Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

[B-Zone TV] The Servers [HD/SA:MP]


Adi007
 Share

Recommended Posts

Titlul clipului: The Servers
Gen: Actiune
Data: 09.07.2015
Scurta prezentare:

Videoclipul prezinta modul in care o rusoaica pacaleste politia si reuseste sa distruga serverele importante ale bazei National Guard.


Link to comment
Share on other sites

Imi place, seamana cu Watch Dogs

Îmi place. Scenariu perfect, sunetele perfecte, modurile cele mai bune. Mersi adi pentru videoclip.

Modurile au fost oferite de catre Robert ENB Series, doar ca intr-o varianta mai light.

Edited by Labrador
Link to comment
Share on other sites

@RPG2 Sebastian - Da, este. Foarte frumos, Adina, foarte frumos. Cred ca am vazut ceva similar intr-un film cu J.LO, doar ca tipa era de partea guvernului :)) Oricum, acelasi model de Super Russian girl, mare bunaciune.

 

Felicitari pentru clip, +1.

Link to comment
Share on other sites

Deci daca stau sa recapitulez : Ai pus un skin de Lara Croft, ai filmat cum merge pe strada din SF si cum urca dealul pana sus unde da animul /bomb ca sa puna o bomba... dupa vin 2 politai si ii omoara... al 3-lea cu Rocket Launcher moare inainte sa fie impuscat, dupa trage cu acel RPG intr-o uzina electrica langa care este scris "NG Servers", si dupaia ai bagat niste ped-uri cu skin de NG care stau pe /lay si /injured.

La 0:36 pedul care conduce taxi-ul sta ca si in Familia Flinstones. Imi place atmosfera care o creeaza cand e muzica aia care ar trebui sa fie epica, si scena filmata "dur" si dramatic si dupa vezi taxi-ul care trece pe langa si ped-ul din el caruia ii trec picioarele prin masina=]]

 

Cuvintele nu pot explica efectul de "WTF" care l-am avut cand m-am uitat la aceasta piesa de arta digitala...

Nu ai cum sa descrii in cuvinte cat de putin are sens are acest videoclip.

Singurul lucru frumos din acest videoclip a fost modpack-ul lui @@Labrador, ( desi la tine in filmare tot pot sa numar pixelii si sa vad cladirile din care nici macar nu sunt "incarcate" ) si shot-ul de la final care nu are nici un sens.. si nu se leaga de nimic. E degeaba acolo.

B-Zone probabil este singurul loc unde cineva s-ar uita la asa ceva si ar zice in gandul lui "Da, chiar are sens si pare minunat".

Ma gandesc ca toti se asteapta posturi de +1 si "Frumos", "good woork" pentru ca sunt nesiguri pe ei si au nevoie de cineva care sa-i felicite fara motiv la orice fac si de cineva care sa le zica cat de prost este acel cineva care nu apreciaza munca lor ( AKA eu ). Din pacate eu nu sunt acela care merge dupa turma de copii de 12 ani de pe comunitatile de "gaming" romanesti care-s atat de obsedati ca la avatare au poze cu abdomene/femei semi goale si Bugatti-uri.

 

Stiu ca am venit cu 2 saptamani mai tarziu sa comentez, dar mai bine mai tarziu decat niciodata.

Deobicei ma cert cu "regizori" de filme pe jocuri vechi de 11 ani doar noaptea tarziu cand n-am ce face.

 

@, Ma bucur sa vad ca ai schimbat "directoring" cu "directing". Ti-a luat ceva... Cu placere.

Link to comment
Share on other sites

@@BoomBaQ, Sa stii ca in ciuda faptului ca mi-ai criticat videoclipul, eu apreciez ca ti-ai luat mai mult decat ceilalti din timpul personal sa-l analizezi. Vreau doar sa-ti spun ca nici nu m-am chinuit sa-i dau sens, am filmat pur si simplu ce mi-a trecut prin cap. Si probabil poti numara pixelii, odata ce a fost filmat pe un laptop 1366 x 768 si tu il vizionezi full-screen pe un full HD. Nu stiu daca ai incercat sa filmezi ceva in San Andreas, dar e destul de greu sa creezi o faza de adrenalina sau cam asa ceva, doar ai spus si tu, e vechi.

 

P.S: :))) Speram sa nu observe cineva animatia taximetristului.

Link to comment
Share on other sites

@BoomBaQ - Ba, nene. Ti-am zis ca ai nevoie de dioptrii. Vrei sa facem chat si aici? Vrei sa iau iar suspend doua zile? VEZI-TI DE MUCII TAI. P.S: Atmosfera PE care o creaza. * P.S2: Efectul PE care l-ai avut.

Edited by Sergeant Gabi
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.