Jump to content

Sergiu - Problema instalare sa:mp


 Share

Recommended Posts

Nume: Sergiu
Ce problema ai?: Nu pot să instalez sa:mp-ul .

O scurta descriere a situatiei: Când rulez installer-ul de la sa:mp și ajung la etapa unde trebuie selectata locația , butonul Install nu poate fi selectat . GTA San Andreas pe modul single player funcționează .

Screenshot: http://postimg.org/image/9q2ntblev/
Alte precizari: Nu îmi spuneți că windows-ul e problema că azi l-am schimbat din cauza erorilor de la win7 X(

Link to comment
Share on other sites

Deschide installer-ul de SAMP cu "Run as administrator". De obicei "Run us administrator" face minuni si este rezolvarea a o parte din problemele intalnite. Apasa pe "Browse" si fii sigur ca acela este folderul unde este instalat GTA San Andreas. Acel director este setarea default si crede ca acolo ai instalat GTA San Andreas. Tu poate ai instalat GTA San Andreas altundeva.

 

Daca nu merge, incearca cu clientul asta de SAMP: http://b-zone.ro/downloads/sa-mp-0.3z-R2-install.exe Nu mai stiu ce probleme de instalare aveam la clientul de SAMP luat de pe site-ul lor. Am incercat clientul de pe rpg.b-zone.ro si problema a disparut.

 

Daca nici asa nu merge, nu stiu care ar putea fi rezolvarea. Poti incerca cu un PM moderatorului sectiunii asteia daca nu merge nici o metoda din ce ti-am spus, poate ii capeti atentia.

Edited by BS AlexDOUD eS
Link to comment
Share on other sites

Mai mult ca sigur programul nu are drepturi de administrator, ai mai sus rezolvarea.

Alta varianta ar fii sa ai 2 partitii (C si D de exemplu), iar tu sa fii instalat GTA in D, ai reinstalat windows si l-ai lasat acolo fara sa-l reinstalezi si pe el. Daca asa ai facut, reinstaleaza GTA dupa care poti instala si SA:MP. Ai putea alege folderul in install la SA:MP de la GTA, dar vor aparea o gramada probleme pe parcurs cu gta-ul, asa ca mai bine reinstall.

Link to comment
Share on other sites

Nu e compatibil sa:mp-ul cu windows-ul :-W , am verificat la centrul de acțiune . Presupun ca nu există rezolvare , la drq ... Poți da TC

 

 

 

 

 

AM REZOLVAT :))

 

Dacă vă spun cum nu mă credeți . Am mers la un vecin și am băgat toate fișierele pe stick și a mers , iar apoi am încercat să instalez iar SA:MP și nu a mai dat nici o eroare :)) Dmn , se poate da TC . +1 la toți care au încercat să mă ajute .

 

 

Acum am altă problemă , i-au crash la loading la SA:MP :/

Edited by SergiuCR7
Link to comment
Share on other sites

Ai vreun mod instalat? Incearca sa dezchizi samp-ul fara nici un mod instalat.

 

Daca n-ai nici un mod dute in My Documents->GTA San Andreas User Files si sterge fila "gta_sa.set". Dupa deschide samp si vezi daca iti mai da eroarea asta. Windows 8 este extrem de pretentios cu sampul.. o sa dai peste multe erori cat timp joci.

 

Revino cu un raspuns.

Link to comment
Share on other sites

Sterge si reinstaleaza GTA SA, dupa care instalezi Sa:Mp. NU mai bagi nimic de pe acel stick. Incearca sa folosesti tu, de unul singur Browse si te duci in folderul unde ai GTA SA. Tu poate ai instalat GTA SA in alta locatie. Bafta! Sper ca te-am ajutat!

 

#EDIT Iti las PM cu un site de unde sa-l descarci.

Edited by NiTrogeNN
Link to comment
Share on other sites

Am sters tot ce ține de GTA , l-am descărcat din nou dar același rezultat , am instalat sa:mp și primesc crash , o fi de la rezoluție sau ceva de la net framework ? Eventual dacă puteți să îmi lăsați un link de unde aș putea să descarc GTA SA , poate lipsesc fișiere sau poate l-am instalat cu moduri .

Link to comment
Share on other sites

Sterge si reinstaleaza GTA SA, dupa care instalezi Sa:Mp. NU mai bagi nimic de pe acel stick. Incearca sa folosesti tu, de unul singur Browse si te duci in folderul unde ai GTA SA. Tu poate ai instalat GTA SA in alta locatie. Bafta! Sper ca te-am ajutat!

Inainte de a posta citeste reply-urile din topic. A rezolvat problema aia.

 

 

@, Ai facut intocmai cum ti-am spus in ultimul post al meu?

Ai vreun mod instalat? Incearca sa dezchizi samp-ul fara nici un mod instalat. Daca n-ai nici un mod dute in My Documents->GTA San Andreas User Files si sterge fila "gta_sa.set". Dupa deschide samp si vezi daca iti mai da eroarea asta. Windows 8 este extrem de pretentios cu sampul.. o sa dai peste multe erori cat timp joci. Revino cu un raspuns.

Edited by BS AlexDOUD eS
Link to comment
Share on other sites

Am schimbat chestia aia , quality .. și rezoluția am dat-o la 1280x1024 . Mai sunt unele errori dar încerc să trec peste ele , nu le mai bag în seamă . M-am informat și se pare că totul e de la windows , zici că l-au făcut cu spatele .

Link to comment
Share on other sites

Am schimbat chestia aia , quality .. și rezoluția am dat-o la 1280x1024 . Mai sunt unele errori dar încerc să trec peste ele , nu le mai bag în seamă . M-am informat și se pare că totul e de la windows , zici că l-au făcut cu spatele .

Hai sa dam vina pe windows ca noi nu suntem in stare sa dam next, next, next si nu stim sa-l instalam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.