Jump to content

LS School Instructors - Propuneri pentru facţiune | Faction suggestions


 Share

Recommended Posts

 

Am vazut ca a fost un astfel de topic deschis pe forum dar in 2016 a fost inchis, nu stiu din ce cauza, dar un topic in care membri factiuni ar putea organiza activitati/evenimente ar fii elementar spun eu pentru o factiune precum un School Instructors, pentru ca membri sa nu se plictiseasca la noi in factiune dand o zii intreaga licente, pe seara sa aiba altceva de facut ceva mai distractiv cum ar fii o activitate cu premi pe masura.

  • Nick : BogdanInfinite
  • Rank :(5) Ls Manager
  • Propunere : Propun un topic pe forum pentru a organiza activitati si evenimente in cadrul factiuni LSSI
  •    -Acest update sa zic asa ar aduce cateva benefici in cadrul acestei factiuni, cum ar fii:
  •               -In primul rand sa ne cunoastem mai bine.
  •               -Sa facem ca numarul membrilor inactivi sa fie cat mai putini.
  •               -Sa oferim membrilor premi pentru activitatea pe care o depun spre ex castigand un eveniment/activitate.
Link to comment
Share on other sites

Nick : ilyAKAleX

Rank : LS Manager(5)

Propunere : Propun reinceperea postarii in topicul "Misiunea saptamanii". Ar fi o idee buna pentru membrii factiunii, se pot intrece in a termina primii misiunea si mi se pare o idee fun. Nu prea stiu eu cum sta treaba fiindca sunt noob, dar in acest topic pot ajuta si cei de rank5 pentru ca nu prea avem obligatii inafara de raport, daca nu cu postarea in acest topic, macar cu idei pentru el, suntem dornici de a ajuta.

Edited by IlyAKAleX
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, South Razvi said:

@IlyAKAleX, propunere acceptată, o să reintroduc misiunea săptămânii/mission of the week de săptămâna viitoare.

 

@North k3Mz0R, propunere respinsă, această propunere nu ține de mine și nu cred că o să fie vreodată implementată.

Bine bos, revin cu alta propunere in cateva minute.

 

Edited by North k3Mz0R
Pot
Link to comment
Share on other sites

  • Nick : 20CMRec0rd
  • Rank : 3
  • Propunere : De cand am devenit rank 3 am observat ca mult candidati, care iau testul de intrare in factiune perfect, mai apoi la simulari sunt pareleli cu tot ceea ce inseamna test. Bun, inteleg ca este de datoria rankului 3 + sa-i explice tot ceea ce inseamana un client si modul de acordare a licenteleor.  Dar cand vine vorba de canidati, care nu stiu nici macar intrebarile la teste, care initial faceau parte din test-log si le-au trecut fara probleme intervine o problema. Asadar, propunerea mea este ca toti candidatii care nu stiu intrebarile de la teste, stric acestea, sa fie automat respinsi din factiune. Ce inseamna asta? Testul practic. Inteleg ca avem nevoie de membrii, dar din moment ce tu nu mai stii intrebarile testelor licentelor in timpul simularilor, e clar ca la test-log nu ai fost curat. De exemplu, ar merge ca simularile sa se treaca cu cel putin 3/5 licente acordate corect, din punct de vedere al testelor, odata ce ai indeplinit acest numar, sa fii acceptat, sau exista si alte variante, care ar putea ajuta.

 

Edited by ToVarasul AZTEK
Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2019 at 2:25 PM, ToVarasul Rec0rd said:
  • Nick : 20CMRec0rd
  • Rank : 3
  • Propunere : De cand am devenit rank 3 am observat ca mult candidati, care iau testul de intrare in factiune perfect, mai apoi la simulari sunt pareleli cu tot ceea ce inseamna test. Bun, inteleg ca este de datoria rankului 3 + sa-i explice tot ceea ce inseamana un client si modul de acordare a licenteleor.  Dar cand vine vorba de canidati, care nu stiu nici macar intrebarile la teste, care initial faceau parte din test-log si le-au trecut fara probleme intervine o problema. Asadar, propunerea mea este ca toti candidatii care nu stiu intrebarile de la teste, stric acestea, sa fie automat respinsi din factiune. Ce inseamna asta? Testul practic. Inteleg ca avem nevoie de membrii, dar din moment ce tu nu mai stii intrebarile testelor licentelor in timpul simularilor, e clar ca la test-log nu ai fost curat. De exemplu, ar merge ca simularile sa se treaca cu cel putin 3/5 licente acordate corect, din punct de vedere al testelor, odata ce ai indeplinit acest numar, sa fii acceptat, sau exista si alte variante, care ar putea ajuta.

 

Cum am discutat si pe wapp despre problema asta, o sa ma gandesc la o solutie impreuna cu voi cei de rank 4 + si rezolvam. 

Link to comment
Share on other sites

  • Nick :Adi.MTB
  • Rank :3
  • Propunere :Cred ca ar trebui sa se inventeze un test pentru driving license. In primul rand ar fii ceva interesant si in al doilea rand ar fii raportul mai usor.
  • La inceput sa i se adreseze jucatorului 5 intrebari, apoi sa duca instructorul la o anumita locatie si inapoi. Daca HP-ul vehiculului scade sub 900, picat, iar daca nu, trece. Sper ca va place sugestia mea si sper sa tineti cont de ea. Re!
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, CAMATARULTHAU said:
  • Nick :Adi.MTB
  • Rank :3
  • Propunere :Cred ca ar trebui sa se inventeze un test pentru driving license. In primul rand ar fii ceva interesant si in al doilea rand ar fii raportul mai usor.
  • La inceput sa i se adreseze jucatorului 5 intrebari, apoi sa duca instructorul la o anumita locatie si inapoi. Daca HP-ul vehiculului scade sub 900, picat, iar daca nu, trece. Sper ca va place sugestia mea si sper sa tineti cont de ea. Re!

Nu este ceva ce tine de mine, asta trebuie s-o propui la " Sugestii " pentru server. 

Link to comment
Share on other sites

  • Nick : 20CMRec0rd
  • Rank : 5
  • Propunere : Salut. In perioada de cand sunt tester am intampinat mai multe probleme in legatura cu simularile de dupa test. Un exemplu concret este cel în care am stat eu cu Grati acum cateva zile cu un candidat la simulare mai bine de 2 ore, 2 ore în care noi trebuia sa-i explicam lui tot ceea ce trebuie sa faca, pentru ca nu stia mai nimic. Bun, dupa ce a inteles omu si am terminat simularea cu el, ghici ce? A fost respins din cauza punctajului pe care l-a facut la test. Acest player a fost Agent_007. Ca concluzie, am pierdut 2 ore alaturi de Grati degeaba. 
  • Vin cu o propunere de a creea un test practic, vorbind mai demult si cu aLLx de acest lucru, dar nu s-a luat nicio masura. Ma gandeam la un test practic, imediat dupa cel teoretic.
  • In ce consta acesta? Ei bine ma gandeam ca, dupa ce a trecut teoreticul, imediat sa foloseasca comanda /duty, mai apoi alaturi de tester, sa caute un client caruia sa-i ofere licentele. Desigur eu ma gandeam ca, daca clientul gasit doreste mai multe licente, noi sa punctam cum acorda doar prima licenta. Criteriul ar fi unul cat se poate de simplu:
  •                                                           Daca candidatul acumuleaza 3 puncte, este picat. Criterii de punctaj: 
  • - Orice anunt gresit in timpul testului - 1 punct. (0.5 daca greseste mai putin).
  • - Daca nu verfica nivelul jucatorului si anunta - 1 punct
  • - Daca anunta si jucatorul nu are sub 50h la licente - 1 punct
  • - Daca nu stie intrebarile - 1 punct. (sau ceea ce trebuie sa faca la Sailing/Flying)
  • - Pentru orice situatie, sau interventie a testerului - 0.5.
  • - Ordonarea incorecta a intrebarilor - 0.5
  • Daca candidatul acumuleaza 3/3 si este picat, sa fie lasat sa termine testul, iar clientul sa continue testele licentelor cu testerul.

Nu este o varianta finala, ne putem consulta intre noi si sa gasim o solutie optima, as dorii sa reactioneze cat mai multi testeri, pentru a vedea daca este aceasta o solutie, si bineinteles sa vedem care este parerea lui @South Edward NissaN. Bineinteles, mai exista o problema, poate ar dura timp prea mult sa cautam clienti, si atunci am putea sa devenim noi clientii, dar anumite criterii de punctaj atunci trebuiesc scoase, si adaugate cu criterii de genul: daca iti da sau nu requestlicense, sau daca foloseste corect comenzile de start/stop.

Edited by ToVarasul Rec0rd
Link to comment
Share on other sites

  • Nick : Kurt.
  • Rank : 3
  • Propunere : Sa bagam misiunea saptamanii, sa redeschidem aceasta optiune pentru cei care vor un bonus care nu tine neaparat cu oferirea licentelor. Nu cred ca mai am de explicat altceva.
Link to comment
Share on other sites

@ToVarasul Rec0rd Interesanta ideea. Ai si tu dreptatea ta insa e putin mai complicat la noi ca la Taxi cu acele simulari interactive. Discutam pe wapp si vedem ce iese.

 

@Kurt. Te rog da faci un PM cu ceva idei de misiuni saptamanale si pe urma ii dam drumul. 

Link to comment
Share on other sites

  • Nick : Cosmynn_cn.GCM
  • Rank : 3
  • Propunere : Vreau sa propun si eu sa nu mai avem sedinta/activitate in cursul saptamani. Multi dintre noi sunt la scoala si nu pot intra la ora aceasta. Eu in timpu saptamanii sunt la camin si nu pot intra. Ar fi mai frumos si vor fi si mai multi membrii in wekeend.
  • Si mai am o propunere la raport. Ca si cei de rank 2-5 sa avem minim 5 comenzi sub lvl 50. 
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.