Jump to content

Sondaj B-Zone


Kelton
 Share

Sondaj B-Zone  

872 members have voted

  1. 1. Ce vârstă aveți?

    • Sub 14 ani
      48
    • Între 14-16 ani
      290
    • Între 16-19 ani
      379
    • Peste 19 ani
      153
  2. 2. Cât timp petreceți în medie online pe zi pe serverele noastre?

    • Sub 2 ore
      105
    • Între 2 și 4 ore
      283
    • Între 4 și 8 ore
      408
    • Peste 8 ore
      74
  3. 3. Câte conturi dețineți pe serverele noastre?

    • 1 cont
      370
    • Între 2 și 4 conturi
      417
    • Peste 4 conturi
      83
  4. 4. În ce măsură sunteți de acord cu afirmația: funcțiile se iau pe pile.

    • Total de acord
      201
    • Oarecum de acord
      328
    • Oarecum nu sunt de acord
      164
    • În totalitate nu sunt de acord
      177
  5. 5. Cum considerați că-și fac treaba liderii?

    • Slab
      86
    • Așa și așa
      301
    • Bine
      388
    • Foarte bine
      95
  6. 6. Cum considerați că-și fac treaba helperii?

    • Slab
      188
    • Așa și așa
      278
    • Bine
      286
    • Foarte bine
      118
  7. 7. Cum considerați că-și fac treaba adminii?

    • Slab
      229
    • Așa și așa
      231
    • Bine
      271
    • Foarte bine
      139
  8. 8. Cum considerați că își face treaba Kelton?

    • Slab
      62
    • Așa și așa
      98
    • Bine
      287
    • Foarte bine
      423
  9. 9. Cum considerați că își face treaba Bobo?

    • Slab
      68
    • Așa și așa
      90
    • Bine
      261
    • Foarte bine
      451
  10. 10. Cum considerați că își fac treaba scripterii?

    • Slab
      17
    • Așa și așa
      52
    • Bine
      209
    • Foarte bine
      592
  11. 11. Cum ați aflat de B-Zone?

    • Prieteni/cunoștințe
      592
    • Reclamă
      38
    • Email
      5
    • Facebook
      9
    • Youtube
      94
    • Altfel
      132
  12. 12. Cât de important este pentru voi o recomandare a unui server din partea prietenilor sau să jucați pe același server?

    • Deloc important
      168
    • Puțin important
      216
    • Destul de important
      324
    • Foarte important
      162
  13. 13. Cât de bine funcționează conexiunea ta de internet către serverele noastre?

    • Foarte prost
      33
    • Așa și așa
      109
    • Bine
      332
    • Foarte bine
      396
  14. 14. Dacă ai putea face o singură modificare la un lucru ce ține de serverele noastre, ce ai modifica?

    • Ownerul
      21
    • Hostul
      33
    • Adminii
      87
    • Helperii
      32
    • Liderii
      59
    • Scriptul
      12
    • Codatii
      278
    • Jucătorii needucați
      348
  15. 15. Cât de bine pus la punct credeți că este Regulamentul Serverului?

    • Nu prea bine
      74
    • Destul de bine
      207
    • Bine
      287
    • Foarte bine
      302
  16. 16. Dacă ați avea șansa de a primi o funcție pe un server de pe o altă comunitate ați părăsi B-Zone pentru ea?

    • Da
      40
    • Poate că da
      109
    • Nu
      310
    • Cu siguranță nu
      411
  17. 17. În cazul în care ați jucat și pe alte servere, credeți că B-Zone este mai plăcut decât acele servere?

    • Nu am jucat altundeva
      146
    • Nu este mai plăcut
      58
    • Poate că este mai plăcut
      130
    • Cu siguranță este mai plăcut
      536
  18. 18. Care dintre următoarele sisteme vă place cel mai mult?

    • Dealership
      131
    • Safe Zone
      52
    • Waruri
      327
    • Evadare din Jail
      134
    • Joburi
      181
    • Shopul
      45
  19. 19. Cât de des faceți DM fără motiv pe serverele noastre?

    • Zilnic
      43
    • Destul de des
      31
    • Ocazional
      124
    • Rar
      229
    • Nu fac DM
      443
  20. 20. Ce părere aveți despre jucătorii care înjură?

    • Mă scot din sărite
      240
    • Îmi provoacă disconfort
      298
    • Nu mă deranjează
      241
    • Și eu folosesc limbaj vulgar
      91
  21. 21. Credeți că ar fi mai util sa sancționăm cu ban (civilii level 10+) și demitere membrii facțiunilor care înjură?

    • Nu, și eu înjur
      158
    • Poate că nu, nu mă deranjează înjurăturile
      196
    • Poate că da, nu îmi prea plac înjurăturile
      185
    • Da, poate așa se învață minte să nu mai înjure
      331
  22. 22. Ați dori să dețineți o funcție pe vreun server, dacă da, care?

    • Nu doresc funcții
      163
    • Lider
      380
    • Helper
      142
    • Admin
      185
  23. 23. Cât de eficiente credeți că sunt testele TeamViewer?

    • Deloc, toți iau ban aiurea
      122
    • Oarecum eficiente, mulți iau ban aiurea dar mai prindeți și codați
      313
    • Eficiente, mulți codați sunt prinși și puțini jucători iau ban aiurea.
      235
    • Foarte eficiente, am scăpat de o grămadă de codați până acum.
      200
  24. 24. Dacă ar fi să adăugăm un sistem nou, pe care l-ați dori?

    • Anticheat
      387
    • Sistem de Rob nou
      103
    • Sistem de Salarii Facțiuni
      192
    • Sistem Custom House Interior
      74
    • Sistem de Questuri
      114
  25. 25. Credeți că ar trebui să oferim șanse la diverse funcții jucătorilor vechi care au primit banuri grave, au sancțiuni multe pe conturi dar n-au făcut nimic rău de un an de zile?

    • Nu, dacă n-au știut să se comporte atunci nu vor ști nici acum
      159
    • Poate, e posibil să își fi schimbat comportamentul
      251
    • Da, au învățat cum să se comporte de atunci
      155
    • Cu siguranță da, chiar dacă au avut sancțiuni merită și ei șanse
      305
  26. 26. Dacă ar fi să mai deschidem un server RPG ați juca pe acesta?

    • Nu
      300
    • Poate că nu
      65
    • Poate că da
      294
    • Da
      211
  27. 27. Cum vedeți serverele noastre de sa-mp peste câțiva ani?

    • N-o să mai fie peste câțiva ani
      44
    • Probabil o să fie dar cu jucători puțini pe ele
      161
    • Mai dezvoltate ca acum și la fel de mulți jucători
      272
    • Mai dezvoltate ca acum, mai multe servere și mai mulți jucători pe toate
      393
  28. 28. Credeți că acest chestionar ne va ajuta să aducem niște modificări benefice pe viitor serverelor?

    • Nu
      57
    • Poate că nu
      21
    • Poate că da
      344
    • Da
      448


Recommended Posts

@@A I M Sidorov, lol ba, eu aia am scris pe prima pagina, ai stat sa citesti tot? =))

 

Mai tine mult sondajul? Jelton, tu care ne zici "Nimeni nu te obliga sa joci aici" faci sondaje sa afle parerile noastre? Tu care zici "unde e severul ta cu 1000/1000?". Dar singur l-ai ridicat de la moarte doar cu "b-days". Interesant...

 

EDIT: Am luat si warn pentru postul asta =)) Doamne ce penibili sunteti.

Edited by rTn Dyablox VIP
Link to comment
Share on other sites

Am votat cu cea mai mare sinceritate. Foarte buna ideea cu sondajul, sunt sigur ca va va ajuta pe viitor. Sunt de parere ca acest server are nevoie cel mai mult sa scape de DM-isti care sunt oriunde. Ideea cu salariile la factiuni ar fi de asemenea una buna, dar si cea cu schimbarea sistemului de dat rob ca sa nu mai stam ore intregi sa strigam pe la Cnn in cautarea unui om cu care sa dai rob. Si ideea cu ban pentru injuraturi este foarte buna, sincer, fiind politist foarte multa lume te injura pentru simplul fapt ca te duci sa il arestezi si asta ma scoate din sarite. #peace

Edited by B4L Craym
Link to comment
Share on other sites

Am votat cel mai sincer B-) Dorinta mea este sa se readauge taraf-ul care a fost ani buni pe server, nu porcariilea alea 3. Pwp/MS si contul premium PERMANENT, ca d-aia am dat bani pentru el. HOTILOR !!!!!!!!!!!!!! PACALITI COPII :O

@@rTn Dyablox VIP, TERMINA MA CU SPAMU' :))

@@A I M Sidorov, mai usor ba cu tonul asta, ce te dai tu la astia? :P

@@South Alexutz, mai esti urat we ? :O:-?

@, ce mai face LiLi, spune-i ca o pup si ca-i dedic melodia asta: 00:53-1:10

 

 

auuu, $3F de P@jyn4 B-) B-)

Edited by rTn MaDoXxX
Link to comment
Share on other sites

Joc pe server din vara anului trecut, stiu, nu e mult timp, dar parca acum e mult mai diferit. Sa lasam la o parte chestiile cu banii care se faceau mai greu etc. Acum activeaza majoritatea copiilor de 12 ani obsedati, dependenti de acest joc, care joaca 25/24, de parca ar avea ceva de castigat in real-life. Copii fara viata sociala, copii care se inchid intre patru pereti. Daca-i intrebi cum e vremea afara, habar n-au, dar stiu ca au quest-ul de facut. Sa nu mai zic ca oriunde te duci si orice faci, dai de cate-un prost care foloseste ` post `, #renko, #magie si suferinte d-astea mai des decat isi schimba chilotii.

Cand sunt recrutari la helper, nu prea va mai uitati la vechimea jucatorului, la experienta etc, va uitati la cate sute de ore are jucate in luna respectiva. Mai pe scurt, cautati tipul de jucatori pe care i-am precizat mai sus ( robotii ). Nu puteti spune ca nu e asa, la ultimele recrutari au fost respinsi o gramada de jucatori care meritau mult mai mult decat cei acceptati. De ce? Pentru ca n-aveau 200 de ore jucate intr-o luna.

La war-uri toti codatii isi fac de cap. Inteleg ca nu raspunde nimeni la un report, la doua, la trei, dar cand dai de 100 de ori si primesti ` Reportul tau a fost anulat automat. Foloseste /report din nou daca mai ai nevoie de ajutor `, ce mai poti sa spui, ca-s ocupati cu altceva? Cum a mai zis cineva in acest topic, daca ii iei la injuraturi imediat te baneaza, dar legat de coduri (si ma refer la aim, no recoil etc, nu speed si alte prostii), mai stau cu /recon cand li se scoala lor. ( si aici ma refer la majoritatea adminilor de level 1-2)

Cum au mai spus-o multi, toti joaca pentru functii, majoritatea sunt pupincuristi si si-ar da o mana sa fie cineva pe acest server.

Nu se mai joaca de placere ca inainte, playerii mai vechi pot confirma asta.

P.S: daca stati pe aici cu miloaga spunand ca totul e bine pe server, nu o sa primiti nici un Infernus, nici admin, nici helper, asa ca nu va mai chinuiti sa va spuneti parerile false.

 

 

 

Edited by GF SyK
Link to comment
Share on other sites

Ai făcut 6 posturi în acest topic. Ți-ai dat destul cu părerea. Și hai să nu vorbim de activitatea mea, că-i un subiect pe care nu-l cunoști.

Sunt care au facut si 10. Nu-ti place ca postez sau ca va ustura adevarul? Credeam ca asta e scopul sondajului, sa aflati si voi adevarul pur de la noi, oamne ce au demnitate, nu de la pupincuristii serverului.

Link to comment
Share on other sites

Hey Kelton, it's a good idea this topic. Let me address some things in my mind which I miss, being a 2010+ player.

 

Economy

The one problem with these days is the vehicles and extreme economic fluctuations. For example: Level 5's with have the dream cars which, in 2012 for example, you'd see a Level 70+ having. By this I mean: Infernus, NRG-500, Sultan, Maverick, Sparrow etc. I believe the solution to this, is to "unlock" these things via hard work. E.G: "Getting rank 3+" in a faction would give you the means to be able to drive better cars. Other than that, there's not much we can do to delete the money off the server except auctions.

 

DM'ers / Civilian Armies:

I made this proposal about half a year ago, to create a "Deathmatch" server for these fools. Let the civilians who come to B-Zone to DM, play on a server where they can stretch their feet back all the way and have fun where it's legal. To make: tdm.b-zone.ro:7777 and problem solved. Anyone who makes DM, you can just /kick them and send them there. It's a good way to keep the players happy and offer a peaceful solution.

 

TRUCKERS TRUCKERS TRUCKERS TRUCKERS MAAAA

Please send them in another virtual world. Lol. No more to say about it.

 

Factions

I think it's a good idea to add much more factions. There's not enough to cover a 1000 player base. Why not add colors for Secondary jobs. E.G: Garbage men, they can have a nice dark green color at their name. So they feel like they're achieving something too. Rewarding the civilians will help more.

 

More events

Try adding more automatic things. Like:

Duel Arena (1v1 battle)

Sniper Arena

Cops Vs Robbers Arena

 

Many different Arenas to attract the players to do something else than just Paintball. Split up the different arenas and make a massively diverse server. It will be easy to script and will be good.

 

 

I'm giving too many suggestions at the wrong section, but yeah, +1 if you're with me boys and girls.

Link to comment
Share on other sites

Pai eu ce ziceam, daca va zic adevarul, si voi il primiti ca ofensare/jignire, mai e un folos din acest sondaj? A Poyce?

 

Sondajul nu e de folos dacă postează și votează doar jucători ca tine. Am scris clar pe prima pagină că sunteți liberi să vă lăsați o părere în limitele decenței. Tu vii aici ca să faci flaming și luând la mișto stafful. Du-te și vezi-ți de serverul tău de pe u-suck :). Sondajul va fi deschis cât timp considerăm noi necesar.

 

Viitoarele tale posturi în acest sondaj vor fi anulate și sancționate cu suspend de minim 5 zile. Caută-ți altceva mai bun de făcut.

Link to comment
Share on other sites

Probabil am mai explicat însă o să încerc să fac din nou un rezumat. Nu e atât de ușor să oferi o funcție unui jucător și după aceea să facă o treabă excelentă. Unii sugerați să oferim funcții jucătorilor vechi cu experiență și vă plângeți că oferim funcții jucătorilor mai noi care au multe ore jucate pe server. Bun, eu aș face cum spuneți voi însă de regulă jucătorii vechi și cu experiență au activitate redusă pe servere sau se plictisesc repede de funcție. De ce aș oferi o funcție cuiva care este slab activ pe principiul că doar a avut o experiență vastă în ganguri sau departamente iar pe urmă să mi vă plângeți că adminii sunt inactivi? Exact asta se va întâmpla dacă fac cum sugerați voi. Se vor alege dintre jucătorii vechi cu experiență, aceștia cum sunt vechi o să intre relativ repede într-o monotonie și o să vă plângeți din nou că adminii nu-și fac treaba.

 

Am văzut un lucru interesant în postarea ta, abia acum o văd, am selectat fragmentul despre care aş avea ceva de spus.

 

Uite, eu sunt jucător pe comunitatea B-Zone din noiembrie 2013. Am jucat ca no-liferul până în iunie pe RPG1 (5-6 ore pe zi minim, şi asta în timpul şcolii, în vacanţe nu vreau să mai spun că jucam şi 12 ore pe zi) pentru că aveam un ţel, aveam motive să joc. Era distractiv, mai ieşeai cu prietenii la o caterincă, mai dădeai un [/rob], un [/news] în cazul meu, mai mergeai la un war, suspendai carnetul unui trucker, etc., etc.. Am trecut prin aproape toate facţiunile ca să nu mă plictisesc, la un moment dat, mai ales când ajungi la o satisfacţie financiară aşa cum am ajuns eu, nu mai ai motive să joci. Când mi-a fost luată funcţia de primar pentru că a ta concepţie despre campania electorală este (părerea mea şi a multor jucători) greşită, am vrut să ajung helper. A fost a doua mea aplicaţie. Am muncit, deci, peste 18 luni (în jur de 4.500 ore jucate pe ambele conturi) pentru a ajunge acolo. Am fost respins pe motiv că nu îndeplinesc condiţiile, şi văd că au fost acceptaţi jucători care au nu unul, ci două banuri pentru cheats anterioare, 2.000 de ore jucate la level 60, jucători cu 1.000 de ore jucate la level 30 şi care aveau doar un rank 3, în rest log plin de F.W. şi F.P., realizări 0. Ce motiv crezi că mai avem noi, jucătorii vechi (mă consider vechi deoarece sunt dintr-o altă generaţie faţă de cea din mijlocul sau sfârşitul lui 2014) pentru a continua să jucăm atât timp cât am trecut prin toate? Helperul, liderul ar trebui să fie funcţii oferite jucătorilor vechi pentru a-i face să joace, dă-ne ceva nou ca să ne putem distra, pentru că de asta jucam. Dacă tu dai helper direct unui jucător cu 1.000 de ore jucate şi nici 6 luni în comunitate, care poate are şi nişte sancţiuni, care, dacă pierde funcţia, se lasă, crezi că afectează în bine comunitatea? Nu crezi că jucătorii ăştia mai vechi ar merita o şansă să-şi demonstreze calităţile?

 

Dacă o luăm pe principiul "de ce să le dau helper, că-s inactivi şi că lasă funcţia imediat" atunci putem discuta şi despre helperi "noi" care au făcut acelaşi lucru. E normal ca din 40-50 de helperi, 5-10 să fie slabi. Pentru că e greu să fie perfecţi cu toţii. Nu sunt hater, chiar deloc, momentan trag tare pe RPG3 că poate pe serverul ăsta o să iau şi eu vreo funcţie. Odată ce ai ajuns la o satisfacţie financiară, ai intrat în majoritatea facţiunilor, cunoşti totul despre server / forum, faci aceleaşi lucru zi de zi de zi, intervine plictiseala şi, dacă nu îi oferi unui jucător plictisit ceva nou, el se va lăsa. Mi se pare logic, dacă te-ai plictisit de o activitate, o stopezi. Aceste eventuri ocazionale, questuri şi sisteme sunt bune, însă distracţia oferită de ele e temporară. E un lucru care te "amăgeşte" puţin şi după dispare şi cheful de asta.

 

Dacă întrebi din 1.000 de playeri câţi s-au plictisit de joc, îţi bat pariu că măcar jumătate vor răspunde că "Da". Despre codaţi, pupincurism şi pile nu prea am ce comenta. Există, însă adminii ar trebui să se ocupe de ei. Adminii sunt activi însă nu fac faţă numărul codaţilor? Dă-le admin helperilor care muncesc de 6-8 luni ca să ajungă acolo, nu recruta admini noi care n-au trecut prin funcţia de helper, recent. Nu trebuie să stăm să ne plângem de milă că sunt codaţi la war, trebuie găsită o soluţie.

 

Poate ai înţeles ce vreau să spun. Jucătorii vechi au nevoie de funcţie pentru a le da un motiv să joace, că joburile, facţiunile şi sistemele de PB, GG şi race le sunt prea bine cunoscute, crede-mă. Succes.

Link to comment
Share on other sites

 

Am văzut un lucru interesant în postarea ta, abia acum o văd, am selectat fragmentul despre care aş avea ceva de spus.

 

Uite, eu sunt jucător pe comunitatea B-Zone din noiembrie 2013. Am jucat ca no-liferul până în iunie pe RPG1 (5-6 ore pe zi minim, şi asta în timpul şcolii, în vacanţe nu vreau să mai spun că jucam şi 12 ore pe zi) pentru că aveam un ţel, aveam motive să joc. Era distractiv, mai ieşeai cu prietenii la o caterincă, mai dădeai un [/rob], un [/news] în cazul meu, mai mergeai la un war, suspendai carnetul unui trucker, etc., etc.. Am trecut prin aproape toate facţiunile ca să nu mă plictisesc, la un moment dat, mai ales când ajungi la o satisfacţie financiară aşa cum am ajuns eu, nu mai ai motive să joci. Când mi-a fost luată funcţia de primar pentru că a ta concepţie despre campania electorală este (părerea mea şi a multor jucători) greşită, am vrut să ajung helper. A fost a doua mea aplicaţie. Am muncit, deci, peste 18 luni (în jur de 4.500 ore jucate pe ambele conturi) pentru a ajunge acolo. Am fost respins pe motiv că nu îndeplinesc condiţiile, şi văd că au fost acceptaţi jucători care au nu unul, ci două banuri pentru cheats anterioare, 2.000 de ore jucate la level 60, jucători cu 1.000 de ore jucate la level 30 şi care aveau doar un rank 3, în rest log plin de F.W. şi F.P., realizări 0. Ce motiv crezi că mai avem noi, jucătorii vechi (mă consider vechi deoarece sunt dintr-o altă generaţie faţă de cea din mijlocul sau sfârşitul lui 2014) pentru a continua să jucăm atât timp cât am trecut prin toate? Helperul, liderul ar trebui să fie funcţii oferite jucătorilor vechi pentru a-i face să joace, dă-ne ceva nou ca să ne putem distra, pentru că de asta jucam. Dacă tu dai helper direct unui jucător cu 1.000 de ore jucate şi nici 6 luni în comunitate, care poate are şi nişte sancţiuni, care, dacă pierde funcţia, se lasă, crezi că afectează în bine comunitatea? Nu crezi că jucătorii ăştia mai vechi ar merita o şansă să-şi demonstreze calităţile?

 

Dacă o luăm pe principiul "de ce să le dau helper, că-s inactivi şi că lasă funcţia imediat" atunci putem discuta şi despre helperi "noi" care au făcut acelaşi lucru. E normal ca din 40-50 de helperi, 5-10 să fie slabi. Pentru că e greu să fie perfecţi cu toţii. Nu sunt hater, chiar deloc, momentan trag tare pe RPG3 că poate pe serverul ăsta o să iau şi eu vreo funcţie. Odată ce ai ajuns la o satisfacţie financiară, ai intrat în majoritatea facţiunilor, cunoşti totul despre server / forum, faci aceleaşi lucru zi de zi de zi, intervine plictiseala şi, dacă nu îi oferi unui jucător plictisit ceva nou, el se va lăsa. Mi se pare logic, dacă te-ai plictisit de o activitate, o stopezi. Aceste eventuri ocazionale, questuri şi sisteme sunt bune, însă distracţia oferită de ele e temporară. E un lucru care te "amăgeşte" puţin şi după dispare şi cheful de asta.

 

Dacă întrebi din 1.000 de playeri câţi s-au plictisit de joc, îţi bat pariu că măcar jumătate vor răspunde că "Da". Despre codaţi, pupincurism şi pile nu prea am ce comenta. Există, însă adminii ar trebui să se ocupe de ei. Adminii sunt activi însă nu fac faţă numărul codaţilor? Dă-le admin helperilor care muncesc de 6-8 luni ca să ajungă acolo, nu recruta admini noi care n-au trecut prin funcţia de helper, recent. Nu trebuie să stăm să ne plângem de milă că sunt codaţi la war, trebuie găsită o soluţie.

 

Poate ai înţeles ce vreau să spun. Jucătorii vechi au nevoie de funcţie pentru a le da un motiv să joace, că joburile, facţiunile şi sistemele de PB, GG şi race le sunt prea bine cunoscute, crede-mă. Succes.

 

De ce pui problema așa , îți spun eu dacă suntem jucători vechi nu trebuie neapărat să fim favorizați toți plecăm cu aceiași sansă . Și cum ai spus-o și tu ajungând la un level mai mare nu mai este acea satisfacție al jocului și cred că și din acestă pricină Kelton alege jucătorii care au o activitate mai crescută și un level mai rezonabil. Cred că îți poți da și singur seama că ajungand la un level mai mare nu mai ai același interes fată de un jucator care muncește sa faca o anumită sumă de bani și un anumit level . Și eu la fel ca tine am fost respins de 2 ori iar prima dată când am fost acceptat am luat ban înainte cu o zi cand Kelton dădea gradele celor acceptați și totuși nu mi-am plans de milă , nu am renunțat și nici nu o voi face , am aplicat iar am fost respins și voi mai aplica de câte ori este nevoie și voi insista până când voi primii și acestă șansă ca să pot vorbi și apoi să îmi dau cu parerea față de staff , momentan nu pot spune că x,y,z nu își face treaba deoarece e ușor să vorbești din statutul de player dar cei care fac parte cu adevărat din staff știu munca care o depun zilnic .

Link to comment
Share on other sites

@, ideea e că el crede că noi, jucătorii vechi care nu mai avem activitate, ne-am pierdut interesul pentru joc. Nu, ne-am pierdut interesul pentru ceea ce avem. Dacă avem pentru ce juca cu siguranţă am face-o, dacă ni s-ar acorda şansa. Eu eram printre cei mai activi jucători de pe RPG1 şi tot am fost respins în favoarea unor jucători de level 30... mna, nu mi se pare OK, dar nu mă bag. Îşi organizează cum vrea serverul, şi asta afectează şi numărul de jucători. Acum jumătate de an eram 1000/1000 în fiecare seară, îmi amintesc că stăteam 5 minute să intru la war că era full serverul. Acum rareori văd 850-900 on seara.

Link to comment
Share on other sites

Probabil ca sistemul de warr nu este bine gandit,deoarece....... este gandit doar in acest mod:Ai 41 in factiune,vin 41 vs 41 pe turf....si ce credeti,se iau la bataie,cine face mai mult kiluri castiga...

Dar nu,nu este asa,in acest mement este asa : 41 intr-o mafie,25 intr-o alta,cine castiga ? Aia care sunt 41 logic.Sau mai este inca ceva,Aia sunt 35 aia 35,dar....unii din ei au pe hq si ceilalti au la 4 turfuri distanta.Cine castiga?Aia de aproape....sistemul este foarte prost.....ar trebui sistemul vechi de warr,vi la warr si esti bun,castigi,nu stai ca mortu pe turf si iti iei runda in 1 min jumate.+Daca credeti ca nu am spus prostii.

Link to comment
Share on other sites

@BIS aka OldNab Nu pot să te contrazic dar îți pun o singură întrebare : Oare dacă ai fi owner ai mai vedea din acestă persectivă logica? Ți-am spus din ipostaza asta e usor de vorbit dar e altceva când trebuie să ții 3 servere sub control.

 

@mR CoFFe Aici nu ține în mare parte de administrație aici ține de lideri și de polularea facțiunii , dacă un lider știe să își facă treaba îți dai seama că imediat vin si membri în acea facțiune.

Link to comment
Share on other sites

 

Sondajul nu e de folos dacă postează și votează doar jucători ca tine. Am scris clar pe prima pagină că sunteți liberi să vă lăsați o părere în limitele decenței. Tu vii aici ca să faci flaming și luând la mișto stafful. Du-te și vezi-ți de serverul tău de pe u-suck :). Sondajul va fi deschis cât timp considerăm noi necesar.

 

Viitoarele tale posturi în acest sondaj vor fi anulate și sancționate cu suspend de minim 5 zile. Caută-ți altceva mai bun de făcut.

Poyce primul pupincurist ti-a dat +. Eu sunt tipul de om care zice in fata tot. Si apropo, esti bine informat la ce tine de mine ;) Si sincer mersi ca ti-ai gasit timp sa-mi raspunzi. Succes cu serverul, nu pot sa zic nimic de rau, dar nu degeaba am jucat 2 ani aici.

Link to comment
Share on other sites

@@Dyablox4, a fi prieten și a fi de acord cu o persoană în legătură cu o afirmație logică nu înseamnă a fi pupincurist. Așa pentru informația ta, să nu mori mai prost decât ești, Kelton mi-e prieten și eu l-am adus pe această comunitate. Da. Mă laud cu asta. E cel mai bun lucru pe care l-am făcut până acum pentru B-Zone. Să nu te miri de ce urmează.

 

Btw. E Royce, cu R, nu cu P. Inteligentule.

Edited by Royce
Link to comment
Share on other sites

@@Royce, Corect, chiar cel mai bun lucru a fost sa-l aduci pe Jelton, si acum vorbesc serios. Ai gasit persoana potrivita. Dar sa lasam asta si sa trecem la scopul sondajului, si anume de afla opinia jucatorilor. Chiar crezi ca niste banuri permanente ma pot opri? Parca am demonstrat si mai demult ca nu e asa usor sa scapati de mine. Si fii atent ca nu am facut acum contul sa postez, are o vechime frumoasa, ca si cel de sus pe care mi l-ai banat pentru un post... Urat... Fii si tu mai indulgent, serverul si asa stie ce dur esti ;) Vezi ca asta e ultimul meu cont si tin la el, dar asa pentru informatia ta, sa nu mori mai prost decat esti, pot usor sa-mi fac alte mii conturi, dar scuteste-ma te rog. Apropo, Jelton nu-ti da +1 inapoi? Am crezut ca faceti schimburi =))

 

Sa nu te miri de ce urmeaza.

 

Btw. E Poyce, cu P, zi mersi ca nu Koyse, desteptule.

@@Royce, Corect, chiar cel mai bun lucru a fost sa-l aduci pe Jelton, si acum vorbesc serios. Ai gasit persoana potrivita. Dar sa lasam asta si sa trecem la scopul sondajului, si anume de afla opinia jucatorilor. Chiar crezi ca niste banuri permanente ma pot opri? Parca am demonstrat si mai demult ca nu e asa usor sa scapati de mine. Si fii atent ca nu am facut acum contul sa postez, are o vechime frumoasa, ca si cel de sus pe care mi l-ai banat pentru un post... Urat... Fii si tu mai indulgent, serverul si asa stie ce dur esti ;) Vezi ca asta e ultimul meu cont si tin la el, dar asa pentru informatia ta, sa nu mori mai prost decat esti, pot usor sa-mi fac alte mii conturi, dar scuteste-ma te rog. Apropo, Jelton nu-ti da +1 inapoi? Am crezut ca faceti schimburi =))

 

Sa nu te miri de ce urmeaza.

 

Btw. E Poyce, cu P, zi mersi ca nu Koyse, desteptule.

 

 

Royce: Din 7 click-uri iți banez orice cont, așa că fă-ți câte vrei.

"Dar sa lasam asta si sa trecem la scopul sondajului, si anume de afla opinia jucatorilor." Da, opinia jucătorilor. A jucătorilor care contează, nu a celor banați și tăntălăi așa ca tine.

Edited by Royce
Link to comment
Share on other sites

Ciudat ca unii pupa pana si in anonimat. Nu se dau functii pe pile? Nu se DADEAU, cand am fost eu lider. Prima aplicatie la helper dupa ce ca joc din 2012 si am mai multa experienta decat un level 30 care a avut o singura factiune, si am fost respins fara niciun motiv, normal ca m-am suparat, normal ca acum petrec doar o ora pe saptamana pe acest server. Ati ajuns de la 1000 de playeri constant la ora 8 la 600 constant. RPG2 a intrecut RPG1, deoarece acolo conducerea este altfel. Probabil ca v-ati gandit ca este si vina voastra, pentru ca ati realizat acest poll, lucru care este de apreciat. Prietenul meu, Regenesis, fost admin 6 RPG2, respins la helper. Pentru ca a avut niste probleme cu Rey in trecut? Exact, asa merge treaba acum.

Link to comment
Share on other sites

@, Da, mie mi-a spus Rey ca nu îndeplinesc condițiile necesare pentru a fi helper, nici el nu le-a îndeplinit când i-am dat Admin pe RPG2, de și-a bătut joc după și a vândut contul bătându-și joc de bunătatea mea. Mai știm noi cum e cu facerea de bine...

 

 

 

Să îmi las și eu opinia aici ca fiind un jucător pe B-Zone încă din 2009? Hai că mi-o las, dar pe scurt fiindcă nu vreau să îi plictisesc pe alții cu chestiile pe care pe mine mă deranjează. Să se fi schimbat B-Zone de când am început eu să mă joc până acum? Bineînțeles, jucătorii vin și pleacă. Haideți să vorbim în mare parte de faptul cum încearcă cei din conducere să scape de oamenii care au clădit B-Zone de-a lungul anilor, în încercarea disperată de a-i face pe noi veniți să rămână pe server acordându-le funcții. Aici nu contează că ești la fel de vechi ca și comunitatea, fiindcă tu ca un jucător cu experiență ai un punct de vedere, fiindcă știi cum s-a clădit B-Zone și cum s-a trudit pentru asta. Acest parcurs abrubt al jucătorilor începători este unul îngrijorător pentru playerii vechi. Kelton, spuneai ce cei vechi sunt inactivi și că ar fi de preferat să îi primim cu brațele deschise pe cei noi, nu vă spun că ar fi greșit, dar dați-le și celor vechi o șansă (nu mă milogesc pentru nimic), un motiv pentru care încă să mai joace, ei sunt crema de pe tortul numit B-Zone, cei noi veniți sunt abia blatul tortului, până să ajungă să fie cremă au de lucrat, nu îi poți face cremă din prima fără să fie capibili să se poarte ca fiind cremă, adică sa dea un aspect frumos întregului tort. Kelton, înainte mă înțelegeam bine cu tine, probabil te-a schimbat și atitudinea playerilor vis-a-vis de comunitate, și poate de aceea ai ales să îi ții departe pe toți și să îi tratezi de la distanță, a fost decizia ta. Cât de curând o să mă fac și eu dispărut de aici, nu din cauza lucrurilor ce se întâmplă pe B-Zone, ci din cauza faptului că mi-a cam trecut perioada de ședere. Update-urile recente mi-au arătat un dezinteres mare în activitatea pe care o desfașurați în materie de scripting, mi-ai acceptat o propunere în legătură cu sistemul de clothing, acum 4-5 luni dacă nu spun greșit, nici până acum nu s-a implementat. Aici nu îl condamn nici pe Mastertrap, nici pe KillerFish, ei nu au nici o vină, ei își fac munca cum pot ei mai bine. Sistemul de licențe? Ăsta era imperios necesar acum? Sau faptul că un polițist câștigă într-o lună cât face un tirist in 5 ore de muncă? Biz-uri ne trebuiau nouă? Race și altele? În toți acești ani ați eliminat orice urmă de RP, orice urmă de regulă RP, și refuzați cu înverșunare să faceți ceva în legătură cu asta. Spuneți ca suntem server RP? Greșit, pe vremea mea era server RP, acum este server de Stunt/DM. Playerii nu au pic de bun simț, nici o urmă măcar, față de polițiști, ați automatizat orice în poliție, urmează ca suspecții să se poată aresta singuri, fix asta ne mai trebuie acum. Nu o luați ca pe o insultă, nici câtuși de puțin, luați mesajul meu ca un semnal de alarmă tras de vechii jucători care doresc normalitate pe serverul pe care s-au distrat împreună cu prietenii în descursul anilor.

 

Mulțumesc.

Link to comment
Share on other sites

Eu unu am fost surprins cand am primit functia de Helper,da,imi pare rau ca am renuntat la aceasta functie,dar am avut probleme in real,de multe ori am fost refuzat si ca lider dar nu ma supar deoarece jocul nu consta numai in functii,e pentru distractie,eu unu timp de 2 ani si ceva mi-am facut multi prieteni pe B-zone si mereu voi tine la acest server,sunt multi oameni de treaba si care au functii pe care le merita.Ei bine acum mi-am schimbat nick-ul si nu ma mai stie aproape nimeni,l-am schimbat deoarece primeam sms-uri cu multe cuvinte urate de la dusmani si oameni prosti.

B-zone e un server foarte frumos,pare rau ca nu mai am timpul dinainte sa ma distrez pe el....

Link to comment
Share on other sites

@,@@BIS aka OldNab, voi nu aveti experienta jucatoriilor noi veniti. Ei s-au nascut pentru anumite functii.

@@Kelton, crezi ca daca bagi un event din an in paste o sa revita toti jucatorii vechi?

 

Eu nu comentez activitatea adminilor(level 2+), stiu ca ei au muncit si chiar merita.

Pot sa comentez de admini de level 1, au avut multe sanctiunii. Fost lider fbi care iti dadea rank la timp pe bani a ajuns admin.

Nu am avut admin, dar am fost helper si stiu cum merge treaba.

Nu jucam samp de ieri!!!!

 

Stiu ca in urmatorul post o sa ma ameninti ca imi dai warn sau mai stiu eu ce.

Asta e adevarul si nu ar trebui sa te supere.

Edited by VaNNilla
Link to comment
Share on other sites

@, Multi, printre care si eu, s-au lasat deoarece comunitatea nu mai ofera nimic interesant. Ei in loc sa bage un job nou, factiunea aia promisa din 2013 etc, actualizeaza comanda /members :| Sa nu mai zic ca la taxi la rank 3 au bagat 75 de comenzi, sa stea el sa faca 75 de comenzi, sunt curios in cat timp le face.

Link to comment
Share on other sites

 

Sondajul nu e de folos dacă postează și votează doar jucători ca tine. Am scris clar pe prima pagină că sunteți liberi să vă lăsați o părere în limitele decenței. Tu vii aici ca să faci flaming și luând la mișto stafful. Du-te și vezi-ți de serverul tău de pe u-suck :). Sondajul va fi deschis cât timp considerăm noi necesar.

 

Viitoarele tale posturi în acest sondaj vor fi anulate și sancționate cu suspend de minim 5 zile. Caută-ți altceva mai bun de făcut.

 

Ce rau esti :(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.