Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Game Modding nu este ceea ce pare


Wyvernyx

Recommended Posts

Salutare, doresc sa va avertizez ca site-ul ''Game Modding'' (este un site de unde iti poti lua moduri pentru diferite jocuri, inclusiv GTA San Andreas) nu este ceea ce pare. Astazi m-am decis sa descarc un hud de pe respectivul site (http://www.gamemodding.net/en/gta-san-andreas/gta-sa-mods/34285-gta-5-hud.html), am mai descarcat de pe el de sute ori neavand nici o problema, dar astazi, dupa ce-am descarcat hud-ul si l-am instalat, am avut o surpriza mai putin placuta, s-au deschis 2 CMD-uri care mi-au dat restart la PC iar cand s-a aprins din nou aveam un lag imens, atat in jocuri cat si in browser. M-am decis sa scanez PC-ul cu Avast si nu mi-a prea venit sa cred, mi-a gasit 6 malware de la hud-ul respectiv. Asa ca, recomand sa NU folositi acel site.

 

#EDIT: Tin sa precizez ca IObit Malware Fighter si Advanced System Care 8 nu mi-au detectat nimic.

Link to comment
Share on other sites

In concluzie prostia umana e mare. Cand instalezi dupa game modding si orice alta aplicatie care e facuta de o firma nu prea cunoscuta si nu prea bogata, daca dai pe Normal install, o sa-ti instaleze si alte aplicatii pe care ei sunt platiti. Cand instalezi modul, dai pe Advanced, si debifezi toate alea, si iti instaleaza doar modul. Si va mai intrebati de ce va apar reclame pe browser in new tab sau about:config.

Link to comment
Share on other sites

In caz ca nu stiati, exista o modalitate de a descarca arhiva de pe site, fara vreun executabil in plus. Apasati pe "zip archive (for manual installation)":

de29c54cf7f23ee16aab3a513d0f33f9.png

 

 

De pe respectivul site poti descarca si folosi moduri fara probleme, dar cum toata lumea vrea mura-n gura, se profita la maxim.

 

Link to comment
Share on other sites

@, Eu zic ca cel mai simplu este sa faci asa: Deschizi CMD >> scri \\tracet// link de ex: \\tracet//http://www.gamemodding.net/en/gta-san-andreas/gta-sa-skins/?replace=vmaff1+%28id124%29#replace_tabsi o sa iti apara o lista cu IP-URI (Este o metoda legala) si in stanga lor va aparea ceva de genu:

118.541.1.547[Autentificated] si cele care nu au autentificated sunt cei care incarca fara aprobare. In acest caz tu astepti pana persoana fara autentificare sa paraseasca link si dupa dai download pentru ca se poate sa adauge el pe parcurs ce dai tu download un malware sau un simplu PC-stopper asa ca ai mai multa rabdare pe viitor si asculta afatul.

Link to comment
Share on other sites

idem vevex.

dai install normal install si te trezesti cu un cpuminer si gpuminer

Asa am patit eu :))) Faza buna e,ca cine i-a creat a fost un idiot sa spun asa,i-am gasit imediat si i-am sters... Rulau si la task manager,aveau propriul folder in C cu nume: cpuminer & sgminer =))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.