnaT.

  • Rank : 2 (Instructor)

Propunere : Consider ca ar fi mai bine si mai simplu pentru tine sa fixezi un termen exact pentru eliminarea unui Faction Warn (FW clear) ,in alte factiuni asa este si cred ca este mult mai bine...de exemplu dupa o perioada de 1 luna sau ceva de genul...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Nick : xLynx

  • Rank : 1

Propunere : Propun ca : pentru fiecare data cand un om pica, sa facem ss la request si sa facem ss cand zicem pe /f picat si sa se ia la raport in considerare. Fie-mi iertat, dar multi noobi dau /needlicenses si habar-nau, adica este un timp pierdut. Asa era si in SF S.I, si sincer, era o idee foarte buna.

Link to comment
Share on other sites

  • Nick : [TCL][ROBERTO]
  • Rank : 1 Trainee
  • Propunere: As dori sa intre cati mai multi in aceast grup, pentru a avea discutii si unde sa postam poze de la evenimente si alte chestiuni legate de aceasta minunata factiune.Multumesc!

    Link- https://www.facebook.com/groups/483721801777053/

Edited by Bionutz
Link to comment
Share on other sites

  • Nick : Squiz

  • Rank : 66

Propunere : Propun ca helperii sa fie scutiti de raport, de ce? avem de facut raportul nostru + avem destul de multe cereri de ajutor. Asta nu inseamna ca nu trebuie sa vanda nici o licenta. Ajuta mult

Link to comment
Share on other sites

Nick: Rowy

Rank: 2

Propunere: Ar fi frumos ca la fiecare /needlicense tastat de un jucator, instructorilor sa le apara si locatia acestora (LS, LV, SF) pentru a-i scuti pe majoritatea sa astepte drumul unui instructor ca de exemplu LS-SF. Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • Nick : katoS

  • Rank : LS Senior Instructor ( 3 )

Propunere : O prima propunere ar fii sa se scoata aceste reguli:

Este interzis ca membrii School Instructors să dea ROB (să spargă banca) în timpul zilei (09:00 - 21:00) (Pedeapsă: Demitere). Puteţi da rob între orele 21:00 - 09:00 doar cu acordul unui rank 4+. (excepţie făcând rank 5+). SI

Intre orele 09:00 - 21:00 aveti voie sa dati rob doar cu acordul Liderului / Subliderului. Rank 4 şi rank 5 nu au voie să dea permisiune la rob în timpul zilei. Cine dă rob in timpul zilei fără acordul Liderului / Subliderului va fi demis din Los Santos School Instructors.

De ce? Pentru ca nu prea ajuta.. mai mult inrautateste, cand te gandesti, ura baa, am si eu 20 pct, dau rob x2 cu skill 5, te lauzi pe /f si de-astea si cand colo iti zice cineva: Ai voie? Atunci parca ai intrat in depresie si nu mai poti de suparare. Si plus ca daca ai voie/nu ai, tot faci dm pe politie.

Inca o regula: Sa putem lua jobul dealer de droguri, cine e prins ca folosteste getdrugs primeste fw. Nu inteleg de ce nu putem folosi acest job, nu e nimic rau la saracu de el. Maya a zis de mult ca il va scoate, dar cred ca a uitat, nu-i nimic, facem topic acili sa.

Link to comment
Share on other sites

  • Nick : .ks_original.

  • Rank : 2

Propunere:Eu zic sa adaugarea unor schinuri noi la toate factiunile School instructors nu ar fi un lucru rau.Stiu ca asta nu tine de tine maya dar,vorbind cu adminii poate unii ar contribui la schimbarea skinurilor.Nu vreau sa-mi zica cineva ca exista mod sau altceva,vreau sa vada toata lumea de pe sv skinurile factiunii.Mai ales skinul de la R2 si R3 arata chiar destul de rau,arata ca un papa lapte.Cine considera ca ar fi un lucru bun ++1 Me!

Edited by MegaOriginal
Link to comment
Share on other sites

  • Nick : [uV]Rangu

  • Rank : 2

Propunere : Sa se scoata intrebarea , ''Ce nu ai voie sa faci in zonele sigure?'' de la testul pentru weapon license deoarece, acum in safe zones nu poti face DM, datorita updateului, daca tragi in alt jucator nu ii provoci damage.

Link to comment
Share on other sites

  • Nick : BULgaru.eXe

  • Rank :1

Propunere : Propun cand se spune "ex : Merit la mine-transport" sa se spuna si nr , de inmatriculare al masinii , fiecare masina are un numar anume ex"017" de ce spun asta pentru ca uni membrii ia masinini si le lasa in strada le ia TCC iar apoi ei nu recunosc fapta , asa vom stii sigur ce masina este la fiecare.

daca nu anunta "ex : merit 017 transport " inseamna ca masina este la el, ulterior daca o vom gasi pe strada stim a cui este si cine a lasat-o acolo si cine trebuie sanctionat.

Link to comment
Share on other sites

  • Nick : Gemini.

  • Rank : 3

Propunere : Intrebarea zilei: Un rank 5+ sa puna o intrebare de tip trivia (ex: Care este capitala Germaniei ?) sau chiar despre factiune (ex: Cine este lider LSSI ?). Aceasta sa fie pusa pe [/f] de luni pana vineri, la una dintre orele de varf (19 - 21:00) dupa PayDay. SFSI are acelasi sistem si chiar era destul de bun si distractiv. Ar spori activitatea membrilor pe chat si am putea afla lucruri pe care nu le stim (intr-un server dominat de manele). Premiul ar putea fi in jur de 1.000-2.000$. Evidenta intrebarilor si castigatorilor sa fie pastrata intr-un nou topic pe forum.

Link to comment
Share on other sites

  • Nick :Zlatan.

  • Rank : 2

Propunere : Sa se modifice raportul de activitate , de cand a inceput scoala sunt maxim 600/700 playerii , am stat o zii intreaba pentru un needlicense si nu a dat nimeni , uite un exemplu

R1:10 licente - cred ca este de ajuns pana se "obisnuieste" cu toate cele

R2:15 Licente

R3:20+Simulari

R4:10+LOG

R5:10+LOG

Cred ca este destul de ok si destul de convenabil.

Link to comment
Share on other sites

  • Nick : xDayss
  • Rank : 3
  • Propunere : Răsplată pentru top 5(sau mai puțin) cu cele mai multe licențe date săptămânal. De ex primul primește 50k al doilea 35k, următorul 25k, 20k și ultimul 10k ( nu neapărat suma acesta,)
  • Propunerea 2: atunci când facem peste raport, următoarea săptămână să aibă raportul mai mic, sau dacă depășim un număr de licențe date, atunci sa avem mai puțin pentru săptămâna viitoare. 
  • Ex1. Am 25 de licențe de dat, dacă dau 35, celelalte 10( sau mai puțin) să fie în minus săptămână viitoare, gen să am 18(exemplu aleatoariu)
  • Ex2. Indiferent de rank, dacă facem peste un anumit număr de licențe, săptămâna viitoare să avem mai puțin. De exemplu dacă dăm 50 licențe (sau mai mult) următorul raport să fie mai mic, sau chiar opțional.
Link to comment
Share on other sites

@xDayssLa propunerea 1 o sa ma gandesc si o sa vad, depinde si de activitatea voastra si de cei care vor licente.

La propunerea 2 nu am cum sa fac asa ceva, raportul este automat pe website, intr-o saptamana vinzi cate licente doresti tu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.