Jump to content

Ce cărţi recomanzi? / Which books do you recommend?


XES
 Share

Recommended Posts

mtuIuhh.png

 

ro32.png

 

 

MODEL POSTARE COMENTARIU

 

  • Nickname:
  • Autor:
  • Titlul cărţii:
  • Anul publicării:
  • Genul cărţii:
  • Numărul de pagini:
  • Scurtă descriere:
  • Recenzie personală:

 

REGULAMENT POSTARE COMENTARIU

 

  • Postaţi câte un model separat pentru fiecare carte în parte. Încălcarea acestei reguli va duce la primirea unui avertisment verbal.
  • Postarea unor descrieri şi recenzii personale prea scurte este interzisă. Scrieţi măcar o propoziţie, cu subiect şi predicat. Încălcarea acestei reguli va duce la primirea unui avertisment verbal.
  • Puteţi posta doar o singură dată. Încălcarea acestei reguli va duce la primirea unui avertisment verbal.

 

 

uk32.png

 

 

● MODEL OF POSTING A COMMENT
Nickname:

Author:
Book title:
Publication year:

Book genre:
Number of pages:
Short description:
Personal review:


● RULES ABOUT COMMENTS

 

  • Post a separate model for each book. Violation of this rule will result in receiving a verbal warning.
  • Posting a description and personal review that are too short is forbidden. Write at least one full sentence. Violation of this rule will result in receiving a verbal warning.
  • You can only post once. Violation of this rule will result in receiving a verbal warning.

 

 

Edited by Madalin
Update 26.06.2020 - Logo
Link to comment
Share on other sites

eu m-am apucat sa citesc o carte super dupa mine, se numeste: Crima din Orient Express

 

Link to comment
Share on other sites

Va recomand 'Aventurile lui Huckleberry Finn' si 'Print si Cersetor'. Sunt niste carti scrise de Mark Twain, asa ca nu va veti plictisi.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca Twilight este cea mai frumoasa carte...dar ma rog....fiecare cu ideile si cu gusturile lui...mi-am spus doar parerea:D

Link to comment
Share on other sites

Recomand Umbra Vantului de Carlos Ruiz Zafón. Mie mi s-a parut absolut geniala, imbina stilul gotic al Barcelonei din mijlocul secolului XX, romantismul si misterul extraordinar de bine, iar modul autorului de a descrie m-a lasat fara cuvinte <3 Poate parea horror prin anumite parti dar este doar o iluzie. Cititi-o si veti stii de ce :)

E o carte care chiar merita citita, acum astept doar sa dau peste asta la fel de buna sau sa se ridice macar la 3/4 din nivelul cartii acesteia.

Link to comment
Share on other sites

Nu e chiar atat de greu sa argumentezi o recomandare, trebuie sa existe un motiv pentru care considerati ca si altii ar trebui sa citeasca o anumita carte. Deci lasati lenea la o parte si scrieti mai mult de 2 randuri, ca nu este imposibil.

Ultimii trei care au postat primesc avertisment, urmand ca la urmatoarea abatere sa fie sanctionati cu warn.

 

Pana atunci, de acum inainte si la acest topic se va mentiona numele cartii, al autorului, si mai ales motivul pentru care o recomandati.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.