Jump to content

LS Police Department - Voturi / Votes


TibiStanciu
 Share

Recommended Posts

Nume: GaBBlue

Rank: 3 SERGENT

Raspuns: Da.

Motiv: După părerea mea ar trebuii să facă raport nu îmi pasă mie că sunt admini, eu de ce să fac raport şi ei stau toată ziua şi nu fac nimic, dau report pt codaţi nu-i banează, să fie corect pentru fiecare, să faca raport, de ce eu să stau să mă chinui cu raport şi ei primesc si rank up pt nimic, serios.

Alte precizari: Nu îmi pasă.

Link to comment
Share on other sites

Nume: Fox.

Rank: 3

Raspuns: Da.

Motiv:  Deoarece ei stau in factiune fara sa faca raport si isi fac FH bun.

Alte precizari: Nu îmi pasă.

Link to comment
Share on other sites

Nume: TheTom

Rank: 6

Raspuns: Da

Motiv: Pare o propunere ok.. dar totusi, ar fi bine sa aiba macar jumatate din raport.. ca admin trebuie sa stai si pe codati si iti ocupa ceva timp, dar e buna aceasta propunere ca sa nu mai avem membri staff care se folosesc de factiunea noastra pentru a avea un fh mai 'frumos'.

Alte precizari: -

Link to comment
Share on other sites

Nume: [Deea]Shakira

Rank: 2 

Raspuns: Sa ramana tot optional, cel putin pentru admini zic eu ca ar trebui optional, helperii nu trebuie sa filmeze non stop.

Motiv: Gigi, tu ai avut ocazia sa vezi cum e sa ai o functie de admin, nu stiu daca in perioada aia va cerea sa filmati non stop, acum depinde si de activitatea adminilor, unii poate ca nu se dedica functiei altii se dedica si aici vreau sa zic ca prin munca, eu ca admina am zeci de filmari intr-o singura zi + zeci de poze (poze mai rar), referitor la ce au zis unii pe aici nu dau nume, cand se da report referitor la un codat, 1 la mana, nu o sa vedeti un admin sa raspunda la report si sa zic ca se ocupa de el ca vine riscul sa faceti faceti misto de suspect si sa scoata codul sau sa nu il mai foloseasca in momentul respectiv, etc. 2 la mana, nu o sa vedeti niciodata sau poate o sa vedeti, dar foarte rar, un admin sa dea ban de capul lui fara sa se consulte cu colegii lui, o sa vedeti banuri direct in momentul in care codul este vizibil 100% si sunt zeci de reporturi zilnic, cum am mai zis, poate nu toti sunt online, poate nu toti se dedica functiei, dar eu cel putin am filmari cu multe persoane, poate chiar si cu voi mai stiti ca nu? 

Alte precizari: Ca o concluzie pentru astia care doar dau din gura, un admin nu ar trebui sa fie tratat cu un raport intr-o factiune, pentru ca unii chiar se ocupa de aceasta functie si necesita multa atentie, adica trebuie sa ai dovezi la orice si se cam cer dovezi video pe la noi, curiosi unii ce fac eu cand intru la calculator sa ma joc? Pai imi verific RPG (Cererile unban, reclamatiile) stau sa caut dovezi pentru fiecare plangere si uneori am plangeri pentru 3 zile in urma sa zic asa, stai si cauta dovezi (chiar azi am avut o plangere de acum 4 zile si un ban de 2-3 zile) stai si cauta dovezi, in cazul codatiilor stai si editeaza clipurile, sa le tai sa le lipesti (punem doar duelurile nu si cand se face run) posteaza pe youtube, dupa posteaza pe alt site sa te intelegi cu colegii, verifica site-ul sa vezi daca primesti pareri daca nu primesti trebuie sa intrii sa dai mention sa primesti pareri, dupa ce acorzi sanctiunea intra pe RPG verifica toate IP-urile pentru a sanctiona toate conturile, verifica mail-urile pentru a sanctiona toate conturile apoi vin cererile unban unde stai sa cauti dovezi sa le pui, sa dai explicatii, nu e chiar asa usor pentru cineva care se dedica functiei, eu cel putin nu stau in HQ/casa si vorbesc pe chatul factiunii, cu prietenii in /sms si ce urasc mai mult, favoritismul ca multi te cauta sa ii scoti din belele. Ar insemna foarte mult pentru mine cel putin sa nu am raport, acum daca ma ocup de functie asta nu inseamna ca trebuie sa stau civila ca nu vor unii lideri sa lase optional, am venit aici ca m-am interesat ce si cum e aici. Munciti si voi si obtineti o functie de genul si o sa aveti si voi o usa deschisa cand intrati intr-o factiune, adica fara raport ca liderul te intelege, dar daca esti admin ce sta in casa/hq si te dai mare ca ui ce admin sunt eu si nu faci nimic, atunci da frate, admin de umplutura in staff cat si in factiune. Cam atat, sper ca intelegeti si nu mai vorbiti ca adminii nu isi fac treaba, dau report si nu se raspunde, am explicat ce am avut de zis mai sus, daca nu intelegeti si mergeti tot pe principiul vostru este strict problema voastra, cred ca cunoasteti vorba, unde nu este nimic, nici Dumnezeu nu cere. Fiecare doarme dupa cum isi asterne, deci mai tarziu sau mai devreme se face dreptate si probabil o sa scapati de adminii care nu isi fac treaba.

 

Revin cu un edit: Am vazut ca multi vreti egalitate, pai sa va spun ca nu avem cum sa fim toti egali, oare trebuie sa dau detalii? Unii muncesc pentru sever altii doar joaca pe server, cei care lucreaza pentru server mai au ocazia sa ocupe un loc in factiune. Hai sa dau si eu un exemplu foarte prost. Gigi de ce nu face raport? Hai sa fim toti egali ca doar toti suntem in factiune, gigi se ocupa de voi nu poate face un raport si raspunde de ceea ce faceti voi, eu ca admina poate nu raspund de voi, dar va supraveghez si va verific cand vine vorba de /report, adminii de ce sa nu poata ocupa un loc in factiune fara raport daca liderul este de acord? Ce ii drept iti stabilesti o limita de locuri ca nu poti baga toti adminii in factiune si sa nu faca unu nimic, helperii cel putin nu au cine stie ce, adica se ocupa de intrebari, in timp ce faci raport poti raspunde la o intrebare, am fost helpera si nu mi-se pare greu. Ohh, in fine, gigi decide, daca intelege isi respecta cuvantul dat :) intelegi tu gigi :)

Edited by Deea Shakira
Link to comment
Share on other sites

Nume: xFlorin.

Rank: 4

Raspuns: DA

Motiv: Parerea mea este ca ar trebui sa faca si ei raportul. Inteleg ca au "multe pe cap" din cauza acestor functii dar asta nu inseamna ca vii intr-o factiune, nu faci nimic si cresti in rank. Toti suntem egali!

Alte precizari: Ca sa ii intelegem ca au o functie importanta pe server si au si alte lucruri pe cap, sa le fie injumatatit raportul.

Link to comment
Share on other sites

Incepeti votarea pentru "Votarea 5".

 

Verificati primul post din acest topic sa vedeti intrebarea.

 

Start the voting for the "Voting 5".

 

Check the first post from the topic (with yellow).

 

Edited by GigGs11 Legend
Link to comment
Share on other sites

  • TheTom locked this topic
  • TheTom pinned and unlocked this topic
  • TheTom unpinned and locked this topic
  • TheTom pinned and unlocked this topic
  • TheTom unpinned and locked this topic
  • TheTom pinned this topic
  • TheTom unpinned this topic
  • TheTom unlocked and pinned this topic
  • TheTom unlocked this topic
  • TheTom locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.