Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

[B-Zone TV] DEAD SILENCE


Evoque
 Share

Recommended Posts

O sa comentez sincer, asa ca nu o lua in nume de rau. Critica constructiva, stii tu.

 

Claritate foarte buna, desi in unele momente imaginea se strica sau asa ceva. Probabil de la mine.

Camera se misca fluent si asta e bine.

Vocile interpretate bine, intrate in pielea personajului.

Povestea... o sa intelegi mai jos.

 

Nu stiu ce e cu muzica aia de pe fundal. Devine plictisitor.

Pauzele intre replici nu dau bine. Cand intreaba ceva un personaj, celalalt ii raspunde dupa vreo 5 secunde.

Unele cadre sunt prea lungi si camera continua sa se duca. Atentie la taiatul scenelor.

Eu m-am plictisit dupa primele 3 minute. Scene prea lungi si aceeasi muzica pe fundal care nu ajuta deloc. Devine monoton.

 

Esti foarte bun, dar atentie la detalii pentru ca alea conteaza mult.

Link to comment
Share on other sites

@DooMasteR, doar nu cred că voiai să încep direct filmul cu replici cum am văzut la alte filme. Nu știu, la mine nu este nicio problemă cu imaginea, poate ți se vede distorsionată pentru că este la 60 fps.

 

Dacă ai văzut tot filmul vedeai că doar primele cadre sunt mai lungi și apoi muzica se intensifică simultan cu acțiunea. Eu am vrut să las ceva spațiu între replici deoarece altfel mi se părea aiurea. Cineva spunea o replică și nu aștepta nici 1 secundă și îi răspundea celălalt.

 

Mulțumim pentru observație.

Link to comment
Share on other sites

@, am inteles. Respectele mele pentru claritate. O sa incerc sa ma mai uit o data la video, chiar o sa incerc.

 

Pauza aia intre replici face diferenta dintre monolog si dialog. Cand 2 persoane discuta, se asteapta la o conversatie fluenta, fara intreruperi. Daca ar face pauze intre replici, e ca si cum ar vorbi singuri si dupa cateva secunde zice altcineva ceva de parca proceseaza greu informatia primita. Rar comentez la filmele create aici dar o fac pentru ca vad cand cineva chiar isi da silinta si stie ce face.

Link to comment
Share on other sites

@, am inteles. Respectele mele pentru claritate. O sa incerc sa ma mai uit o data la video, chiar o sa incerc.

 

Pauza aia intre replici face diferenta dintre monolog si dialog. Cand 2 persoane discuta, se asteapta la o conversatie fluenta, fara intreruperi. Daca ar face pauze intre replici, e ca si cum ar vorbi singuri si dupa cateva secunde zice altcineva ceva de parca proceseaza greu informatia primita. Rar comentez la filmele create aici dar o fac pentru ca vad cand cineva chiar isi da silinta si stie ce face.

Am inteles.

Multumim pentru observatii.

Edited by xRazVanN
Link to comment
Share on other sites

@,

Am inteles, felicitari inca o data, chiar aveti #talent :))

Vom incepe filmarile cel mai probabil pe 1 Mai deoarece avem ceva timp la dispozitie datorita zilei libere, o sa incercam sa ne gasim timp si pentru urmatorul film, oricum ne vom perfectiona si mai mult.

Multumim pentru aprecieri, vom anunta cand cautam actori pentru urmatorul film care va fi cel putin la fel de bun ca acesta.

Link to comment
Share on other sites

Foarte interesant si cred ca destul de greu de realizat! Felicitari pentru pricepere, mie unul mi-a placut mult.

Multumim mult, da, a fost destul de greu, am muncit foarte multe zile la el, nu este ca oricare alt film.

Link to comment
Share on other sites

, următorul film se va numi "DEVIL'S TRAP". Filmarile o să fie între 1-4 Mai și filmul o să fie lansat pe aproximativ 15 Mai. Dacă vrei să ne ajuți ne poți contacta la adresele de Skype dope9918 sau primal.15

Edited by Jigsaw 18
Link to comment
Share on other sites

GENIAL!

Nu am vazut de mult asa ceva, am auzit ca filmati urmatorul film si vreau si eu sa va ajut, dar am o intrebare, in cate zile terminati filmarile de obicei?

+1 si Like :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.