Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Baza de date, putin ajutor


Gang Mihai
 Share

Recommended Posts

Salutare!

As vrea si eu sa fac o " baza de date" pentru mai multe "fise" sa spun asa. Spre exemplu m-am gandit sa fac in excell ceva de genu

q3VpT4T.png

 

Acele " Click to view " sa fie link-uri catre fisa respectiva( fisele sa fie salvate undeva in PC, si creeate link-uri pe ele). Pana aici m-am descurcat...

... Problema este ca as vrea sa fac un button " search " pentru a cauta mai usor o fisa anume, stiu ca se poate face si asta in excell, daca caut putin pe net cred ca m-as descurca sa fac unul.

 

 

Exista vre-un program care este mai adaptat pentru ce as vrea eu sa fac? Sau sa merg pe excell...

Link to comment
Share on other sites

@@5061756C, A folositi ghilimele la "Baza de date" sa sugereze ca de fapt nu este o baza de date, ci un tabel ce seamana (lucreaza in excell@@Gang Mihai, din cate a spus).

 

@@Gang Mihai, Eu iti sugerez sa mergi pe excell, e destul de dezvoltat si folosit de o gramada de companii, dar nu am inteles, unde vrei sa fie butonul search?

Link to comment
Share on other sites

@@5061756C, A folositi ghilimele la "Baza de date" sa sugereze ca de fapt nu este o baza de date, ci un tabel ce seamana (lucreaza in excell@@Gang Mihai, din cate a spus).

 

@@Gang Mihai, Eu iti sugerez sa mergi pe excell, e destul de dezvoltat si folosit de o gramada de companii, dar nu am inteles, unde vrei sa fie butonul search?

 

am inteles ca se poate face si in excell o functie search, o sa ma mai interesez

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.