Jump to content

News Reporters - Evidența ziarelor / Newspapers evidence


sRn
 Share

Recommended Posts

NumeWediNN

Ziar scris în data de17.06.2019

Ziarul a fost aprobat de cătreBaoke. @uV baoche

Ziar (poză):8TrkSAs.jpg

Alte precizări: Nu a vrut sa-mi aprobe ziarul, si-a batut joc de mine, sa nu-i dati r4 lu' asta ca face abuz

Link to comment
Share on other sites

NumeAlfie.

Ziar scris în data de: 24.06.2019

Ziarul a fost aprobat de către: Ailime

Ziar (poză): uqyCfEw.png

Alte precizări#Solomons.

Edited by AIM Alfie
Link to comment
Share on other sites

Observ că aici a fost o inactivitate destul de lungă când vine vorba de cine era responsabil de acest topic. Eu am fost desemnat (mulțumiri lui SNiKK.) să mă ocup în continuare de această evidență, a ziarelor. Mă voi uita peste ele începând cu cele de săptămâna aceasta, nu cred că are rost să mă uit și peste cele mai vechi care nu au primit răspuns final, fiindcă sunt destul de multe și majoritatea celor ce au postat au fost deja promovați sau au părăsit între timp facțiunea, așadar:

 

@RaphaRafael, ziarul tău este corect și a fost adăugat la raportul de activitate.

@Urkelbama ToV, your newspaper is correct and it will be added to your faction activity report.

Link to comment
Share on other sites

@Urkelbama ToV, your newspaper is wrong and it will be deleted. Mistakes:

- on the first row: "sports" -> sport

- on the second row: "in" seems to be replaced by "from"

- the phrase in which you have mentioned the vehicle's DS price means that DS is priced like that. It seems look like "Its (according to the title and previous phrases' subjects - Sultan) Dealership price..." or "Sultan's Dealership price..."

- (not really a mistake) gold price is kinda wrong according to Wiki information, but in-game, indeed, you wrote the correct price

- after "also" you must use a comma (,) in this case

- in the penultimate row "thanks" -> thank (you must use the short infinitive form of this verb)

- in the last row "tunings" -> tunning

 

@RaphaRafael, ziarul tău este greșit și va fi șters. Greșeli:

- pe primul rând înainte de „t” trebuia pusă o virgulă (,)

- pe al 4-lea rând înainte de „ceea ce” trebuia pusă o virgulă (,)

- pe penultimul rând „jentile” -> jantele

 

@Victory GalipRomanul, ziarul tău este greșit și va fi șters. Greșeli:

- pe primul rând „taxi company” -> Taxi Company

- „aka.” nu este în limba română, trebuia să folosești „alias” sau alte sinonime

- înainte de „estenu are ce căuta acolo acea virgulă

- pe al 7-lea rând înainte de „oricândnu are ce căuta acolo acea virgulă

 

@Vio2004, ziarul tău este greșit și va fi șters. Greșeli:

- pe al 2-lea rând ai scris „171km/h” (km/h legat de număr) - aici nu e neapărat o greșeală, mai corect ar fi fost să scrii cu spațiu între ele

- termenul „sportivitate” nu este potrivit contextului (conform dicționarului limbii române avem următoare definiție: Însușirea de a fi sportiv; disciplină, conduită, atitudine cinstită, leală, plină de respect a unui sportiv față de partenerii și de adversarii săi; de altfel, nici termenul „sportiv” nu are nicio legătură cu acest context, dacă la asta te gândeai)

- pe al 5-lea rând ai folosit termenul „customizat” care nu există în limba română, puteai folosi verbul „a modifica

- pe al 6-lea înainte de „etcnu are ce căuta acolo acea virgulă, înainte de „etc” nu se pune niciodată virgulă

 

@Cucu, ziarul tău este greșit și va fi șters. Greșeli: 

- pe al treilea rând „Mitsubishiului” -> Mitsubishi-ului

- nu știu de unde ai luat sursa de inspirație a acestui model (Sandking - Mitsubishi Pajero 1985, cum ai scris tu), pe wiki.b-zone.ro scrie „necunoscut” la rubrica „provenit din”, nu dorim dezinformarea jucătorilor, folosește surse oficiale (forumul nu reprezintă o sursă de material pentru ziare, folosește jocul, site-ul RPG și Wiki)

- pe ultimul rând „DealerShip” -> Dealership

 

Am revenit cu editarea promisă în urma răspunsului direcțiunii și am procedat conform regulamentului (ziarele cu greșeli vor fi șterse).

 

Eu unul nu postez pe nimeni la sancțiuni pentru aprobarea acestor ziare necorespunzătoare, de altfel nici nu cred că am voie. Dau mână liberă celor de rang superior dacă doresc să vă sancționeze sau nu.

 

@Urkelbama ToV, please try to write a new newspaper and post a new evidence, pay more attention. 

@RaphaRafael, @Vio2004, @Cucu, vă rog să încercați să scrieți un nou ziar și postați o nouă evidență, fiți mai atenți când scrieți.

 

Acest post ar trebui să reprezinte un semnal de alarmă către cei care verifică ziare.

Edited by uV baoche
Link to comment
Share on other sites

@Zeeuwe, nu merge dovada.

 

ziarul tău este greșit și va fi șters. Greșeli:

- la titlul ori scriai „FBI”, așa cum este în [/factions] sau pe RPG, ori scriai F.B.I. până la capăt, așa cum ar trebui să arate o abreviere corectă (tu ai uitat ultimul punct)

- în al 5-lea rând ai scris „wanted” -> „nivel de urmărire”, ca să faci și acordul scriai „nivel de urmărire cuprins între 1 și 6”, însă vezi următoarea liniuță

- altă greșeală o reprezintă faptul că ai scris că ei se ocupă de infractori cu nivel de urmărire între 1 și 6, complet greșit, ei se ocupă în principal cu nivel de urmărire 3 și 4 (extras din regulament FBI, de altfel și prima regulă care este scrisă în acesta: Membrii FBI au prioritate in capturarea si arestarea suspectilor cu wanted 3 si 4 si a celor fara drept de predare (exceptie de la aceasta regula au membrii rank 4+ care pot merge dupa orice wanted))

- „robberi” - combinație între română și engleză? Trebuia să folosești „jefuitori / hoți de magazin(e)” sau, și mai simplu, „robbers

- „runneri” - din nou o combinație interesantă? Trebuia să folosești „fugar(i)” sau „runners

 

(!) Folosește o singură limbă când scrii un ziar, pentru a evita greșelile astea de tip "romgleză" - Valabil pentru toți.

 

 

@Zeeuwe, dacă poți, scrie alt ziar.

 

@Urkelbama ToV, please check my last post, I have edited it and I've written all the mistakes.

@RaphaRafael, @Vio2004, @Cucu, vă rog să verificați ultimul meu post, l-am editat și am pus toate greșelile.

Edited by uV baoche
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.