Jump to content

Pareri Sistem PC


Recommended Posts

  1. Nick: Alexander

  2. Buget: 1700

Componente pe care vreau sa le pastrez ( HDD/CPU/Periferice etc. ): -

Aveti nevoie de monitor?: Da.

Aveti nevoie de periferice?: Nu.

Pentru ce va fi folosit PC-ul (G aming/Office/Multimedia)?: Browsing, CS GO si SA:MP.

Cand planuiti sa faceti achizitia (zz/ll/aaaa)?: Zilele astea.

Doriti ca PC-ul sa fie silentios?: Da.

Alte precizari: Vreau pareri despre aceasta configuratie. http://www.cel.ro/wish/&wid=34451

Link to comment
Share on other sites

 

 

Procesor groaznic? Mai intereseaza-te tu te rog, am acest procesor si n-am probleme de loc. OC la 4.0GHz cu coolerul stock, tehnologie Haswell Refresh, are acelasi single core performance ca un i7, seria 4000.

 

Si te-as ruga sa nu vorbesti ca si cum ai fii cine stie ce cunoscator cand tu faci recomandari cu sisteme preasamblate.

 

OnTopic: Procesorul e bun, placa de baza e buna (am acelasi procesor, doar ca placa de baza un asus h81m-e). Restul pieselor sunt bune, mai putin placa aia video, mai bine joci cu integrata decat cu acel r7 240. Daca vrei ceva bunicel, ia un r7 250/250x

Link to comment
Share on other sites

@, Totul e ok, doar procesorul lasa putin de dorit. Mai pune cativa banuti deoparte, si i-ati un i5 4460. Iar la placa video, incerca sa mergi pe nvidia. Eu am avut de ales intre GTX970 si R9 390, am mers pe Nvidia si nu imi pare rau. Acum, diferenta dintre un AMD si NVIDIA este la render-browsing. AMD-ul e conceput pentru gaming in general, iar performantele in PS, AE, C4D si altele, sunt destul de scazute.

Edited by Koverino
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.