Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Discutii despre lideri


DaniiLh

Recommended Posts

Sunt singurul care s-a saturat de acesti lideri inganfati si cu nasul pe sus ?

Majoritatea playeri-lor de pe server nu au sansa de a face parte dintr-o factiune. De ce? Pentru ca nu au cunostiinte, nu au bani s.a.m.d. De ce nu exista sansa egala pe acest server? Majoritatea liderilor au maxim 15 h pe luna, repet, pe LUNA. 7x24=168hx4=672 din care, ei avand o functie destul de importanta au doar 15-16 ore. Au figuri de milioane dar nu-ti pot concretiza motivul pentru care ai fost respins, motivul l-ar putea scrie simplu"nu-mi esti prieten/nu te cunosc" dar ar fi imediat eliminati din functie daca ar face asta. Nu dau niciun nume pentru ca stiu ca cei care sunt inclusi se vor simtii singuri. Rog ca toti playerii care au sansa de a raspunde sa spuna o parere sincera. Toata lumea e libera sa vorbeasca si sa-si dea cu parerea.

 

Link to comment
Share on other sites

Nu contează banii într-o facţiune. Contează să fii activ, să cunoşti GM-ul şi să ştii să scrii corect. A, şi să nu fi fost sancţionat prea mult.

Link to comment
Share on other sites

@, ţin să te contrazic. Îţi garantez că sunt o mulţime de lideri actuiali care nu au pic de păsare în ceea ce priveşte statutul tău pe server. Însă, ca să-ţi dau opinia mea din propria experienţă. În primul rând, după noul update al regulamentului care prevede că orice lider poate respinge un jucător cu motiv sau fără, majoritatea liderilor au câteva criterii după care acceptă un jucător. Majoritatea criterilor sunt astea:

 

- o aplicaţie care arată bine, estetic

- activitatea lunară, orele lunare jucate

- chiar şi numele tău poate conta, estetic vorbind iară

- trecutul tău, poate a auzit vorbe urâte despre tine, poate ai sancţiuni ş.a.m.d.

 

Credemă, liderul este liber să aleagă ce vrea el în facţiune, pur şi simplu este mai bine aşa, decât să accepţi pe oricine. Şi uite un sfat de-al meu, încearcă să te dai bine pe lângă el, e România, când pupi unde trebuie, ajungi unde vrei.

Link to comment
Share on other sites

Sunt singurul care s-a saturat de acesti lideri inganfati si cu nasul pe sus ?

Majoritatea playeri-lor de pe server nu au sansa de a face parte dintr-o factiune. De ce? Pentru ca nu au cunostiinte, nu au bani s.a.m.d. De ce nu exista sansa egala pe acest server? Majoritatea liderilor au maxim 15 h pe luna, repet, pe LUNA. 7x24=168hx4=672 din care, ei avand o functie destul de importanta au doar 15-16 ore. Au figuri de milioane dar nu-ti pot concretiza motivul pentru care ai fost respins, motivul l-ar putea scrie simplu"nu-mi esti prieten/nu te cunosc" dar ar fi imediat eliminati din functie daca ar face asta. Nu dau niciun nume pentru ca stiu ca cei care sunt inclusi se vor simtii singuri. Rog ca toti playerii care au sansa de a raspunde sa spuna o parere sincera. Toata lumea e libera sa vorbeasca si sa-si dea cu parerea.

 

trebuie sa sti unde sa pupi si sa lingi bine si ai o sansa. + sunt si unii lideri inganfati, dar asta vine odata cu functia. Si unii( gen deea) nu inteleg ca n-au treaba cu aceasta functie dar tot continua.

Link to comment
Share on other sites

Sunt de acord cu voi ! Traim in era pupincuristilor, ca si in politica de altfel. Scuzati-mi expresia dar asa este.

Nu incurajez 'pupincurismul' si nici nu voi face asta doar pentru a face parte dintr-o factiune.

Ce-i drept, sunt si unii lideri care dau dovada de maturitate si care isi aleg membrii factiunii dupa merit .

Sincer, eu am o varsta si ma joc pentru distractie, pentru a ma amuza si a cunoaste noi persoane, dar niciodata nu voi ajunge sa traiesc intr-un joc si sa-mi dau aere ca vai Doamne am un statut in joc. Este o boala de care multi sufera si momentan incurabila.

Link to comment
Share on other sites

Spune-mi te rog ce rost are acest topic?''Discutii despre lideri'', daca ai ceva cu respectivul lider il poti reclama cu motivul: ''Nu imi place fata ta'', sau mai stiu eu ce.Fratilor, terminati cu prostiile astea si vedeti-va de joc daca doriti.Pentru a ajunge respectat trebuie sa te faci respectat, nu sa cersesti respect la unu' si la altu', degeaba vi tu aici si ne zici noua despre ''X'' si despre ''Y'' ca nu ne interseaza, pe mine cel putin, insa, poate pe alti da.Liderii nu au fost alesi de conducerea serverului, sau poate ca da, nu conteaza acest lucru, membrii respectivei factiuni isi alege propriul lider in care ei au incredere, cu siguranta nu il vor alege pe care vrei tu, asta de asigur ;).Asadar, incearca sa iti vezi de joc, stai linistit ca era asta a ta, cum o numesti tu nu exista, e o invientie mintala a ta prin care incerci sa atragi atentia.

Link to comment
Share on other sites

Inainte sa vorbesti ia niste apa in gura ca ai facut praf in acest topic. Daca ai avea necesarul de cunostiinte ale limbii engleze ai fi inteles ce reprezinta "General Discussions", (ce zic eu ale limbii engleze, abia te descurci cu romana) anyway, parerea mea conteaza mai mult sau mai putin, dar important e ca pentru unii conteaza. M-ai intrebat ce rost are acest topic, dar comentariul tau ce rost are ?

Link to comment
Share on other sites

O fi general discussions, da nu se deschide topic pentru orice problema minora. Tu te plangi ca n-ai fost acceptat, bun. Daca consideri ca ai fost respins complet aiurea, contacteaza un admin level 4+ si se rezolva problema in PM.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.