Jump to content

BMW E36


ciubacany
 Share

Recommended Posts

Titlul clipului: [RO] What's your excuse? ( BMW E36 ; 1.6 8v )
Gen: Hooning (hoonigan)
Data: 11 iul 2k15
Scurta prezentare:1.6 8v. What's your excuse for "not being able to do that" ? - ideea e urmatoarea..sunt multi care au masina rwd (RWD - tractiune spate) si se plang ca masina lor e de vina,ca nu ai ce face cu o masina tractiune spate,ba ca are prea putina putere etc etc.. in video e un bmw e36 (92) motor 1.6 m40 8 valve 100hp. Filmat cu telefon (nokia lumia 635 daca nu ma insel) si un "carton stabilizator" pe care tineam telefonul. Astept intrebari si pareri..fie rele / bune. multumesc anticipat

Link:

Link to comment
Share on other sites

Frumos, imi aduce aminte de tinerete... :D

Acum am intrat in stalp... :(

 

Tu tine-te de treaba :) Iti dau si +1 ca nu dau de la mine :P

Link to comment
Share on other sites

@@ciubacany, stai calm.

Aici nu venim cu reprosuri "nu e bine aia", aia e asa aia e asa ;)

Suntem un fel de "toti pentru unul si unul pentru toti"

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur sa vad ca, chiar daca taraf-ul s-a dus din inimile noastre, o parte din cocalarismul romanesc, (adica BMW-urile vechi de 2 decenii care se vand mai ieftin ca un Logan) a ramas inca intact.

Te admir. Respect!1!1!!1!!1!

 

Edited by BoomBaQ
Link to comment
Share on other sites

Ma bucur sa vad ca, chiar daca taraf-ul s-a dus din inimile noastre, o parte din cocalarismul romanesc, (adica BMW-urile vechi de 2 deceni care-s sub un pret de Logan) a ramas inca intact.

Te admir. Respect!1!1!!1!!1!

 

VEZI CA E DIN '90, NU DIN 95 DA? ASTA iNSEAMNA 2 DECENII JUMATE. RESPECKTAH SI TU MASina ca e cea may TAR3 masin@ din lume. Sa ai bemveu, asta inseamna sa fy mafeot. Daca mai si filmezi cum faci drifturi in praf, esti chiar mai mult decat un mafiot.

Link to comment
Share on other sites

@, Acuma ai devenit dur ca nu ti-am zis "bravo ft bun film +10" si o sa imi comentezi la fiecare post? Am o tastatura provizorie pe PS/2 si cateodata nu ia a 2-a litera ( are pinii indoiti si reindoiti cu surubelnita, ma mir ca mai merge. Deh, is mai sarac ca mi-am luat Tico). De aceea cateodata mai si scriu ": )" in loc de ": ) )"

Daca inca in 2015 te iei de oameni daca gresesc o litera PE INTERNET e grav.

 

@@ciubacany, De ce nu ai aratat si ce a urmat dupa videoclip? http://postimg.org/image/cznkccj3z/

http://s239.photobucket.com/user/eagle483/media/LeifsAccident110Medium.jpg.html

Edited by BoomBaQ
Link to comment
Share on other sites

@, Si tu ai bagat-o pe aia clasica cu "Trist, foarte trist" care o foloseau ( si aparent inca o folosesc ) copiii foarte frustrati 10 ani de pe forumurile romanesti.

Tot PC-ul meu fara tastatura si mouse face mai mult decat acest BMW, nu ma dau mare ( cum naiba sa te dai mare ca ai o suma in buzunar mai mare de 1000E... asa ceva pote doar in Africa), dar zic asa sa stii ca nu ma iau de om de ciuda ca-s prea sarac sa imi iau o masina din anul 90 care o gasesti la 500E in Germania sau 1000E pe OLX...pentru ca aparent asta e "The Romanian Dream" - sa ai o masina foarte proasta si veche care sa aiba logo-ul BMW pe ea.

In 7 zile trebuie sa-mi ajunga tastatura K70 RGB si mouse-ul Razer Deathadder, sunt in stoc furnizor deci dureaza, a trebuit sa iau o tastatura provizorie de 20 de lei ca sa intru in BIOS sa instalez windowsul pe noul PC deoarece inainte foloseam un laptop.

 

Tu te iei de mine ca am ratat un "i"? Uita-te ce ai scris la "hobbies" - cica "movie directoring" - nu exista cuvantul "directoring", nici nu suna bine...

Ce te-ai gandit tu : iau un cuvant in limba romana si pun un "ing" dupa el si gata, l-ai transformat in engleza... Mari lingvisti pe forumul asta.

 

PS: Imi place unde se indreapta discutia asta, mai continua.A durat ceva de cand nu m-am mai batut cu semi-adolescenti frustrati pe internet. Abia am revenit.

 

Edited by BoomBaQ
Link to comment
Share on other sites

stau sa-mi bat capul cu toti copiii hateri? ramai cu calculatorul tau de 13-sute milioane,stai in camera ta si nu incerca sa fii razboinic pe net. nimanui nu-i pasa de tastatura si calculatorul tau..daca nu intelegeti ideea video-ului,e treaba voastra.

Edited by ciubacany
Link to comment
Share on other sites

@BoomBaQ - Te-am intrebat eu daca-ti vine maine tastatura no-name de 100 de lei? Nu-mi pasa.
Directing = A regiza(greu si cu cititul la tine)

Un e36 cu care poti sa iei 70 la ora fara sa-i cada usile e 2000 - 3000 de euro, unul intretinut si cu un motor calumea e 4000...

Daca tu n-ai vazut decat cotete e alta problema.

Sa zicem ca as fi gresit cu ceva la hobbies(chit ca nu am gresit nimic). Aia e limba engleza, dragul meu. Pe aia-mi permit s-o gresesc, dar cand nu stii sa formezi un plural e grav.

 

Edited by BoomBaQ, Yesterday, 17:08.

 

Te-ai facut de rusine, bineinteles ca ai dat edit.

Orice om greseste, dar sa nu formezi pluralul corect si sa mai ai si tupeul sa comentezi, nu asa draga mea. Nu mai fac posturi aiurea, spre deosebire de tine.

 

Cum sa-ti spun eu tie... Nu ne pasa :)

EDIT: Ti-am citit mai bine postul, movie director e in romana, nu? Aoleu, mai iesi din casa, manca-ti-as ca vin vremuri grele pentru tine.
director = regizor.

Edited by Sergeant Gabi
Link to comment
Share on other sites

@, scuze ca ma bag.

Serios nu am nici o treaba cu voi.

Faceti pace si aia este, dar... Gabi, de ce nu recunosti ca ai gresit si gata? Am vazut cu ochii mei acolo "directoring" :| Si nu poti nega asta..

Nu-i iau apararea, nu ma iau de tine.. Toti gresim fratilor.

 

 

@@BoomBaQ, frate, e treaba lui ce face cu masina, e treaba lui pe ce da banii.. E viata lui, nu a ta !

Nu poti controla oamenii ca in samp.. In loc sa critici, poti sustine pe om, poti sa-l incurajezi..

 

Si de mie te-ai luat in topic, foarte aiurea.

 

Mai bine o lasati asa si gata, sunteti in fata unei tastaturi.. toti gresiti ;)

 

PWP :*

Edited by rTn MaDoXxX
Link to comment
Share on other sites

, Gabi, cred ca nu e cazul sa intervin aici pentru ca stii bine ce ai gresit.

Nu incepe sa te iei in gura cu toata lumea doar pentru ca ei iti vad defectele, inveti din greseli, nu faci scandal.

Stim toti ce ai scris la hobbies asa ca nu incerca sa negi. Si crede-ma ca stiu foarte bine engleza, asa pot si eu sa imi pun la hobbies: "Scenaristing", cuvantul din romana "Scenarist" si inca un "ing". Daca tot te iei de cineva care poate nu isi permite o tastatura, mai bine taci. Mai bine sarac si intreg la minte decat cu bani si vai de el. Si eu la tastatura mea de exemplu am probleme cu litera "A" si uneori nu se pune, de aceea exista EDIT dragul meu. Tu daca vezi la un post, "Edited by X" inseamna ca a gresit tot si ca e agramat nu?

Fiecare are dreptul de a se exprima, mai ales la un clip/film al oricarui player, insa de la un timp vad ca deja exagerezi, toti avem si hateri daca iti convine sa zic asa, insa in cazul asta nu e vorba de hate ci de o opinie personala pe care o iei prea in serios. Crezi ca esti Dumnezeu? Daca nu ti-a zis cineva "Vai Gabi esti cel mai bun ma inchin in fata ta" asta nu inseamna ca trebuie sa incepi tu sa ii critici, ba mai mult, desi vrei sa arati ca nu-ti pasa, arati ca tie chiar iti pasa si pana la urma tot tu iesi pe minus.

Mai nou te iei de multi ca nu stiu sa scrie pentru ca nu scriu cu diacritice, litera mare si punct dupa, cauti cele mai mici chestii ca sa nu zic greseli pentru ca nu sunt si incepi sa critici ca nu te simti tu bine daca nu zice cineva ca esti "genial". Iar atunci cand cineva vede ca tu ai gresit undeva gramatical de exemplu ii faci pe toti in toate felurile pentru ca nu iti convine. Fiecare avem defecte, insa deja tu o iei prea in serios. La toate clipurile tale, daca cineva nu te felicita si vede o chestie care nu e bine sincronizata sau ceva, sari la gatul lui.

Sa stii ca ala nu e hate, e un adevar pe care tu singur il transformi in hate.

Zici ca esti "priceput"? Atunci invata din greseli in loc sa ramai in acelasi loc pentru totdeauna si sa iti faci si hateri pe deasupra.

Vezi-ti de treaba ta si nu te mai lega de toti pentru niste chestii inutile, uita-te mai intai la tine inainte sa te iei de altii.

 

Link to comment
Share on other sites

@, Dar ce diplomatici suntem pe forum. Dispari, mahalagiule. Ma cert cu cine vreau cand vreau.

Cine vorbea de ,,toti gresim", agramatu' satului pe skype, avocatu' comunitatii pe forum. http://i.imgur.com/xDbzKPS.png

Eu nu am inceput sa arunc aiurea cu jigniri cum face ala, sau cum faci tu. Increzut, la fel ca el. http://i.imgur.com/olntJfV.png

http://i.imgur.com/k6ZMwKz.png

Eu ma cert cu toata lumea? Stii cine se certa la nesimtire cu ownerii movie? Copchilu de tine...

Nu stiu cum sa-ti explic tie mai frumos, poate imi tranteste Dani si vreun warn pentru ca ma cobor la nivelul tau de primata.

 

 

La toate clipurile tale, daca cineva nu te felicita si vede o chestie care nu e bine sincronizata sau ceva, sari la gatul lui.

Nu, nu am facut asa ceva decat la argumentele idioate. Omul m-a luat la misto si a spus decat ca acel clip e la fel de prost ca mine. Daca nu actiona pe metoda xPrimal(Nume tehnic pentru metoda primata), crede-ma ca ii vorbeam frumos, eventual bagam la cap ce sa nu fac pe viitor.

Tu si bombaq sau cum o fi sunteti aproape la fel, diferenta e ca tu esti la stadiul de prepuber, iar el a trecut umpic mai sus de atat.

Revenind la atitudinea ta extraordinar de superioara, deoarece ai modul mahala pe skype si modul avocat pe forum, sa nu uitam ce clipuri extraordinare faci tu. Ti-am mai explicat, fratele meu, daca ai pus si tu doua vorci acolo, nu e munca ta. Mult mai multa munca depune Jigsaw, care din partea mea, are toate meritele pentru clipurile cu care te lauzi tu.

Bft

 

Edited by Sergeant Gabi
Link to comment
Share on other sites

a trecut umpic mai sus

Umpic?

Mai zici de mine ca sunt agramat ca nu scriu cu diacritice, litera mare si punct.

Nu exista acest cuvant in limba romana.

Te-am pupat :*

 

diferenta e ca tu esti la stadiul de prepuber

 

EDIT: Uite o poza cu tine, cine zicea de mine ca am 15 ani.

Un copilas de 10 anisori.

http://imgur.com/AKV8Uq1

http://imgur.com/aKknMJZ

 

Apropo, nu cred ca esti in stare sa comentezi si sa-i critici pe altii cand tu esti un frustrat de 10 ani care isi cumpara fake likes pe facebook. La o poza ai 10 like-uri, la una ai 400 si toate de la arabi. =)) Penal, aveti aici facebook-ul copilasului astuia, cred ca o sa-l stearga la cateva minute dupa ce o sa vada postarea asta. https://www.facebook.com/GabeeDHL?fref=ts

Edited by xPrimaL
Link to comment
Share on other sites

Umpic?

Mai zici de mine ca sunt agramat ca nu scriu cu diacritice, litera mare si punct.

Nu exista acest cuvant in limba romana.

Te-am pupat :*

 

 

EDIT: Uite o poza cu tine, cine zicea de mine ca am 15 ani.

Un copilas de 10 anisori.

http://imgur.com/AKV8Uq1

http://imgur.com/aKknMJZ

 

Apropo, nu cred ca esti in stare sa comentezi si sa-i critici pe altii cand tu esti un frustrat de 10 ani care isi cumpara fake likes pe facebook. La o poza ai 10 like-uri, la una ai 400 si toate de la arabi. =)) Penal, aveti aici facebook-ul copilasului astuia, cred ca o sa-l stearga la cateva minute dupa ce o sa vada postarea asta. https://www.facebook.com/GabeeDHL?fref=ts

 

 

Poze din clasa a 4-a. Poze cu tine nu gasim? P.S: Intr-a 4-a aveam 11 chiar

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.