Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Problema - Iphone 4


 Share

Recommended Posts

Salutare, am ios 7.1.2 la un iphone 4. Am incercat tot felul de incarcatoare pentru ca nu mi se mai incarca. Am achizitionat si un incarcator nou. Se incarca doar cand este inchis, pana la 5% dupa care se deschide si nu se mai incarca. L-am lasat conectat la incarcator apoi l-am inchis de tot l-am lasat cateva minute (nu imi aparea pe fundal imaginea cu bateria ca se incarca) dar cand l-am deschis am vazut ca s-a incarcat. Stie cineva oare de ce mi se incarca doar cand este inchis? ce pot face? Ahh nici cand il conectez la PC nu apare nici in my computer ca disk nici in iTunes :|

Link to comment
Share on other sites

@,Nu am garantie l-as duce la service darin oras este un service si m-am dus cu o tableta sa imi schimbe mufa de incarcare, cand am returnat-o era mai stricata..nu am incredere,, poate voi merge in afara orasului.. Ma gandeam ca este ceva de la telefon m-am uitat putin pe niste forumuri si am auzit ca cineva l-a curatat cu spirt. Nu ma bag la asa ceva deoarece imi este frica sa nu ii stric circuitele. Multumesc de sugestie oricum

Link to comment
Share on other sites

@, eu cred ca totusi problema nu este de la incarcator, ci de la bateria telefonului. Uite am gasit un site despre diferite situatii pentru care bateria telefonului nu se mai incarca. Click!

Am incercat sa dau copy/paste de acolo, dar nu ma lasa.

O alta varianta ar fi sa-l duci la un service.

Edited by Zhao
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.