Jump to content

Topic pentru discutii


Dyablox
 Share

Recommended Posts

2 minutes ago, Dyablox said:

Concerning your question. I think our generation can bring new concepts of life, they prefer to work less, but more efficiently. They are freer, more independent and mature much faster. You ask me what he can do more than work - play - sleep, can live happily.

How can someone live in peace one there's some old bad stuff ( you know what i'm talking about ) that we gotta solve to live happily  ? 

And working less isn't always good, we lived in confy life, we got what we asked for, comparing ourselves to our parents which makes us spoiled and less serious about work ?

Link to comment
Share on other sites

Yes, we do not yet live in a perfect world, but we are moving more and more towards it. The quality of life has increased, so has the length of life, and infant mortality is declining. We don't work a little, our parents have worked too long.

Link to comment
Share on other sites

@who is this boi mult stimabile domn, sunteți mereu bine-venit în echipa noastră. Cu cel mai mare regret, dar mă simt obligat să vă anunț, posturile din cadrul acestui topic nu se încrementează.

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Dyablox said:

@who is this boi mult stimabile domn, sunteți mereu bine-venit în echipa noastră. Cu cel mai mare regret, dar mă simt obligat să vă anunț, posturile din cadrul acestui topic nu se încrementează.

pentru un moment parca viața mea a prins lumină, sens.

însă acum din nou nu văd sensul la nimic. 

 

adică, cum să trăiești viața asta când vii cu cele mai bune intenții să discuți aici, să glumești cu niște colegi atât de minunați, să postezi o memă, un cântec... totul părea la un moment atât de colorat și frumos, totul atât de entuziasmant și exotic până când unul citește că posturile din cadrul acestui topic nu se încrementează 

 

 

 

cum poate trăi unul atunci? care e sensul nostrul pe pământ? un fum, vă rog, că tremur

Edited by who is this boi
Link to comment
Share on other sites

Farmecul discuției din cadrul acestui colțușor de forum uitat de toți, este anume faptul că nimic nu se încrementează. Un post neîncrementat e ca un post ce n-are valoare, deci nu există. Dacă posturile nu există, atunci nici creatorii, adică noi, simpli utilizatori ai acestui sistem manipulator. Dar ăsta e sensul vieții, să trăim în umbră, dar să fim fericiți. Nimeni nu ne deranjează, nimeni nu ne impune reguli tâmpite, suntem liberi, în acțiuni, gânduri și vise.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dyablox said:

Yes, we do not yet live in a perfect world, but we are moving more and more towards it. The quality of life has increased, so has the length of life, and infant mortality is declining. We don't work a little, our parents have worked too long.

You don't seem a believer to me right ? 

3 hours ago, who is this boi said:

acum în perioadă de sesiune mi-a venit ambiția și mi-am propus să ajung la 1000 de posturi în următoarele zile

You can make it man just avoid spam and meaningless posts.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, CouldnoT said:

You don't seem a believer to me right ? 

No, I'm not a believer.

 

Neața echipă.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, South SirPinDer said:

Imi fac treaba de helper :)

la fel si eu ba :D 

8 minutes ago, Dyablox said:

No, I'm not a believer.

 

Neața echipă.

neata Dya

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dyablox said:

Sunteți 2 helperi incompetenți și încă mai aveți tupeul să vă lăudați.

ei hai.. las-o balta. sunt helper ca sa fiu unul dintre ei.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, South SirPinDer said:

@TLG Koppen Cand vine A1 ?

nu stiu.. sunt in top 10 helperi pe RPG2 deci nu prea ma grabesc cu adminul deoarece am mai fost si stiu ca trebuie sa renunti la jocul placut pentru administrare si nici nu prea am timpul necesar.. am multe pe cap si pana nu le termin nu o sa imi ridic prea tare activitatea ca helper pentru a primi admin...si astept si un lider daca tot :D 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Dyablox said:

No, I'm not a believer.

I don't want to judge anyone, but being a non-believer doesn't make you modern.

Just to let you know.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, TLG Koppen said:

nu stiu.. sunt in top 10 helperi pe RPG2 deci nu prea ma grabesc cu adminul deoarece am mai fost si stiu ca trebuie sa renunti la jocul placut pentru administrare si nici nu prea am timpul necesar.. am multe pe cap si pana nu le termin nu o sa imi ridic prea tare activitatea ca helper pentru a primi admin...si astept si un lider daca tot :D 

ce, adica carevasazica adminii nu se mai pot juca? :O

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clanin3 said:

ce, adica carevasazica adminii nu se mai pot juca? :O

adminii 1-3 nu prea au acel timp de a juca placut pe care il aveau odata ca helper/jucator deoarece aici vine vorba de administrarea serverului pentru ca nu degeaba ai fost ales admin, esti si intrebat daca tot deci mna :D 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TLG Koppen said:

adminii 1-3 nu prea au acel timp de a juca placut pe care il aveau odata ca helper/jucator deoarece aici vine vorba de administrarea serverului pentru ca nu degeaba ai fost ales admin, esti si intrebat daca tot deci mna :D

Trebuie sa iti umpli calculatorul cu filmari de la paint / waruri  :))

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clanin3 said:

ce, adica carevasazica adminii nu se mai pot juca? :O

Da, dacă ești un bun admin, care răspunde la report-uri, dă ban pentru cod și mereu ajută jucătorii, tu n-ai de unde să știi cum e asta.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dyablox said:

Da, dacă ești un bun admin, care răspunde la report-uri, dă ban pentru cod și mereu ajută jucătorii, tu n-ai de unde să știi cum e asta.

Ce bine că eu nu raspund si nu banez, huh. Ghinion celor ce fac asta, ar trebui să ia exemplu de la mine :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.