Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Update


Ratoiu4 ZEW

Recommended Posts

In legatura cu noul update, probabil eu si jumatatea playerilor suntem nemultumiti.

De ce? Pentru ca la momentul achizitionarii contului premium, l-am luat pe o durata nedeterminata.. acum treaba s-a cam schimbat, la 180 de grade.

Nu toti playerii doresc sa contribuie cu euro pentru acest server, nu toti mergem cu colindul sa ne cumparam cine stie ce chestie de pe clienti, nu toti ne traim viata aici.

Pana acum ati incercat sa scoateti manariile de pe server, precum bani in game pentru cei reali, acum voi sunteti cei care influientati playerii sa faca asta, prin gold.

Ori jucam 4fun ori vreti sa isi bage alocatia, banii stransi de pe colinde, si salariile parintilor pentru un joc? Inteleg totul este in favoarea comunitatii, totusi se aproprie sarbatorile si trebuie sa faceti cadouri persoanelor apropriate, din alocatiile copiilor disperati care incearca sa se "realizeze" intr-un joc.

Cred ca toata lumea este contra update-ului realizat (Cont Premium + Gold), mai putin copii despre care v-am vorbit mai sus.

Haideti sa incercam sa schimbam totul, nu toata lumea este controlata de acest joc, nu toti suntem de acord sa platim pentru distractie si sa ii "umflam" pe cei ce controleaza, de sarbatori si nu numai.

Esti de acord? Apasa +1, poate reusim sa schimbam ceva!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ascultati la ducky ca stie ce zice! Prea incercati sa ne stoarceti de banii! Jocu asta ar trebui sa fie pentru distractie si atat! Inteleg ca fondatorul are nevoie de $$ sa mentina servarele, dar nici asa! In ritmul asta o sa pierdeti toti playerii ! Lasati oamenii sa doneze de buna voie nu ca ii obligati voi, daca nu au cont premiu gata s-a terminat, umbli la perrenial, s-a dus dobanda s-a terminat smecheria!

Link to comment
Share on other sites

Cel mai prost update ever.

Tot ce faceti, faceti numai pentru bani, numai pentru voi, in loc sa faceti ceva si pentru playeri, ca sa ii atrageti si sa ii faceti sa ramana pe server, voi mai rau ii goniti de pe server.

Postul asta m-a costat #Gold. Salut.

Link to comment
Share on other sites

La momentul încheierii tranzacţiei dintre mine (cumpărător) şi comunitatea reprezentată de bobo (vânzător), produsul achiziţionat de mine (în cazul acesta contul premium) avea valabilitate permanentă, eu acceptând termenii şi condiţiile date la acel moment.
Din moment ce condiţiile s-au schimbat, mi se pare corect şi normal ca acestea să nu se aplice retroactiv. Şi legile unei ţări, în caz că sunt schimbate sau adăugate unele noi, acestea nu se aplică retroactiv. (Un om nu poate fi condamnat pentru o faptă dacă aceasta era legală la momentul săvârşirii iar între timp a devenit ilegală), situaţia de faţă fiind similară.

Ca membru al comunităţii, rog conducerea să se gândească foarte bine la măsurile aplicate în această seară.

Vă mulţumesc.

Link to comment
Share on other sites

Eu ca sa am bani de bere lucrez 8 ore pe zi ! Nu profit de copii si le cer mai nou sa bage alocatia in game luna de luna. Din cate stiu este un joc nici de cum o cheta pentru cativa oameni care nu stiu sa faca altceva decat sa ceara !

 

 

 

In ziua de azi nu se mai traieste din hobby-uri. Echipa B-Zone, treziti-va !

 

Link to comment
Share on other sites

In legatura cu noul update, probabil eu si jumatatea playerilor suntem nemultumiti.

De ce? Pentru ca la momentul achizitionarii contului premium, l-am luat pe o durata nedeterminata.. acum treaba s-a cam schimbat, la 180 de grade.

Nu toti playerii doresc sa contribuie cu euro pentru acest server, nu toti mergem cu colindul sa ne cumparam cine stie ce chestie de pe clienti, nu toti ne traim viata aici.

Pana acum ati incercat sa scoateti manariile de pe server, precum bani in game pentru cei reali, acum voi sunteti cei care influientati playerii sa faca asta, prin gold.

Ori jucam 4fun ori vreti sa isi bage alocatia, banii stransi de pe colinde, si salariile parintilor pentru un joc? Inteleg totul este in favoarea comunitatii, totusi se aproprie sarbatorile si trebuie sa faceti cadouri persoanelor apropriate, din alocatiile copiilor disperati care incearca sa se "realizeze" intr-un joc.

Cred ca toata lumea este contra update-ului realizat (Cont Premium + Gold), mai putin copii despre care v-am vorbit mai sus.

Haideti sa incercam sa schimbam totul, nu toata lumea este controlata de acest joc, nu toti suntem de acord sa platim pentru distractie si sa ii "umflam" pe cei ce controleaza, de sarbatori si nu numai.

Esti de acord? Apasa +1, poate reusim sa schimbam ceva!

 

 

Maine vom introduce o comanda prin care vei putea primi banii inapoi in cazul in care nu mai doresti contul premium.

Eu ca sa am bani de bere lucrez 8 ore pe zi ! Nu profit de copii si le cer mai nou sa bage alocatia in game luna de luna. Din cate stiu este un joc nici de cum o cheta pentru cativa oameni care nu stiu sa faca altceva decat sa ceara !

 

 

 

In ziua de azi nu se mai traieste din hobby-uri. Echipa B-Zone, treziti-va !

 

Ti-am cerut noi ceva?

Link to comment
Share on other sites

Maine vom introduce o comanda prin care vei putea primi banii inapoi in cazul in care nu mai doresti contul premium.

Ti-am cerut noi ceva?

In momentul in care tu cu mana ta ai scris acum 2 ani cand am achizitionat acest cont premium ca acest bun este PERMANENT si tu dupa 2 ani de zile il bagi pe o perioada de 1 an sau cat e... asta spune multe despre caracterul tau.

Link to comment
Share on other sites

In momentul in care tu cu mana ta ai scris acum 2 ani cand am achizitionat acest cont premium ca acest bun este PERMANENT si tu dupa 2 ani de zile il bagi pe o perioada de 1 an sau cat e... asta spune multe despre caracterul tau.

 

 

Băi .. taci că ai bulină de DONATOR pe forum :))

Link to comment
Share on other sites

#@Bobo Nu esti corect deloc, chiar daca introduci o comanda prin care poti primii banii inapoi prin gold. Ei bine eu poate imi vreau banii reali (32 lei) pe care i-am donat ca sa am cont premium PERMANENT la timpul respectiv, ca mai apoi sa ma trezesc ca imi expira in 180 de zile.

Link to comment
Share on other sites

@@Bobo, La momentul încheierii tranzacţiei dintre mine (cumpărător) şi comunitatea reprezentată de tine (vânzător), produsul achiziţionat de mine (în cazul acesta contul premium) avea valabilitate permanentă, eu acceptând termenii şi condiţiile date la acel moment.

Din moment ce condiţiile s-au schimbat, mi se pare corect şi normal ca acestea să nu se aplice retroactiv. Şi legile unei ţări, în caz că sunt schimbate sau adăugate unele noi, acestea nu se aplică retroactiv. (Un om nu poate fi condamnat pentru o faptă dacă aceasta era legală la momentul săvârşirii iar între timp a devenit ilegală), situaţia de faţă fiind similară.

Cu asta cum rămâne?

P.S: Sper ca postul ăsta să nu coste gold.

Link to comment
Share on other sites

@@Bobo, La momentul încheierii tranzacţiei dintre mine (cumpărător) şi comunitatea reprezentată de bobo (vânzător), produsul achiziţionat de mine (în cazul acesta contul premium) avea valabilitate permanentă, eu acceptând termenii şi condiţiile date la acel moment.

Din moment ce condiţiile s-au schimbat, mi se pare corect şi normal ca acestea să nu se aplice retroactiv. Şi legile unei ţări, în caz că sunt schimbate sau adăugate unele noi, acestea nu se aplică retroactiv. (Un om nu poate fi condamnat pentru o faptă dacă aceasta era legală la momentul săvârşirii iar între timp a devenit ilegală), situaţia de faţă fiind similară.

Ti-am citat ce a scris AndreyNh0, daca probabil nu ai observat.

Tu obligi playerii, nu le ceri, este o diferenta, inainte era permanent acum este pe o durata de timp, timpul insemnand bani.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@@Bobo, daca ne dati banii cash inapoi da, sunt de acord, dar daca ne dati gold e egal cu 0.

 

Sunt complet de acord cu ceilalti, gold's e o idee buna, dar faza cu contu premium?

Macar noua, celor care am avut CP sa ramana permanent si la restu asa, pe abonament...

 

 

O sa ajungem sa facem abonament la cont premium =))

Link to comment
Share on other sites

 

 

La momentul încheierii tranzacţiei dintre mine (cumpărător) şi comunitatea reprezentată de tine (vânzător), produsul achiziţionat de mine (în cazul acesta contul premium) avea valabilitate permanentă, eu acceptând termenii şi condiţiile date la acel moment. Din moment ce condiţiile s-au schimbat, mi se pare corect şi normal ca acestea să nu se aplice retroactiv. Şi legile unei ţări, în caz că sunt schimbate sau adăugate unele noi, acestea nu se aplică retroactiv. (Un om nu poate fi condamnat pentru o faptă dacă aceasta era legală la momentul săvârşirii iar între timp a devenit ilegală), situaţia de faţă fiind similară.

 

Cred ca a vorbit el pentru toti playerii serverului. Dupa parerea mea, si nu cred ca e singura, e un update foarte slab, ce va imputina playerii, respectiv potentialii cumparatori de pe server.

Link to comment
Share on other sites

@@Bobo, Si banii cum ii primim? cash sau gold?

 

Cel mai probabil Gold. Ramane sa ma consult cu restul staffului.

@@Bobo, La momentul încheierii tranzacţiei dintre mine (cumpărător) şi comunitatea reprezentată de tine (vânzător), produsul achiziţionat de mine (în cazul acesta contul premium) avea valabilitate permanentă, eu acceptând termenii şi condiţiile date la acel moment.

Din moment ce condiţiile s-au schimbat, mi se pare corect şi normal ca acestea să nu se aplice retroactiv. Şi legile unei ţări, în caz că sunt schimbate sau adăugate unele noi, acestea nu se aplică retroactiv. (Un om nu poate fi condamnat pentru o faptă dacă aceasta era legală la momentul săvârşirii iar între timp a devenit ilegală), situaţia de faţă fiind similară.

 

Cu asta cum rămâne?

 

P.S: Sper ca postul ăsta să nu coste gold.

Iti voi raspunde cand posturile tale nu "vor mai costa gold".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.