Jump to content

Topic pentru discutii


Dyablox
 Share

Recommended Posts

6 hours ago, bilosul said:

asa rau ai ajuns incat sa bei? =)) nasol de tine, alcolul e pentru oameni slabi

Mereu am băut. Deja fiecare cu părerea sa.

 

Seara echipă, ce faceți?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bilosul said:

ce muncesti? daca muncesti pe camp, imi mare extrem de tare de tine

lucrator comercial mi se zice cik, stau intr-un depozit si descarc produse, le pun pe raft, etc etc

Edited by they call me young d
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, eB Vidiric said:

Am chef de maincraft.

nush nu mai am ce sa fac pe sv u ala nu mai am idei de chestii de facut

fac afaceri cu playerii si le dau stack uri de diamante pt chestii useless doar pt ca sunt baiat finut

 

6 hours ago, Lewoo said:

M-am lasat de ceva timp de meserie da aveam sanse sa te bag sub masa

nush nu cred

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, they call me young d said:

lucrator comercial mi se zice cik, stau intr-un depozit si descarc produse, le pun pe raft, etc etc

la penny lucrezi? cristian dascalu zicea ca nu merita sa iti pierzi vara pt banii aia, mai bn inveti un skill, un ceva

Link to comment
Share on other sites

suntem doar niste fiinte ce au norocul sau ghinionul de a se putea constientiza pe sine. nu exista vreun sens al existentei noastre. asa cum existam noi pe terra, pot exista alte sute de planete mai avansate sau abia la inceput, daca maine planeta noastra nu ar mai exista asta nu ar influenta cu nimic ciclul universului, planete dispar in fiecare zi. la fel dispar si persoane. la fel dispare si sensul a tot ceea ce cunosti cand iti dai seama ca totul e o iluzie. nu stim, nu avem si nu detinem nimic. nimic nu ne face mai importanti decat o furnica, atata timp cat suntem la fel de vulnerabili. 

viata pe care o petrecem e ceea ce da sens vietii, existentei pe care o avem. sensul e sa gasim ceea ce este cu adevarat important, pentru unii poate fi greu de determinat, insa odata ce stii ce te face sa te simti viu, nu lasa nimic sa te impiedice din a urmari acel ceva.

nu exista nicio forta superioara care ne controleaza, religia a fost utilizata ca instrument de manipulare in masa sau pentru a da pur si simplu o explicatie simpla existentei. nu poti explica unui copil de 6 ani concepte de economie, deci cea mai usoara cale este sa i dai o bomboana ca sa se simta implinit pentru o perioada scurta de timp. cand creste si devine adult nu ii poti oferi fericirea, deci ii dai concepte de economie si il faci sa alerge dupa bani ca sa-i dai impresia ca acolo se afla implinirea atat spirituala cat si economica. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.