Jump to content

[FILM - SA:MP] From nothing to Infernus


dell
 Share

Recommended Posts

R3y5W9N.png

Buna ziua dragi jucatori/membrii ai acestei comunitati!

 

 

Informatii despre cum am fost determinat sa ma apuc de acest proiect:

-Ma numar si eu printre zecile, poate chiar sutele de oameni care au vrut si poate au reusit sa faca un astfel de proiect in GTA SAN ANDREAS, anume

un film despre o anumita poveste, cu originalitate sau nu, cu un subiect amuzant/dramatic etc. Ei bine m-am decis si eu acum mult timp sa fac

un film in acest joc, deoarece chiar am observat ca se pot realiza multe doar cu Gta CamHack si un program de filmare! Nu am si nu o sa am

NICIODATA gandul, sa fac acest film pentru bani/atentie/faima. Chiar daca am 3 vizionari sau 1000 eu tot la fel de dedicat voi fi, de ce? Este o pasiune,

nu este un JOB sau o obligatie.

Intradevar, sa vad ca creatiile mele sunt placute si apreciate de public, m-ar incanta foarte mult!

 

Informatii cu privire la STORY-ul filmului:

-Acest film a fost inspirat din povestea mea (IN-GAME). Probabil nu exista jucator pe server care sa zica: Eu nu vreau o masina buna; Ma multumesc cu ce am etc.

este pur si simplu absurd sa zici aceste lucruri deoarece suntem OAMENI, asa am fost conceputi, sa nu ne multumim cu putin si sa vrem cat mai mult, altfel nu ar fi

existat evolutia umana si probabil nu am fi avut PC-uri sau tot ce vedem in jurul nostru in momentul de fata.

 

-Personajul principal: Personajul principal am ales sa fie nu un om de rand, ci un.. cersetor!

De ce? 1)Am vrut sa 'integrez' un acest tip de om in societate, acest lucru neavand loc in realitate.

2)Am dorit sa va arat cum un astfel de om poate ajunge sus.

 

Pe parcursul episoadelor personajul nostru, Sarmel, va da de necazuri, toate acestea fiind generate de dorinta de a face bani!

Bineinteles, toate acestea fiind mascate de dialoguri si intamplari comice! Caci fara haz nu am fi oameni.

 

AFIS:

Ma pot considera o persoana care este foarte atenta la detalii am creat acest afis..

 

YGzRPC2.png

 

Program:

-Probabil ati vazut in afis, o sa apara un episod nou in fiecare DUMINICA ORA 20:00.

-Nu stiu exact cate episoade vor fi, probabil pana nu mai am idei (dar cum imaginatia nu are limite) pana cand

se va inchide serverul movie.b-zone.ro si nimeni nu se mai joaca SAMP.

 

Colaborare:

Cautam actori! Am nevoie de ajutor deoarece tot ce am facut in episoadele 1, 2 si 3 (cel din urma inca nu este termiat) am fost

SINGURUL actor si m-am folosit de magica comanda [/npc (id)] pentru a pune mai multi actori in scena.

 

Deci mai pe scurt, daca ai timp liber si vrei sa ma ajuti si sa apari in film, te astept cu drag!

 

Episoade/Canal YouTube:

Toate episoadele le gasiti pe canalul meu de YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCJ0JERnsNRGxvQavQtwAzOA

 

Dar o sa postez si linkuri catre PRIMUL episod de pe canal:

 

Incheiere:

Va multumesc tuturor, iar daca ai ajuns aici fara sa omiti nici un rand si ai citit tot, ai respectul meu!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Daca nu avea bani de paine cum de avea telefon, cum de a chemat taxi si cum de a putut sa-i plateasca aluia? Din pensia babelor? :))

 

Interesanta idee, putea fi regizat si mai bine.

 

Multa bafta cu viitoarele episoade. :)

 

Edit:

 

Unele chestii nu prea au legatura cu realitatea, de exemplu: " Nu am permis de conducere " - " Lasa ca te descurci tu ".. :))

Edited by Rough
Link to comment
Share on other sites

;) Telefonul era furat, am zis ca fura din pensia babelor.

Te astepti ca un cersetor sa aiba permis de conducere? [-X:-J

In episodul 3 (deja am filmat secventele) o sa stii ca Papadie face parte dintr-o retea de traficanti de arme.

 

+ Umor, din cate am vazut in comentariu ai fost amuzat de episod, asta a fost si ideea mea

 

EDIT: Da stiu, dar eu zic ca pentru primul episod care-l fac in viata mea zic ca a iesit bine.

Este loc si de mai bine, dar cu timpul o sa capat experienta

Edited by smirilis
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.