Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

iLive - Alegere Procesor


 Share

Recommended Posts

Romana:
Nume: iLive
Ce problema ai?: Am o nelamurire ,
O scurta descriere a situatiei: Sunt Nedumerit , am un procesor cu socket AM2 , as putea pune unul FM2 , SAU AM3+ ?
Screenshot: Nu trebuie
Alte precizari:
Cat se poate de repede va rog , Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Azi o sa-mi cumpar un procesor AM3+ poate se potriveste cu placa actuala , vreau unul mai bun decat ce am dar trebuie sa se potriveasca.. Mi-ai putea recomanda un procesor care sa se potriveasca cu placa de AM2?

Edited by iLive SEF
Link to comment
Share on other sites

+1 radule! dar acum...sa il gaseasca. am avut si eu o prastie dual core 4450e am2 si am cautat foarte mult. nu se mai gasesc.

 

parerea mea iLive SEF, strange $$ si baga-te pe 1150 de la intel. daca tot nu ai prea multi bani, iti poti lua si un g3258 si eventual un cooler aftermarket. procesorul ala e foarte puternic si ai posibilitate de overclock.e foarte laudat. acum...decizia ta conteaza.

Link to comment
Share on other sites

Am o placa de baza pe vechiul pc pt intel dar cel vechi e demontat si nu prea stiu sa pun firele la loc :( si e o placa Msi parca cu intel de 2,26 placa Nvidia Geforce 700 ce zici sa iau un i3 si sa pun pe vechiul pc ? Dar numai am driverele la el

Edited by iLive SEF
Link to comment
Share on other sites

Nu nu poti. Placa ta de baza suport AM2 si AM2+. platforma AM e foartee veche. nu mai gasesti procesoare.

de ce nu treci pe am3+ sau 1150?

Closed.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.