Jump to content

Recommended Posts

Salut bizonari, dupa cum bine stiti ( marea majoritate ), in urma cu aproximativ 3 zile au fost aduse niste schimbari modului de gameplay, respectiv modului de hours si /sleep.

As vrea sa stiu si eu care este parerea voastra despre aceste imbunatatiri, care au fost aduse la modul de payday.

Voua vi se pare normal ca orele jucate sa nu creasca desi voi stati online timp de 1 ora, dar nu vreti sa va miscati sau nu puteti, timp de 30 minute pentru a conta acea ora jucata, de exemplu, in timpul sedintelor in care sunteti nevoiti sa stati si cate 30 minute nemiscati, odata trecut de 31 minute e imposibil sa faceti acea ora sa conteze chiar daca va miscati in urmatoarele 29 de minute, pentru ca nu se va conta o jumatate de ora ( dupa cerintele sistemului )

Dar despre noul update adus /sleep'ului ? daca iei kick la ora 01:20 dimineata, iar tu revii in joc la ora 01:35 si vrei sa te pui neaparat pe /sleep pentru a te culca ? cand iti cad ochii in gura de oboseala mai ai tu timp sau chef sa te misti 10 minute pentru a putea da /sleep ?

Fac acest topic aici pentru ca nustiu ce membru al minunatului nostru staff a facut acest update, sau a venit cu ideea care a fost si pusa in aplicare, am zis sa nu mai sar repede pe Kelton cu post ca nu are rost...

As vrea sa discutam aici parerile voastre, a, si am sa adaug un strawpoll ( mod de votare ) in care voi sa votati ce parere aveti ( dintre optiuni ) despre noul update, ar trebui sa ramana sau sa fie scos ?

Deja avem o prima parere a unui membru din staff-ul serverului RPG1, o puteti vedea aici > http://imgur.com/WeHQK2b dar si cateva "intamplari" personale http://imgur.com/a/481Bd#0

Am auzit un zvon, doar din auzite cum ca aceste update-uri sunt "copiate" de la concurenta, ma abtin de la comentarii cu privire subiectul asta ca inca nu vreau ban permanent...

Aici puteti vota > http://strawpoll.me/4181454

Nu ma pricep sa fac un poll pe forum asa ca am creeat altul pe un site special.

 

Un model pe care il puteti respecta ( daca vreti ) pentru votare:

 

Nick:

Vechime pe comunitate:

Server pe care activez:

Functia pe care o detin:

Parerea mea personala despre update:

Asculti manele ? ( daca da, parerea nu este luata in considerare):

Ti se pare util topicul?:
Dar votul?:

Adaugari?:

 

Nu uitati 2 cuvinte ! Ceausescu presedinte !

Link to comment
Share on other sites

Nick: Thief

Vechime pe comunitate: 3 ani si ceva

Server pe care activez: 2 si 3.

Functia pe care o detin: helper rpg 3, donator, HNS si RR team.

Parerea mea personala despre update: Naspa cu orele jucate, cateodata stau o ora intreaga si zice ca mai am cateva minute sa fac ora jucata.

Asculti manele ? ( daca da, parerea nu este luata in considerare): Nu.

Ti se pare util topicul?: iesi acas'
Dar votul?: mai taie votu' " Opinia mea sincera, nu e bun de nimic."

Adaugari?:da

Link to comment
Share on other sites

Nick:[Anonimous]

Vechime pe comunitate:Aproape 1 an

Server pe care activez:RPG 2

Functia pe care o detin:Rank 4 in LS TAXI

Parerea mea personala despre update:Nu mi se pare o idee prea buna.

Asculti manele ? ( daca da, parerea nu este luata in considerare):Da,normal.

Ti se pare util topicul?:Da foarte.

Dar votul?:Da.

Adaugari?: -

Link to comment
Share on other sites

Nick: [LF]DanielApostol2003

Vechime pe comunitate: Aproape 3 luni

Server pe care activez: RPG.B-Zone.Ro

Functia pe care o detin: Sunt in [LF] cu Rank 2

Parerea mea personala despre update: Nu este bun de nimica , mai ales cel cu PayDay . E urat rau .

Asculti manele ? ( daca da, parerea nu este luata in considerare): Nu , ascult Dupstep .

Ti se pare util topicul?: Da , extrem de util poate admini se vor trezii .
Dar votul?: Da

Adaugari?: Felicitari pentru topic .

Link to comment
Share on other sites

Nick: fpsMANN

Vechime pe comunitate: 5luni

Server pe care activez: 1

Functia pe care o detin: membru LSPD

Parerea mea personala despre update: Este un update nefolositor...sa fim seriosi, sa mai am 1minut pentru a putea lua ora jucata..?

Asculti manele ? ( daca da, parerea nu este luata in considerare): Veata mea!

Ti se pare util topicul?: Foarte.
Dar votul?: Folositor.

Adaugari?: Catava ''adaugiri''... sper sa se scoata update-ul. Este un update nefolositor la nimica, cu ce ne ajuta? Cum am mai zis sus, nu imi convine sa mai am 1minut pentru a lua ora jucata! :| Sa fim seriosi, era mult mai bine inainte.

Link to comment
Share on other sites

Nick: Akyyy

Vechime pe comunitate: 1 an

Server pe care activez: RPG2

Functia pe care o detin: Civilianus Family Leader, rank 6 al clanului GVA

Parerea mea personala despre update: Nu e bun de nimic, inca 2 minute sa iti bagi ora decisiva pentru /getgift, una bucata mare prostie, Kelton, Killer si Mastertrap au dat-o in bara pe asta, nu mai e RP deloc.

Asculti manele ? ( daca da, parerea nu este luata in considerare): Anti-ciori.

Ti se pare util topicul?: Da.
Dar votul?: Da.

Adaugari?: Nu.

Link to comment
Share on other sites

Nick: High.

Vechime pe comunitate: 1 an si o luna

Server pe care activez: RPG1

Functia pe care o detin: Helper, LV Taxi

Parerea mea personala despre update: Folositor, cu ocazia asta nu vor mai fi "specimene" care stau pe sleep si la :59 intra si folosestc din nou [/sleep] ca sa primeasca ora jucata si dupa tot noua ne reproseaza ca avem putine ore jucate...

Asculti manele ? ( daca da, parerea nu este luata in considerare): No.

Ti se pare util topicul?: Eh, sa zicem.
Dar votul?: Da.

Adaugari?: Nu.

Link to comment
Share on other sites

 

Nick: DocFather.

Vechime pe comunitate: 2 ani jumătate

Server pe care activez: RPG2

Functia pe care o detin: Rank 4 TTC (sunt șăf).

Parerea mea personala despre update: Nu este prea strălucit, și nici bine gândit. M-am ofticat tare azi când am văzut la PayDay că mai aveam nevoie de un minut să se pună ora. Și când vă gândiți că propunerile bune sunt respinse, și se adaugă niște update-uri de astea...

Asculti manele ? ( daca da, parerea nu este luata in considerare): Da, după nume vă dați seama.

Ti se pare util topicul?: Dacă este văzut și de către STAFF, normal.

Dar votul?: Idem.

Adaugari?: Da, nu am.

 

Link to comment
Share on other sites

Nick:[GOD]Tekk

Vechime pe comunitate:6 luni.

Server pe care activez:Rpg1

Functia pe care o detin:Rank 4 The Tsar Bratva

Parerea mea personala despre update:Nu prea mi-a picat bine acest update si sper ca acest topic sa nu fie in zadar.

Asculti manele ? ( daca da, parerea nu este luata in considerare):E vietul meu.

Ti se pare util topicul?:Da, ma bucur ca l-ai facut.Cum am zis si mai sus sper ca sa nu fie in zadar.
Dar votul?:Da

Adaugari?:Da

Link to comment
Share on other sites

Nick: Covrigel

Vechime pe comunitate: 1 an jumate'

Server pe care activez: RPG1

Functia pe care o detin: -

Parerea mea personala despre update: Groaznic, ca și multe altele.

Asculti manele ? ( daca da, parerea nu este luata in considerare): Sunt anti-cioroi.

Ti se pare util topicul?: Nu deoarece nimeni nu va ține cont, ca deobicei.
Dar votul?: Nu deoarece nimeni nu va ține cont, ca deobicei.

Adaugari?: Da.

Link to comment
Share on other sites

Nick: nabz0r

Vechime pe comunitate: 5 ani si 5 luni~

Server pe care activez: RPG1

Functia pe care o detin: boschetar

Parerea mea personala despre update: Briliant. De ce ai luat o ora JUCATA daca tu ai stat AFK aproape toata ora? Si aia cu [/sleep] e buna, n-ai loc pe server ca intra toti nabii cu refferalii sa scoata 5k in 5 zile.

Asculti manele ?: Nu fi obraznic.

Ti se pare util topicul?: Nu, nimanui nu-i pasa de parerile voastre. Mie nu-mi pasa nici macar de a mea.

Dar votul?: Nu stiu despre ce vorbesti, oricum raspunsu'i 'nu'.

Adaugari?: Nu va mai plangeti.

Link to comment
Share on other sites

Nick: AdryaN_

Vechime pe comunitate: 2 ani si ceva

Server pe care activez: RPG 1

Functia pe care o detin: Momentan civil

Parerea mea personala despre update: Pai majoritatea update-urilor anterioare au adus un + comunitatii, dar acest update îi dezavantajeaza pe incepatori deoarece multi lideri pun foarte mare accent pe orele jucate. Prin acest update STAFF-ul ne-a aratat ca "Hours Played" nu mai sunt importante, acum au devenit importanti banii in game. Inainte, un player era important datorita orelor jucate. Acum, daca ai lvl 5 si vreo 20kk esti.IMPORTANT.

Asculti manele ? ( daca da, parerea nu este luata in considerare): NU

Ti se pare util topicul?: Fiecare player isi spune parerea personala, dar STAFF-ul nostru nu ne ia in considerare.

Dar votul?: Crezi ca se uita cineva la voturi?

Adaugari?:

Link to comment
Share on other sites

Nick: Wizzle

Vechime pe comunitate: aproape 2 ani

Server pe care activez: RPG1

Functia pe care o detin: Helper

Parerea mea personala despre update: E bun. Pentru cei vechi: cu ce va mai ajuta orele jucate? Aveti 2000+, deci puteti lua functii. Nu inteleg de ce va strofocati atat. E bine ca incepatorii sa munceasca, si asa obtin totul prea usor, macar orele jucate sa fie luate " pe merit"

Asculti manele ? ( daca da, parerea nu este luata in considerare): nu

Ti se pare util topicul?: Sa zicem
Dar votul?: -

Adaugari?: nu am

Link to comment
Share on other sites

Nick: [T4L]Ektro,

Vechime pe comunitate: 1 an.

Server pe care activez: RPG2

Functia pe care o detin: Civil.

Parerea mea personala despre update: Mi se pare o prostie.

Asculti manele ? ( daca da, parerea nu este luata in considerare): Nu, ascult Trap, Rap, Usoara, Dubstep. ( am pus la signature manea pentru ca nu am gasit alta melodie despre afaceri ).

Ti se pare util topicul?: Nu, nimeni nu o sa-l ia in considerare.
Dar votul?: Nu, nimeni nu o sa-l ia in considerare.

Adaugari?: Da

Link to comment
Share on other sites

 

Nick: Ming

Vechime pe comunitate: ani buni

Server pe care activez: 1

Functia pe care o detin: former founder

Parerea mea personala despre update: camioanie

Asculti manele ? ( daca da, parerea nu este luata in considerare): La petreceri doar, HLwdyB5.png

Ti se pare util topicul?: Nu

Dar votul?: Nu

Adaugari?: Nu

Link to comment
Share on other sites

Nick: Stonely

Vechime pe comunitate: un an

Server pe care activez: Rpg.b-zone.ro

Functia pe care o detin: Rank 1 , National Guard

Parerea mea personala despre update: E buna , as a avea o sugestie mai buna pentru noul update , dar astept sa se deschida topicul .

Asculti manele ? ( daca da, parerea nu este luata in considerare): Doar rapp !

Ti se pare util topicul?: Foarte
Dar votul?: Da

Adaugari?: Nup

Link to comment
Share on other sites

Nick: Adi007

Vechime pe comunitate: Nu conteaza

Server pe care activez: Nu conteaza

Functia pe care o detin: Nu conteaza

Parerea mea personala despre update: Motto: Lucruri frumoase aruncate la tomberon, toate gunoaiele la inaintare.

Asculti manele ? ( daca da, parerea nu este luata in considerare): Nu

Ti se pare util topicul?: Topicul? Cu siguranta nu, ori nu-l ia nimeni in considerare pentru ca asa se face 'treaba buna', ori o sa-l stearga.
Dar votul?: Nu, deja stim ca nimanui nu-i place si cred ca si ei sunt constienti.

Adaugari?: Iti bati capul degeaba, parerea mea. Eu am impresia ca n-aveau ce sa puna in update-ul ala sa nu fie asa...gol si s-au gandit sa faca ceva *interesant*. Inca un motiv sa dau uitarii serverele astea "roleplay".

Link to comment
Share on other sites

Nick: -
Vechime pe comunitate: 4 ani
Server pe care activez: -
Functia pe care o detin: -
Parerea mea personala despre update: Este bine venita, descurajeaza jucatorii sa faca level doar stand in joc, sau folosind keybindere. Sincer acum, level-ul o sa conteze mai mult, o sa aiba o greutate mai mare, pentru ca acel level va fi muncit, nu va fi facut doar stand in-game si atat.. sa fim seriosi, vreti sa jucati, jucati, nu vreti, atunci nu intrati pe server.
Asculti manele ? ( daca da, parerea nu este luata in considerare): Da, ascult.
Ti se pare util topicul?: Nu, pentru ca a fost deja facuta o analiza asupra impactului acestui update inainte de implementarea lui. Din moment ce s-a adaugat, nu mai ai ce comenta.
Dar votul?: Facut in bataie de joc
Adaugari?: Nu stiu ce urmaresti cu topicul acesta, vrei sa fii bagat in seama si nu stii cum.

Link to comment
Share on other sites

Nick:Straniu

Vechime pe comunitate:3 ani

Server pe care activez:RPG1

Functia pe care o detin:Leader la Japonezi

Parerea mea personala despre update:Nu, sa:mp= un joc de relaxare, vom ajunge sa stam in fata PC-ului pentru un amarat de pay day, pentru ce? Au inceput de la scoaterea Times Destroy, de la scoaterea hidden-ului, denominare, CP pe ore, in putin timp vor cere bani pentru a ne conecta pe server.

Asculti manele ? ( daca da, parerea nu este luata in considerare):Chinez la tambal, NR1 Straniu san here!

Ti se pare util topicul?:Logic, ubetk pe tine mactim!
Dar votul?:Negativ

Adaugari?:Imi provoaca scarba, imi era drag sa intru "sa dau o tura" acum? un server ce "cei care doneaza"detin puterea, chiar daca au coduri "ochisorii se fac mici in fata lor" , update-uri ce trag srv in jos.Cunosc multe persoane care mi-au spus, jane ma las de srv, nu se mai merita, o treime din playeri lui traiesc in game, din cauza multor update-uri.Am fost si voi fi o legenda vie, iar cei ce ma dusmanesc ii pup dulce rau!

Link to comment
Share on other sites

Nick: kaZep

Vechime pe comunitate: 4 ani cu vechiul cont (2011)

Server pe care activez: RPG1 si 2

Functia pe care o detin: nu mai joc deci civil

Parerea mea personala despre update: este foarte faina, adio afk-istilor prosti care tot frecau curul in case si veneau la :59:999999 sa ia payday-ul pentru ore

Asculti manele ? ( daca da, parerea nu este luata in considerare): wtf? ce e intrebarea asta, nu

Ti se pare util topicul?: nu
Dar votul?: nu

Adaugari?: stergeti topicul, e naspa si inutil facut de cativa copii care plang ca trebuie intradevar sa joace pentru a avea statusul mai bun

Link to comment
Share on other sites

Nick: Masscka / Kelemen.

Vechime pe comunitate: Destul, vreo 5-6 ani.

Server pe care activez: 1 / 2.

Functia pe care o detin: CIVIL.

Parerea mea personala despre update: http://imgur.com/Tq3lGEP- cum aș putea să fiu de acord cu așa ceva? Un minut, serios? :| . E de cacao.

Asculti manele ? ( daca da, parerea nu este luata in considerare): Bineînțeles că nu.

Ti se pare util topicul?: Da no'.

Dar votul?: Ș-ăla.

Adaugari?: Or exista..

Link to comment
Share on other sites

Nick: Dyablox

Vechime pe comunitate: 2 ani

Server pe care activez: RPG1

Functia pe care o detin: Rank 5 SI LS, rank 6 SI LS.

Parerea mea personala despre update: Dupa fiecare update fain, cum a fost cel cu zonele, urmeaza mereu cateva ... E o idee aiurea!!! Serios? Sa jucam 30 minute fara AFK, fara /sleep pentru o ora? Pai mai avem treaba si cu forumul sau altele. Si asa unii traiesc pe SA:MP cum ar fi @, , dar voi ii faceti sa fie si mai obsedati! Update total prostesc.

Asculti manele ? ( daca da, parerea nu este luata in considerare): -

Ti se pare util topicul?: Ar fi util daca pe Nasu l-ar interesea macar cat de putin parerea noastra...
Dar votul?: -

Adaugari?: @, serios? Noi avem si viata, tu drq daca traiesti in SA:MP tie numai bine de acest update, macar stii ce culoare are soarele?

EDIT: @ tu chiar esti penibil, nici nu joci dar te dai mare si tare cu opinia ta care e inca si aiurea... Daca nu stii cat de greu e sa faci acum o ora jucata, pai nu te baga.

Link to comment
Share on other sites

Nick:PhaX

 

Vechime pe comunitate:1 lună

 

Server pe care activez:RPG3

 

Functia pe care o detin: Taxi LS rank 1

 

Parerea mea personala despre update:Nașpa, trebuie să joci mult acum ca să obți o funcție.

 

Asculti manele ? ( daca da, parerea nu este luata in considerare):La petreceri.

 

Ti se pare util topicul?:Da

Dar votul?:Nu, oricum nu o sa se schimbe.

 

Adaugari?: Forta B-Zone

Link to comment
Share on other sites

Nick:StroNg

Vechime pe comunitate: 2 ani si 2 luni

Server pe care activez:RPG2

Functia pe care o detin:Rank 4 (TTC)

Parerea mea personala despre update: Sunt dezamagit, in legatura cu [/sleep] si Orele Jucate. Cu ce ar putea sa ne ajute? Nimic. Cred ca majoritatea jucatorilor nu sunt de acord cu acest update.

Asculti manele ? ( daca da, parerea nu este luata in considerare): Doar rap! 47!

Ti se pare util topicul?:Da.
Dar votul?:Da.

Adaugari?:No!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.