Jump to content

Topic pentru discutii


Dyablox
 Share

Recommended Posts

24 minutes ago, rTn Dyablox VIP said:

Eu nu prea am obiceiul să gândesc.

dyablox sa zicem ca tu ai vrea la o facultate doar ca nu ai bani, ai doar 12 clase si diploma de bac. Ai alege sa lucrezi in RO / MLDV in cazul tau sau sa pleci in alta tara sa lucrezi pe un job de necalificat? in cazul asta ma aflu meu, tu ce ai face ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, rTn Dyablox VIP said:

În primul rând nu mai scrie MLDV ci MD. Te duci la o facultate cu aceași specialitate unde îți poți permite.

bro am facultate in alt oras si taxa e de 36 mil, tre sa fiu prea zeu sa intru la buget

cred ca ma duc 2 ani in alta tara si traiesc ca ultimul vierme si pun de o parte fiecare ban

Link to comment
Share on other sites

@Bilosul dă bacul la fizică, dacă-ți place. Cu biologia nu prea te ajută pe diploma de bac. Mie mi se par ușoare. 

3 hours ago, Bilosul said:

ba ziceti si mie cum sa fac sa ma descurc la romana sa scot 6 la bac :))

 

la română, înveți rezumatele și încearcă să fii cât mai artistic, niște exemple din operă când faci un eseu te ajută mult. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, MnX Madalin said:

@Bilosul dă bacul la fizică, dacă-ți place. Cu biologia nu prea te ajută pe diploma de bac. Mie mi se par ușoare. 

la română, înveți rezumatele și încearcă să fii cât mai artistic, niște exemple din operă când faci un eseu te ajută mult. 

e mult de tocit si nu stiu de unde

tu ai dat bacul?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Bilosul said:

e mult de tocit si nu stiu de unde

tu ai dat bacul?

Nu, însă dau la fizică că-mi place, la fizică nu ai ce toci, e logica evenimentelor, niște formule, legi, cam atât. Ai modele de bac, alegi ce îți place cand dai bacul, electric, mecanic, optic sau termodinamic. Electrica mi se pare cea mai ușoară, dacă nu se bagă la bac fizică cuantică și fizică nucleară, degeaba :D

Edited by MnX Madalin
greșeală mică, mi e somn
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.