Jump to content

Întrebare ceas desktop.


MadalinArt

Recommended Posts

Nu stiu cat de mult de va ajuta dar am cautat cate ceva si iti ofer solutiile astea :

 

I. Dai dublu click pe ceas->Change Date and Time->Settings->Internet Time(Change Settings)şi pui acolo internet. windows. time si o să-şi facă singur update.

II. Daca ramane in urma de ordinul minutelor atunci trebuie sa schimbi bateria de pe placa de baza. Daca ramane in urma in sensul ca se schimba ora trebuie sa setezi regiunea (fusul orar +2)

III. Start->Run cmd.exe

net stop w32time
w32tm.exe /unregister
w32tm.exe /register
net start w32time
IV. Virusii pot fi de asemenea o problema, incearca o curatare locala sau totala.
V. Din ce spui tu, problema este la acea baterie, cel mai probabil s-a stricat.
Daca ai curaj sa te bagi prin calculator, eu iti recomand sa citesti manualul de utilizare al placii de baza al calculatorului, pentru a afla tipul exact de baterie, dupa care mergi la un magazin de calculatoare, cumperi o baterie noua, si o montezi.
Daca consideri ca nu vei putea sa o schimbi tu, fie soliciti ajutorul cuiva cu un pic de cunostinte in domeniu, fie mergi la un service (ultima e cea mai comoda varianta, si evident si cea mai scumpa).
* Toate sunt solutii oferite de useri pe diverse forumuri care au mers. Sper sa iti fie de folos si iti urez o seara buna.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.