Jump to content

National Guard - Întrebări frecvente & Nelămuriri membri / FAQ & Members doubts


yenoH
 Share

Recommended Posts

Nickname: Raver

Rank: 2

Question: When you are on a suspect with "drept", and he is on "G" in a car driven by a civilian without or with wanted, you have to warn the driver 3 times (if he is level 8 +). But i give him accomplice or disobedy orders?.

SS/Video (only if necessary):.

Other specifications: I didnt find nothing about on internal rules or general rules.

Link to comment
Share on other sites

@, If suspect have "right" to surrender and you "warn" the driver and he don't stop the car, you give him runner ( you can't give disobeying because he have wanted).

 

Same for player with G, after wanted runner for suspect with G, you warn the driver, if driver don't stop the car or eject him, give accomplice. You just need to analyze the cases.

Link to comment
Share on other sites

Avand in vedere ca acest topic este mereu deschis, am rugamintea sa nu ma mai intrebati in game tot felul de nelamuriri si sa le postati aici pentru a fi vizibile tuturor.


Orice rank 5+ va putea raspunde cat se poate de rapid la orice intrebare/nelamurire pusa:



Nick:


Rank:


Nelămurire:


SS/Video (doar dacă e cazul):


Alte precizări:


Edited by South General K3nT
Link to comment
Share on other sites

Nick: Vectron

Rank: 3 (First Lieutenant)

Nelămurire: Cum se procedeaza in cazul mafiotilor care dau /tie civililor? Cand sunt legati, civilii au posibilitatea sa dea /call 112 si mafiotul sa primeasca automat w3 pt rapire civil? M-a intrebat cineva de curand si nu am stiut sa-i raspund. Ma gandesc ca daca nu poate da civilul /call 112 noi trebuie sa-i acordam wanted insa cum stim noi daca acel jucator e legat sau nu? 

SS/Video (doar dacă e cazul): - 

Alte precizări: -

Link to comment
Share on other sites

@GF Vectron Se procedeaza astfel : 

 

Se acorda Mafiotului wanted pentru "Rapire civil". Dar, ai nevoie de dovezi cum ca mafiotul i-a acordat playerului [/tie]. Daca ai dovezi cum ca mafiotul i-a acordat /tie playerului, doar atunci il poti arde cu un WANTED.

Edited by GeneraL BonZy
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DuceleOneYork VODA said:

Se poate sa Cop Attak pe asa ceva - https://imgur.com/a/bPcNP ? Eu ca e destul de clar..

 

Avand in vedere noul update si faptul ca iti arata pana si arma cu care a tras (sa nu mai zica post hunterii ca ai dat cu masina sau alte cele) eu as zice ca e suficient. Totusi, de data asta nu acorda cop attack pentru ca, din cate vad in poza ta, nu ai /timestamp activ si s-ar putea sa iesi si tu sifonat din toata chestia asta ;)

@South Stevensen Ar trebui sa cadeti la un comun acord liderii de departament si adminii 4+ daca aceasta dovada e suficienta pt Cop attack. Eu zic ca e destul, parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

Ok, multumesc @GF Maxim16. @South Stevensen, cred ca ar fi ok ce a spus Maxim16, avand in vedere ca jucatorul din imaginea postata de mine, a cam prins obicei si isi cam bate joc de jucatori in fiecare seara (Am dovada ai de aseara, cu acelas jucator ? ).

Edited by DuceleOneYork VODA
Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2017 at 9:12 PM, DuceleOneYork VODA said:

Ok, multumesc @GF Maxim16. @South Stevensen, cred ca ar fi ok ce a spus Maxim16, avand in vedere ca jucatorul din imaginea postata de mine, a cam prins obicei si isi cam bate joc de jucatori in fiecare seara (Am dovada ai de aseara, cu acelas jucator ? ).

 

Din cate am observat eu DMG Informerul asta functioneaza CORECT, deci poate fi o dovada valabila. :) 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Morello S4F said:

Nick: Morello

 

Rank: 4

 

Nelămurire: care-i faza cu aplicatiile, vad ca pot sa comentez la ele, la updates observ ca e pentru rank 5+, dar eu pot si sa vad comentarii si sa las.

 

SS/Video (doar dacă e cazul):

 

Alte precizări: sunt curios ms

De vazut nu ar fi trebuit sa le vezi :-?? , de lasat chiar daca iti apare acel chenar cand vrei sa postezi ar trebui sa-ti dea o eroare ca nu poti.

Comentarile la noi la NG sunt in felul urmator: daca nimeni de rank 5+ nu lasa comentariu e PRO, daca lasa un comentariu poate fi si PRO, dar mai ales CONTRA, pentru CONTRA este necesar sa se posteze dovezi concrete. 

#NuLasaReply.

Link to comment
Share on other sites

  • TiG3R unpinned this topic
  • TiG3R pinned this topic
20 minutes ago, DanDilo BTD said:

Nickname: .Dan_Dilo.

Rank: 3

Question: if there is a suspect with the right to surrender flying on air , what do i do to get him arrested ?

SS/Video (only if necessary):

Other specifications: -

You have to take a helicopter with at least one seat for a passenger and summon him normally (3 times). You are NOT allowed to summon him with rustler/hunter/hydra because if he will surrender you won't be able to get him for /cuff. 

Link to comment
Share on other sites

Nick: .Nicusor

 

Rank: 1

 

Nelămurire: Dacă am inactivitate sunt automat scutit de la antrenament sau trebuie să fac și învoire?

 

SS/Video (doar dacă e cazul):

 

Alte precizări: Vreau să știu pentru viitor, mersi.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AT Nick said:

Nick: .Nicusor

 

Rank: 1

 

Nelămurire: Dacă am inactivitate sunt automat scutit de la antrenament sau trebuie să fac și învoire?

 

SS/Video (doar dacă e cazul):

 

Alte precizări: Vreau să știu pentru viitor, mersi.

Da, ești automat învoit, dar nu mai ai dreptul la alta învoire după. 

Link to comment
Share on other sites

Nick: Ryann

 

Rank: 2

 

Nelămurire: Daca dau frisk unui avocat si nu apuc sa îi iau drogurile ca fuge,

ma pot duce după el in afara jail-ului?

 

SS/Video (doar dacă e cazul):-



Alte precizări:Nu am

Link to comment
Share on other sites

On 3/25/2020 at 9:16 AM, S h a w N said:

Nick: Ryann

 

Rank: 2

 

Nelămurire: Daca dau frisk unui avocat si nu apuc sa îi iau drogurile ca fuge,

ma pot duce după el in afara jail-ului?

 

SS/Video (doar dacă e cazul):-



Alte precizări:Nu am


Chiar dacă l-ai prins in jail, mergi după el. Avem voie sa luam drogurile și pe teren și in jail, deci poți.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Ralucy said:


Chiar dacă l-ai prins in jail, mergi după el. Avem voie sa luam drogurile și pe teren și in jail, deci poți.

Pai daca se urca în mașină nu am ce sa-i mai fac nu?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, S h a w N said:

Pai daca se urca în mașină nu am ce sa-i mai fac nu?

Mergi și tu după el și îl somezi, dacă nu raspunde somatiilor va primi wanted pentru Neconformare Ordin, mai apoi fugar dacă nu se preda. 

Link to comment
Share on other sites

Nick: luci.lpv

 

Rank: 3

 

Nelămurire: Dacă ii dau frisk pe teren/jail și are droguri și după el fuge de mine cu mașina am voie sa îl somez ca sa coboare sa i le confisc? Și sa ii acord wanted 3 pentru posesie droguri.

 

SS/Video (doar dacă e cazul): -

 

Alte precizări: Vreau să știu pentru viitor, mersi.

Link to comment
Share on other sites

Nu ai voie. Ce faci tu acolo inseamna control de rutină si nu ai voie sa-l tragi pe dreapta. Nu ai ce face. Asta e parerea mea, astept opinia si celorlalti membrii rank5+

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.