SAMPCAC 0.7.0 Anticheat adăugat pentru serverele de sa-mp. Detalii aici.

Reduceri de Black Friday. Detalii aici.

Welcome to B-Zone Community

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more!

This message will be removed once you have signed in.

Bobo

Discutii ts.b-zone.ro

794 posts in this topic

Bai, ce s-o ajuns cu teamspeak-ul asta?

I-am cerut ajutor unui fondator, grondows, sau ceva de genu iar acesta mi-a raspuns destul de urat si mi-a dat kick sa merg la suport tehnic.

Am revenit inapoi deoarece nu era nimeni acolo iar acesta mi-a raspus: "ce tot vrei ba co**e?"

Aveam nevoie doar sa fiu mutat la mine pe canal deoarece cineva a schimbat parola.

DAR ASTA E TEAMSPEAK-UL B-ZONULUI, MAI RAR CA LA NOI PE COMUNITATE CU ATATIA PLAYERI CU FUNCTII CARE NU-SI MAI VAD NASUL.

1

Posted (edited)

2 hours ago, WATF S p L i F F said:

Bai, ce s-o ajuns cu teamspeak-ul asta?

I-am cerut ajutor unui fondator, grondows, sau ceva de genu iar acesta mi-a raspuns destul de urat si mi-a dat kick sa merg la suport tehnic.

Am revenit inapoi deoarece nu era nimeni acolo iar acesta mi-a raspus: "ce tot vrei ba co**e?"

Aveam nevoie doar sa fiu mutat la mine pe canal deoarece cineva a schimbat parola.

DAR ASTA E TEAMSPEAK-UL B-ZONULUI, MAI RAR CA LA NOI PE COMUNITATE CU ATATIA PLAYERI CU FUNCTII CARE NU-SI MAI VAD NASUL.

Ai Asistență tehnică (TeamSpeak3)!

Eram in cs:go si nu am avut chef sa ies din meci pentru tine.

P.S:Dupa ce ai dat disconnect ai zis ceva urat.. dar las-o asa.

Edited by growndex
0

20 hours ago, growndex said:

Ai Asistență tehnică (TeamSpeak3)!

Eram in cs:go si nu am avut chef sa ies din meci pentru tine.

P.S:Dupa ce ai dat disconnect ai zis ceva urat.. dar las-o asa.

te intelegeam daca imi ziceai frumos din prima si nu-mi raspundeai asa, in fine, am iesit urat la fel cum m-ai primit si tu.

1

Daca nu va bateti atunci degeaba ati inceput cearta. =)

0

Salut!! De ce mi-a fost resetat contu de pe TS?? Precizez ca nu am actionat cu nimic asupra identitatii mele TS.

0

Nu ai cum sa resetezi un cont de TS3!

0

Ba, oare de ce nu imi merge microfonu pe ts, pe alte programe gen skype imi merge, pe ts nu, oare dc?

0

Salut. Cum pot pune un radio live pe TS?

0

On 11/9/2017 at 7:19 PM, Scotocell said:

Salut. Cum pot pune un radio live pe TS?

Depinde unde vrei sa-l pui, adica pe ce Canal iti trebuie un program numit "soundboard"

0

Salut, de ce a fost inchisa camera de asistenta tehnica, nu de alta da noi membrii "The Legends" avem nevoie de suport in fiecare zi.

0

4 minutes ago, TL valeriu12 said:

Salut, de ce a fost inchisa camera de asistenta tehnica, nu de alta da noi membrii "The Legends" avem nevoie de suport in fiecare zi.

Ai o nelamurire/problema, postezi in acest topic intrebarea sau cauti un membru administrativ pe teamspeak.

0

Camera de asistenta tehnica de ce a fost inchisa? A fost un proiect esuat ca restul proiecelor voastra, cum ar fi Camera Muzicala sau Cinema zone? Daca faceti ceva faceti cum trebuie, aici este B-Zone nu orice comunitate anonima. Cred ca este in interesul meu fiind un utilizator al acestui server TeamSpeak3 de vreo 2 ani activand zilnic, mereu cand ati facut sedinte cu DJ si Cinemax a fost doar cearta, mai ales cu DanyAsd care comenta aiurea fara sa ne ajute cu nimic. Sincer m-am saturat de chestiile astea copilaresti, TeamSpeak3-ul asta chiar se duce de rapa? Nu credeam ca am sa apuc ziua asta cu staff inactiv, mai demult se intra foaste greu in echipa staff-ului, am incercat si eu de foarte multe ori dar fara niciun rost acum se dau grade fara sa fie facuta nici macar o aplicatie, eu zic sa rezolvati chestia asta daca nu vreti sa se mute membrii dupa TeamSpeak3 pe Discord, B-Zone are si server de ala, majoritatea s-au mutat pe serverul de Discord datorita activitatii staff-ului de acolo, sunt si eu in acel server in permanenta conectat dar am ramas pe TeamSpeak3 deoarece mi-am petrecut o perioada foarte buna pe acest server de TeamSpeak3 si am tinut foarte mult sa fiu activ pe el, eu cu TyTanN stateam zilnic cate 2-3 ore conectati. Chiar nu-mi place ce s-a ajuns cu acest server si cu staff-ul sper sa rezolvati, deja m-am saturat ( Pentru cine nu ma stie, nickname-uri anterioare : DeTroiT, Bogdan, HyDroGenN, A.Bogdan ).

2

Daca ai o nelamurire vi ca un om NORMAL, POLITICOS, EDUCAT, NU SA FACI CATERINCA  voi daca va comportati ca niste PROSTI, veniti ca aveti o nelamurire, DAR defapt veniti 10 pe motiv "  avem toti aceeasi problema" e mai dao dracu de treaba cum se face ma ca aveti toti 10 aceeasi problema in acelasi timp + intrati si puneti muzica.

Putem rezolva problema asta simplu si rapid, va dam INTERDICTIE PE CAMERA DE ASISTENTA SI GATA, nu va dam ban dc sa pierdem timpul cand va faceti mii de identitati, oricum v-am cunoscut aveti in jur de 14-15 ani, probabil vreti sa iesiti in evidenta ( aici nu vorbesc de toti cei de la TL, se stiu ei care: Wedin, TheTom, Scotocel, valeriu12 si altii).

Aveti si tupeul sa comentati dc este camera aia inchis si dc ne comportam asa. Eu am zis sa nu va zic nimic ca v-am cunoscut, am inteles mai glumiti, dar deja sunteti prea prosti, incercand sa demonstrati nimic.

Sanatate ! Voi ceea ce faceti in aceste momente credeti ca esti amuzant, eu va zic scurt si la obiect, nu demonstrati nimic mai mult decat  ca sunteti niste DOBITOCI.

Edited by South TIG3R
0

1 minute ago, South TIG3R said:

Daca ai o nelamurire vi ca un om NORMAL, POLITICOS, EDUCAT, NU SA FACI CATERINCA  voi daca va comportati ca niste PROSTI, veniti ca aveti o nelamurire, DAR defapt veniti 10 pe motiv "  avem toti aceeasi problema" e mai dao dracu de treaba cum se face ma ca aveti toti 10 aceeasi problema in acelasi timp.

Putem rezolva problema asta simplu si rapid, va dam INTERDICTIE PE CAMERA DE ASISTENTA SI GATA, nu va dam ban dc sa pierdem timpul cand va faceti mii de identitati, oricum v-am cunoscut aveti in jur de 14-15 ani, probabil vreti sa iesiti in evidenta ( aici nu vorbesc de toti cei de la TL, se stiu ei care: Wedin, TheTom, Scotocel, Detroit, valeriu12 si altii).

Sanatate ! Voi ceea ce faceti in aceste momente credeti ca esti amuzant, eu va zic scurt si la obiect, nu demonstrati nimic mai mult decat  ca sunteti niste DOBITOCI.

Tiger spune-mi tu mie cand am venit eu sus sa va deranjez? Am auzit de conflictele voastre dar nu m-am implicat pur si simplu. Crezi ca mai am chef sa ma cert cu tine? Nu sunt chiar asa de neserios incat sa vin sa fac caterinca, niciodata n-am dat pe la camera de asistenta decat cand am avut nevoie la inceput, puteti verifica log-urile inainte sa dati vina aiurea, nu inteleg de ce ma implici in aceasta chestie, eu mi-am spus doar parerea fata de inactivitatea staff-ului ( Moderatorii si Assistans ) si despre situatia serverului, n-am facut nimic incat sa ma implici in acest conflict, cand am vazut asistenta tehnica inchisa m-am enervat, v-am zis tot mai multi playeri de B-Zone se duc pe serverul oficial al comunitatii de Discord, pana la urma imi pasa de serverul de TeamSpeak3 deaia incerc sa rezolv ceva, nu am luat decat odata staff-ul la misto si aceea data a fost atunci cu tine si cu ev0 dar pana la urma ne-am impacat, inainte sa aruncati cu niste vorbe calculati-va si dati-va seama cine incearca sa ajute serverul respectiv si cine-l ia la misto.

0

2 minutes ago, AIM DeTroiT said:

Tiger spune-mi tu mie cand am venit eu sus sa va deranjez? Am auzit de conflictele voastre dar nu m-am implicat pur si simplu. Crezi ca mai am chef sa ma cert cu tine? Nu sunt chiar asa de neserios incat sa vin sa fac caterinca, niciodata n-am dat pe la camera de asistenta decat cand am avut nevoie la inceput, puteti verifica log-urile inainte sa dati vina aiurea, nu inteleg de ce ma implici in aceasta chestie, eu mi-am spus doar parerea fata de inactivitatea staff-ului ( Moderatorii si Assistans ) si despre situatia serverului, n-am facut nimic incat sa ma implici in acest conflict, cand am vazut asistenta tehnica inchisa m-am enervat, v-am zis tot mai multi playeri de B-Zone se duc pe serverul oficial al comunitatii de Discord, pana la urma imi pasa de serverul de TeamSpeak3 deaia incerc sa rezolv ceva, nu am luat decat odata staff-ul la misto si aceea data a fost atunci cu tine si cu ev0 dar pana la urma ne-am impacat, inainte sa aruncati cu niste vorbe calculati-va si dati-va seama cine incearca sa ajute serverul respectiv si cine-l ia la misto.

Eu nu ma cert, da poate te-am inclus din greseala in lista aia, dar ceilalti de acolo ce au fost mentionati cu siguranta o fac in mod repetat, ba problema este ca am inteles a fost o gluma un misto, dar deja cand se repeta si le spune toata lumea sa inceteze si ei continua, chiar sunt batuti in cap... adica eu nu inteleg ce vor ei sa demonstreze ca sunt smecheri pe TS3 si ca pot "abuza" intrand la misto pe camera aia...

E prima data cand las comentariu aici pe subiectul asta si ultimul, eu am vrut doar sa ii fac sa constientizeze situatia, ca din cauza lor au pierdut un drept toti de pe TS3, acela de a primi ajutor direct de la un membru din staff.

Edited by South TIG3R
1

Just now, South TIG3R said:

Eu nu ma cert, da poate te-am inclus din greseala in lista aia, dar ceilalti de acolo ce au fost mentionati cu siguranta o fac in mod repetat, ba problema este ca am inteles a fost o gluma un misto, dar deja cand se repeta si le spune toata lumea sa inceteze si ei continua, chiar sunt batuti in cap... adica eu nu inteleg ce vor ei sa demonstreze ca sunt smecheri pe TS3 si ca pot "abuza" intrand la misto pe camera aia...

Crede-ma tig3r le-am spus si eu in mod repetat cand am intrat cu ei pe canal, asta e, daca nu pot inceta le poti baga "interdictie" pe acel canal, eu sincer ma implic pentru situatia serverului si a staff-ului, spune tu sincer, mai au Assistants si Moderatorii aceasi activitate pe care-o aveau cand era Elix fondator? Eu zic ca nu dar acum depinde de parerea fiecaruia, pana la urma aceste grade in ultimul timp au fost date fara o aplicatie pentru a evalua respectivul membru ce urmeaza sa fie inclus in staff, va intelegem mustrarile, dar daca nu aveti timp de o functie renuntati la ea, cei care sunt activi si mi-a placut mereu de ei sunt : RyuuZaKy, Kilgharrah™, Alin si DanyAsd chiar daca el e mai tare-n gura. Chiar nu inteleg de ce ati implicat asemenea oameni in staff-ul vostru, mai demult toti erau activi acum intra Super-Moderatorii la Asistenta Tehnica in loc de Assistants, nu inteleg cum vine asta.

1

1 hour ago, AIM DeTroiT said:

Crede-ma tig3r le-am spus si eu in mod repetat cand am intrat cu ei pe canal, asta e, daca nu pot inceta le poti baga "interdictie" pe acel canal, eu sincer ma implic pentru situatia serverului si a staff-ului, spune tu sincer, mai au Assistants si Moderatorii aceasi activitate pe care-o aveau cand era Elix fondator? Eu zic ca nu dar acum depinde de parerea fiecaruia, pana la urma aceste grade in ultimul timp au fost date fara o aplicatie pentru a evalua respectivul membru ce urmeaza sa fie inclus in staff, va intelegem mustrarile, dar daca nu aveti timp de o functie renuntati la ea, cei care sunt activi si mi-a placut mereu de ei sunt : RyuuZaKy, Kilgharrah™, Alin si DanyAsd chiar daca el e mai tare-n gura. Chiar nu inteleg de ce ati implicat asemenea oameni in staff-ul vostru, mai demult toti erau activi acum intra Super-Moderatorii la Asistenta Tehnica in loc de Assistants, nu inteleg cum vine asta.

Din pacate problema ce tine de Asistanti si moderatori, ma depaseste, eu imi fac stric treaba pe care trebuie sa o fac eu. Poate din 2018 vor mai evolua lucrurile.

Un dezavantaj pe care Discordul B-zone il are este acela ca pe chatul general pot vorbii toti si e un spam cam mare si ar mai fi alte dezavantaje daca ar fi sa  il comparam cu un sv de TS3, discordul e bun daca vrei sa faci un sv pentru un grup mai mic, gen o factiune, dar NU este optimizat consuma aproape ca skype din cate am observat eu pe Windows 7.

0

Asistenta tehnica nu s-a sters, este pur si simplu inchisa. 

Ai o nelamurire/problema cauti un membru administrativ pe teamspeak, ii dai mesaj iar daca el considera ca ai nevoie de ajutor, te va muta si te va ajuta. In cazul in care nu gasesti pe cineva cu grad administrativ, ceea ce e foarte putin probabil, postezi in acest topic problema.

Eu nu cred ca exista un membru din staff care sa nu va ajute, atata timp cat nu va bateti joc de el. M-am ocupat de asistenta tehnica de cand am fost Moderator, am ajutat pe oricine care a avut putina decenta si respect. Insa ceea ce s-a intamplat in ultima perioada, redefineste standardele cretinismului. Va reamintesc inca o data, acel canal a fost facut pentru a va rezolva voua probleme, nu pentru a va da voua sansa sa va bateti joc de tot staff-ul ts-ului.

Asadar, te asigur ca noi ne facem treaba si nu ne batem joc de acest server, singurii care isi bat joc de server si implicit de noi, sunt cei care plang prin sectiunea Reclamatii/Cereri unban.

Chiar va rog sa mergeti pe Discord si sa faceti ce a-ti facut pe aici, sa vedem cat timp rezistati pe acolo.

0

18 hours ago, Kilgharrah S4F said:

Asistenta tehnica nu s-a sters, este pur si simplu inchisa. 

Ai o nelamurire/problema cauti un membru administrativ pe teamspeak, ii dai mesaj iar daca el considera ca ai nevoie de ajutor, te va muta si te va ajuta. In cazul in care nu gasesti pe cineva cu grad administrativ, ceea ce e foarte putin probabil, postezi in acest topic problema.

Eu nu cred ca exista un membru din staff care sa nu va ajute, atata timp cat nu va bateti joc de el. M-am ocupat de asistenta tehnica de cand am fost Moderator, am ajutat pe oricine care a avut putina decenta si respect. Insa ceea ce s-a intamplat in ultima perioada, redefineste standardele cretinismului. Va reamintesc inca o data, acel canal a fost facut pentru a va rezolva voua probleme, nu pentru a va da voua sansa sa va bateti joc de tot staff-ul ts-ului.

Asadar, te asigur ca noi ne facem treaba si nu ne batem joc de acest server, singurii care isi bat joc de server si implicit de noi, sunt cei care plang prin sectiunea Reclamatii/Cereri unban.

Chiar va rog sa mergeti pe Discord si sa faceti ce a-ti facut pe aici, sa vedem cat timp rezistati pe acolo.

Stiu ca nu e corect ce s-a intamplat, eu nu m-am implicat in certurile voastra si nici nu am luat vreun membru la misto, am vorbit si cu cei de la The Legends, au zis ca nu au vrut sa faca misto ( Nu-i cred sincer ), daca ziceti ca va faceti treaba si nu va mai bateti joc eu zic ca e ok, dar cand intra pe canalul acela si face misto ar trebui sa i-se bage interdictie pe canalul respectiv nu pe tot serverul ( parerea mea ).

0