Jump to content

Regulă nouă: Activitate minimă de două ore pe zi pentru fiecare zi din lună


Peiu S4F

Recommended Posts

Baw nene mai avem si noi viata reala, scoala, JOB (ca nu imi da jocul bani de mancare), etc, etc..Scoateti prostiile astea de regulii puse aiurea si lasati-ne sa ne jucam frumos.

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt de acord cu aecasta regula dar vad ca multi nu au inteles cum e, sa explic, NU TREBUIE SA JOCI PE ZI 2 ORE, INTR-O LUNA TREBUIE SA ACUMULEZ IN TOTAL 60 DE ORE, POTI JUCA 3 ZILE 24/7 SI AI ACUMULAT 60 ORE, NU TREBUIE 2 PE ZI NEAPARAT!!!

Link to comment
Share on other sites

Frate usor usor de duce totul de rapa. Din hitmen agency a fost dat afara un membru cu o vechime de un an ca a avut in jur de 17 ore. FRATE EXAGERATI!!!!!!!! In joc intrii de placere nu din obligatie. Aici intru sa ma relaxez si sa imi petrec timpul liber nu sa intru ca la servici. Sa imi fac programul. :| GANDITI FRATE

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt de acord cu aecasta regula dar vad ca multi nu au inteles cum e, sa explic, NU TREBUIE SA JOCI PE ZI 2 ORE, INTR-O LUNA TREBUIE SA ACUMULEZ IN TOTAL 60 DE ORE, POTI JUCA 3 ZILE 24/7 SI AI ACUMULAT 60 ORE, NU TREBUIE 2 PE ZI NEAPARAT!!!

 

Da, și dacă faci o inactivitate de 7-14 zile pentru o problema, trebuie să recuperezi în celelalte zile ale lunii orele pentru a nu fi dat afară :| Practic, nu joci o zi, nu joci două, a treia zi trebuie să bagi tare ...

Frate usor usor de duce totul de rapa. Din hitmen agency a fost dat afara un membru cu o vechime de un an ca a avut in jur de 17 ore. FRATE EXAGERATI!!!!!!!! In joc intrii de placere nu din obligatie. Aici intru sa ma relaxez si sa imi petrec timpul liber nu sa intru ca la servici. Sa imi fac programul. :| GANDITI FRATE

 

Cum am mai spus, când banii îți iau mintea nu mai gândești, deci ...

Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu sunt de acord cu regula asta, cum este prezentată în momentul de față, însă nu știți de ce a fost adaugată. Au existat persoane în anumite facțiuni, cu un anume rank și erau considerați partea administrativă a facțiunii. Ei bine, acele persoane abia au reușit în 60 de zile să adune intre 10 și 19 ore jucate. O să discutăm și sper să ajungem la o decizie. O decizie cu care să reușim să împăcăm marea majoritate.

Link to comment
Share on other sites

Ma fratilor, oricum nu e adevarat, daca era, s-ar fi anuntat, pana cand nu e 100 la suta, pana atunci sa nu anuntati nimic, si da, m-am documentat. Daca se va adauga, atunci putem protesta, pana atunci, de ce sa protestam pentru nimic ?

Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu sunt de acord cu regula asta, cum este prezentată în momentul de față, însă nu știți de ce a fost adaugată. Au existat persoane în anumite facțiuni, cu un anume rank și erau considerați partea administrativă a facțiunii. Ei bine, acele persoane abia au reușit în 60 de zile să adune intre 10 și 19 ore jucate. O să discutăm și sper să ajungem la o decizie. O decizie cu care să reușim să împăcăm marea majoritate.

 

Regulamentul e aplicat doar jucatorilor , staff-ul de ce nu e afectat ? Sau ei nu sunt tot jucatori? Am inteles .. ei au viata personala,pentru restul acest "lux" e prea scump ... Cam asta ar fii prima problema,a doua ar fii numarul exagerat de ore , 60 e nu mult,ci extraordinar de mult.

 

Edit: @ ia verifica tu Factions Logs in National Guard si TTC ( eu de astea doua stiu momentan) si o sa vezi daca e adevarata regula sau nu ;) .

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca venirea Imigrantilor a adus aceste ganduri necurate in mintea adminilor,vin de la munca,vin pe B-zone un alt job? Serios? Parca era Play4Fun nu Play4Pay,sa bage ore jucate pe Shop serios? Atat de mare e foamea? Deci,am vazut multe reguli inutile la viata mea,dar asta chiar e o chestie foarte gresita si care nu-si are locul pe un server respectabil care este in top.Vreti sa ramaneti pe primul loc dar alungati oameni buni,ramaneti cu playeri de level mic care se plictisesc repede? Serios? Cum o sa faceti bani pierzand respect? Multi o sa mute serverul cu asemenea reguli,o sa pun pe Facebook ca lucrez la B-zone. O seara placuta.

Link to comment
Share on other sites

Domnu Kelton , tu ai 2 ore jucate pe zi ca ne impui noua regula asta ? Vad ca tu ai 5 ore jucate in 2 luni si mai zici de noi ca suntem inactivi ,cum fost dati afara cei doi din NG si cei 3 din Hitman unde au muncit foarte mult sa intri in aceasta factiune , asta ai meriya si tu adica fara admin(owner) , cand o sa ai si tu 60 ore jucate pe luna atunci sa ne cerei nou sa fim activi , eu Zic ca m.am rxprimat destul de clar. Na bobo se mai ocupa poate si de celelalte sv de jocuri ale comunitatii si na de asta zic eu ca e inactiv ,dar tu te ocupi doat de Sa-Mp . DECI ACEASTA REGULA ESTE O MARE PROSTIE CA SI SISTEMUL DE 30 MIN JUCATE/ORA CA SA AI O 1 JUCATA VA ASIGUR CA DACA SCOATETI SISTEMU ASTA VETI AVEA IAR 1000/1000 IN FIECARE ZI

Link to comment
Share on other sites

Cand banii te orbesc, ajungi sa mai iei si decizii de felul asta, lui kelton si celorlalti nu le pasa de voi, doar de banii vostrii.

 

4047434c38050ead0506edea9f9f48d0.604x516

 

Mie nu mi-au dat donator ca am 76 euro invoices si 36 la orders. Si imi zice bobo '' Pentru a primi rank-ul de donator trebuie sa ai minim 50 euro orders''

Link to comment
Share on other sites

O alta regula smechera impusa de Vinnie:)). Tin minte ca acum 1 an sau 2, am primit ban pe un cont ca mi-am exprimat parerea despre el cand am aflat de la un tovaras ce-i impunea sa faca era helper. Nu vreti sa stiti, dar era obligat de vinnie sa faca mii de helpmeuri pe saptamana cum fac si ceilalti colegi ai lui:)). Doar pentru ca aia care faceau N helpmeuri si amicul meu era nevoit sa faca asta:)).

 

Este o regula foarte buna. :D

Link to comment
Share on other sites

A fost, este, va fi o afacere. Aduceti-va aminte de vremurile din 2009-2011 chiar si 2012 cand era jocul asta o distractie. De ce? Cateva motive: Puteai face materiale toata mafia pe o singura masina, existau 2 infernusuri pe server si aia care le aveau erau ce mai "tari", nu existau atati wannabe cocalari ca acum, nu erau toti copii de 13 ani zei si valorosi si toate cele, intr-o mafie aveai ce face (nu ca acum, joci 4 war-uri si /q). Acum? Acum intri, vinzi o masina, cumperi un NRG, te mai saluti cu 2-3, mai zici un "/s nab" si cam atat. Care e diferenta? diferenta e ca acum nu mai tine nimeni cont de cine ai fost, toti te cred "smecher" doar daca ai 50kk in banca. Cum ai acei bani? Incerci sa fi cat mai bine cotat/smecher/sa ai influenta/sa fi cat mai respectat intr-un joc, pt ca stii ca in realitate esti ala din liceu care e trimis la magazin de 5 ori pe pauza. Normal ca bobo a vrut bani din asta, doar nu si-a pierdut 6 ani degeaba ca sa faca un server sa distreze toti puradeii si caldararii si zeii s.a.m.d. Toti am fi facut asta mai devreme sau mai tarziu.

Si acum revin la intrebarea pe care o asteptati dupa ce am scris aici un roman. CAND VA MAI FI SERVERUL ASTA O DISTRACTIE? Acum gandeste-te si tu la noi putin si nu mai fii lacom. Stim si noi ca suntem fix niste ca*ati in ploaie pentru tine, dar ia-o ca un sfat prietenesc..nu iti poti obliga sursele de bani sa stea langa tine, ii poti atrage. Si cum ii atragi tu? Le scoti posturile de manele la toti cocalarii care joaca, le faci update-uri de tot rasu, inafara de getgift-ul ala si acele event-uri penibile de 2 lei, ce mai faci? A..le bagi gold, ne spui ca "Conturile premium vor fi permanente" dupa care le pui temporare, vezi ca te bagam pe skype si te luam 6 insi la peleu si dupa faci ca noi, le pui pe un an, ne vinzi skin-uri cu 50e sau 10.000.000$ (care tot din gold sunt si aia), dupa care le bagi la shop. Dinou, primim inapoi fix p*la. Acum ce-ar trebui sa-ti facem? Scuza-ma, sa-ti "faca" astia mici? Pun pariu ca daca-ti fac maine reclamatie ca nu ai impozit pe toti banii luati de pe b-zone, esti in puscarie. Ceea ce faci tu e ilegal, dar probabil nu stiai asta, ca daca stiai, trebuia sa te gandesti ca din 150.000$ conturi, unu e mai rasarit. Nu ma consider eu ala, dar nu poti stii niciodata ce te loveste cand ti-e lumea mai draga.

Si acum sa revin..crezi ca daca-i obligi sa joace 2 ore pe zi, o sa-ti doneze mai mult? Nu cred ca are Kelton vreo vina in asta. E prea serios si prea corect, iar el isi ia niste amarati de 800 ron pentru 2 ore lucrate pe zi pentru tine. Nu ca l-as pupa pe el mai mult ca pe tine, ca amandoi sunteti niste anonimi virtuali.

 

Am vbit aici in numele celor care erau vechi si totusi au plecat. Intreaba-te de ce ai doar jucatori de varsta medie 14 ani si nu mai sunt "baietii" aia care ti-au ridicat comunitatea. Cred ca stii la cine ma refer aici, aia 20 oameni fara decare tu erai fix un rahat acum. Dar nu e nimic. Il ai pe Rey, iti mai aduce el 20 de prieteni si ar trebui sa-i spui mersi daca ar face asta, am invata 5 tipuri de limba romana.Noapte buna

 

P.S: Inainte sa il injurati pe kelton, ganditi-va ca are o varsta si niste ani si daca v-ar da o palma, v-ar caca. Injurati macar pe cine trebuie, el face ce ii este impus.

Link to comment
Share on other sites

 

Atâta timp cât ne facem datoria, ne facem rapoartele, nu cred că trebuie să ne obligați să ne petrecem un număr de ore în acest joc.
, idem fratele meu!

Spunand-o, in cel mai frumos mod (asta ca sa n-o spun ca din topor, vorba aceea), adaugarea unei astfel de regule ar fi cea mai proasta modificare facuta vreodata. Vorba lu' Peiu, atata timp cat iti respecti indatoriile, ce conteaza cum reusesti? De asta nu puteti voi trai? Nu o sa reusiti sa ridicati iar acest server, sa fie iar full si *the best*, din contra, doar o sa pierdeti o gramada de jucatori (fie ca se vor lasa de joc, fie se vor orienta spre alt joc sau comunitate, dar sigur nu vor ramane, TOATE AU O LIMITA!). De-a lungul carierei mele, am avut mai multe sanse, care poate si le-ar fi dorit unii jucatori, iar eu le-am irosit, dar asta c-am jucat mereu pentru placere si din respect pentru munca mea, totusi. Asta le-ar intrece pe toate, si indiferent cat de mult as fi vrut sa mi continui istoricul cu realizari, n-as putea-o face cu regula asta, s-ar cam umple paharul, as face pee pe toate munca mea si n-as mai astepta o retragere frumoasa, ci mi-as da demisia din urmatorul moment dupa ce a fost adaugata. Cu astfel de principii, singurii jucatori cu care ve-ti ramane vor fi cei obsedati, si aia sigur vor avea asteptari la te miri ce functii. Nu asa se procedeaza, ce s-a intamplat cu perioada aceea cand caracterul conta?!! Pentru ca ala e important, poate sa fie el activ si sa fie un gunoi (nu fac referire la exceptii, ele sa se simta), atata timp cat e un jucator exemplar, are un caracter mai mult decat ok si isi face treaba (si-o duce la bun sfarsit in ordine), ce dracu conteaza cum reuseste? Da, fratele meu, in viata reala DETALIILE, conteaza, dar mai da-le dracu ca aici e un server totusi, sa fim seriosi acum.

P.S. Nu ar fi mai ok sa ne mariti la 8 h pe zi? Eventual sa ne si platiti?! Zic si eu...

Imi pare nespus de rau ca s-au dus pe apa sambetei toate realizarile fostilor mei colegi si ca li s-au stricat istoricul cu aceasta regula.

**Si daca tot a fost sa ii demita, macar cred ca era omenesc si de bun simt sa fie demisi fara fp, ca ei n-au fost doar niste simpli soldati, n-au nici niste gunoaie care si-au batut joc de acest server sau factiune. Ei au facut parte din echipa de elita a acelei factiuni, stalpii armatei, si care a fost rasplata? C-au fost aruncati ca un ambalaj la gunoi?! Frumos, aplauze va rog.

 

Link to comment
Share on other sites

Eu ca lider doresc sa-mi spun parerea.Dupa parerea mea este o regula putin deplasata.De ce? Pentru ca nu poti obliga pe cineva sa joace samp.Mai bine puneti un minim de 80h.

 

Cf man

Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu sunt de acord cu regula asta, cum este prezentată în momentul de față, însă nu știți de ce a fost adaugată. Au existat persoane în anumite facțiuni, cu un anume rank și erau considerați partea administrativă a facțiunii. Ei bine, acele persoane abia au reușit în 60 de zile să adune intre 10 și 19 ore jucate. O să discutăm și sper să ajungem la o decizie. O decizie cu care să reușim să împăcăm marea majoritate.

Decizia ar fi sa fie cum era inainte, sa nu se bage regula asta.

Exemplu: Un membru care face parte din taxi, intra, isi face raportul, mai intra la sedinte / activitati si dupa sa stea aiurea sa faca acel total de ore. Un membru care isi face treaba pe saptamana = raport facut.

Link to comment
Share on other sites

Ba sincer,daca as fii dat afara din ambele factiuni pentru ca nu-mi pot respecta obligatia fata de server cu 60ore/luna ar fii ok,adica nu ar trebui sa ma stresez ca am de facut raport,trebuie sa intru sa fac log in unele zile,apoi am de intrat la war seara.Eu cred ca aceasta regula ne va ajuta sa ne oprim din a juca samp si in schimb poate vom stii cum sa ne vedem de viata,sau de alte jocuri care NU impun o limita de ore...

Si din cate am vazut,nu numai Zoltes si Marius au fost dati afara din factiune pentru acest motiv,au fost dati afara si cativa agenti Hitmen care au lafel de putine ore jucate,si alti "pilosi" cu aproximativ tot acelas numar de ore care au ramas(1,2,3 - nu am nimic cu ei,dar trebuie sa existe si exemple).Nu e o noutate sa va spun ca pe aceasta comunitate predomina pilele, adica daca vrei sa intri intr-o factiune renumita trebuie sa ai ceva cunostinte la conducere,altfel dai din buze ca te-a respins liderul...

Ce a fost B-Zone acum 2-3ani, nu va mai putea fii niciodata,ca si cu Romania pe timpul lui Ceausescu,era printre cele mai bogate tari,iar acum se chinuie sa ramana pe harta.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.