Jump to content

Problema Bandicam


DaniDaniel qDanny

Recommended Posts

@@Radu, cu Windows Movie Maker iese urata calitate dupa aceea. Eu vreau sa stiu de ce le face intunecate si tot caut o solutie. Nu vreau sa le fac in alte programe de editat, deoarece se pierde din calitate. Am un program care le face marimea mai mica si ramane aceeasi calitate, dar nu pot sa le maresc luminozitatea.

Link to comment
Share on other sites

@, am avut si eu aceasta problema, numai ca la mine nu filma fullscreen. Uite, sa iti fac un screen cu setarile ce le am in bandicam:

pmxvetB.png

 

 

gSCkuhP.png

 

8XJ1TaE.png

 

AehwWSV.png

 

UMc4Dk8.png

 

5nERq1f.png

 

w8ccH5C.png

 

 

Daca ai facut aceste setari si nu merge, intra in Bandicam, Video, sau cum ai tu, setari (cea de jos), selecteaza o rezolutie, care crezi ca e mai buna, dupa intra in propreties, screen rezolution, sau daca ai windows 7 direct in Screen Rezolution si seteaza aceasi rezolutie ca in Bandicam, apoi intra in joc, Options > Display > Advanced > Rezolutin, si seteaza ce rezolutie ai pus peste tot, in Bandicam si in windows. Daca merge +1, daca nu, am sa ma mai informez de la prieteni.

Link to comment
Share on other sites

@, nu merge nici asa. Am incercat tot. Parca, parca se vede putin mai bine daca pun pe 29.970 FPS, dar tot intunecat e.

Pune mai mult sau mai putin, nu am stiut nicioadata faza cu FPS-u, de la unii am inteles ca e bun sa ai mult, iar la alti daca ai mult inseamna ca ai lag.

Link to comment
Share on other sites

@, nu merge nici asa, am pus si maxim 60, la 60 e chiar mai rau.

Nustiu. Nu stie nimeni, am intrebat in stanga si in dreapta. Asteaota un raspuns de la altcineva, spune ce windows ai, sau incearca sa filmezi cu HyperCam 2, nu prea e HD, dar macar filmeaza. Am sa mai caut.. Poate gasesc.

Link to comment
Share on other sites

@, am Windows 7 64 biti, daca conteaza. Dar problema mea o am si la Action Mirillis si la PlayClaw, iar cu Fraps am lag, ca as filma cu el. Alte programe gen Dxtory, OBS nu imi merg bine.

Sincer, nu mai stiu.. Incearca cu HyperCam 2. Eu cu asta filmam cand aveam windows xp, am avut si eu problema asta la inceput, dar am reinstalat windowsul si a mers. Incearca sa vezi daca merge vine cu HyperCam, daca nu, reinstaleaza windowsul. Sau am sa caut maine o versiune de bandicam mai veche. @@sRn poate mai stii ce poate face..

Link to comment
Share on other sites

@, am reinstalat windows-ul acum 2-3 saptamani cred. Si am avut problema asta de cand am reinstalat windows-ul. Nu stiu daca e de la monitorul meu sau de la tot PC-ul sau de la placa video sau orice piesa. Ca daca as stii, macar as stii ce sa schimb.

Link to comment
Share on other sites

@, am reinstalat windows-ul acum 2-3 saptamani cred. Si am avut problema asta de cand am reinstalat windows-ul. Nu stiu daca e de la monitorul meu sau de la tot PC-ul sau de la placa video sau orice piesa. Ca daca as stii, macar as stii ce sa schimb.

Uite, fa asa. Reinstaleaza placa video, si vezi daca merge.

Daca nu merge, ia-ti alta placa video. Am sa iti caut eu o versiune de bandicam mai veche, dar maine.

Link to comment
Share on other sites

@@Caen, nu merge. Tot asa.

Am mai observat ceva, si cand fac un Screenshot am aceeasi problema. Precizez ca daca rulez jocul in Window Mode, imi filmeaza asa cum se vede, dar din moment ce il pun pe Window Mode jocul se vede mai intunecat, filmeaza exact la fel ca in Window Mode, se vede la fel. Deci Bandicamul filmeaza in Window Mode ca sa zic mai pe scurt.

Link to comment
Share on other sites

Salut ! Descarca bandicam de aici : http://download.cnet.com/Bandicam/3000-13633_4-75332824.html. Dupa ce l-ai instalat urmeaza urmatoarele instructiuni .

how-to-reduce-recording-lag.png

 

primary-sound-device.png

 

Daca nu ti-au fost de folos aceste instructiuni ale mele iti recomand sa vizitezi acest site care contine setarile pentru bandicam > http://www.bandicam.com/support/settings/video/

 

Link to comment
Share on other sites

Mhh cei de la Badicam au niste probleme incearca sa filmezi cu OBS calitate mult mai buna si iti setezi cum vrei la el .

Link to comment
Share on other sites

Ce te chinui atât cu Bandicam? Folosește un alt soft, de exemplu Fraps, Camstudio, Camtasia, Hypercam, Screencast-o-matic și altele. Îți bați capul de o lună să rezolvi problema. Nu crezi că o faci inutil?

Link to comment
Share on other sites

@, cu Fraps am lag. Celelalte softuri nu au o calitate asa buna, cum are Bandicam si Fraps. Mirllis Action are calitate buna dar am aceeasi problema si la el, doar in acest joc. Ar mai fi Dxtory dar nu imi merge. Iar OBS nu reusesc sa filmez cu el, pur si simplu nu filmeaza. Si nu cred ca e inutil, atatia playeri filmeaza cu Bandicam si au o calitate medie. Eu nu pot filma cu el si ma enerveaza. O sa zici probabil ca am instinct de turma, dar spune-mi tu alt program si filmez cu el.

Link to comment
Share on other sites

Salut!Si eu am avut aceasta problema.Incearca sa instalezi directx.Nu ai observat cand intri in joc cu bandicamul deschis si dupa lasi jocul in bara scrie ceva la bandicam?Acolo scrie o eroare si zice sa instalezi directx.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.