Jump to content

Advent Calendar a început, detalii aici

Recrutăm designeri audio și video. Puteți aplica aici

Adi007

Log actualizări Wiki / Wiki updates log

Recommended Posts

Update

Iunie 2020

Interval 01.06.2020 - 06.06.2020

• Au avut loc diferite schimbări în cadrul paginii Website -> Contul meu

- La informații generale am adăugat noile informații adăugate în ultimul update de pe website (2.4.0 - By BlackThief)

- Adăugat sistemul 2FA la Security.

- Corectate diferite greseli & adăugate diferite imagini.

• Editată versiunea în engleză a paginii Website -> Statistics
  • Adăugate detalii despre /lift. (Click)
  • Am adăugat detalii despre comanda [/wt] și limita de nivel 5 pentru a folosi această comandă & am tradus în engleză mai multe comenzi care se găseau doar în limba română (Click)
  • Am adăugat informații despre ATM-uri + imagine informativă despre acestea. (Click)
  • Am adăugat comanda /mybiz și informații despre ea. (Click)
  • Am tradus pagina legată de arme albe. (Click)
  • Am reparat diferite greșeli, am eliminat comenzile scoase de pe server și am adăugat mai multe comenzi + informații despre ele. (Click)
  • Schimbate niste texte la toate factiunile legate de skin-uri & numele rangurilor, remediate diferite greseli și adăugate imagini & reparate niste greșeli de pe pagina Factiuni -> Descriere generala
  • Remediată o greșeală legată de "Legături Utile" / "Pagini similare" pe paginile unde există această opțiune, daca erai pe limba Engleza și apăsai pe un link te băga pe acea pagină, pe limba română. Acum o să te bage pe pagină pe aceeași limbă de pe care accesezi linkul.
  • Am adăugat noile SafeZones de pe servere.
  • Am actualizat lista cu cursele disponibile in bizul Race Arena.
  • Am verificat wiki-ul de la A la Z, ceea ce a rezultat în diverse modificări ce nu au fost precizate aici, traduceri, remediere greșeli minore & adăugare de poze informative pentru a îmbunătăți aspectul vizual al paginilor.

Update

Septembrie-Octombrie 2020

Interval 01.09.2020 - 06.10.2020

Am eliminat tot ce tinea de [/tutorials] si [/skipthetutorial] de pe wiki.b-zone.ro.

Am schimbat sumele de la [/free] si [/lawyer] pe pagina Joburi:Lawyer.

Am schimbat sumele intre care poti vinde [/lawyer] pe paginile LSPD, SFPD, LVPD, FBI si National Guard.

Am adaugat pe pagina legata de Clan HQ Interiors un paragraf care contine un link cu toate interioarele de pe SA:MP cu imaginile corespunzatoare fiecaruia.

Am adaugat imagini noi legate de activitatile prin care poti face puncte la maraton.

Am tradus cateva paragrafe in engleza la sistemul de PayDay si a fost adaugat nivelul la care atingi 100% boost de job/rob.

Am adaugat Maverick pe lista vehiculelor care pot fi convertite la statusul VIP. (Shop:VIP Car)

Am adaugat la Website:Statistics -> achievements noile achievements de la Chimist si Pescar.

Am adaugat comanda /cancel bunker la Bunker System.

Adaugata precizare la /picklock (Nu se poate folosi comanda pe o masina incuiata DEJA folosita de un jucator) -> Job Car Jacker

Am adaugat noua misiune lui Ryder (Raid) la sistemul de misiuni.

Am updatat detaliile despre comanda /mdc.

Am adaugat detalii despre comenzile /opencellsall & /closecellsall la factiunea National Guard.

Actualizata poza cu /order in functie de rank pe toate paginile mafiilor.

Posted (edited)

Update - Madalin

Ianuarie 2021

Erorile găsite au fost remediate.

A fost adăugată o notă la toate skinurile facțiunilor că acestea sunt la general, rangurile pentru purtarea acestor skinuri putând să difere în funcție de regulamentul intern al facțiunii.

A fost modificat textul la rangurile facțiunilor în italic, de asemenea am adăugat la fiecare nume al rangului în parte, cifra corespunzătoare rangului respectiv pentru a putea fi mai ușor de identificat pentru jucătorii începători, cine ar fi liderul/subliderul în funcție de skin, etc.

Edited by Madalin

Update - Madalin

Martie 2021

Erorile / adăugările raportate au fost rezolvate.

La pagina Alte Sisteme -> Clanuri, a fost adăugată o notă care duce la interioarele din GTA, acolo puteți căuta interioarele de clanuri

Update - Madalin

Aprilie 2021

Erorile / adăugările raportate au fost rezolvate.

Update

Iulie 2021

• Am creat o noua pagina cu informatii despre Jobul Zilei. (Click)
  • Adaugate masinile GreenWood, Virgo si Rancher la Standard Vehicles.
  • Am completat lista de business-uri de pe pagina Bizuri:Descriere Generala.
  • Am verificat wiki-ul de la A la Z, ceea ce a rezultat în diverse modificări ce nu au fost precizate aici, traduceri, remediere greșeli minore & adăugare de poze informative pentru a îmbunătăți aspectul vizual al paginilor.

Update - Nic

Septembrie 2021

Am actualizat paginile în conformitate cu update-urile 7.0.6, 7.0.7 și 7.0.8. (https://www.rpg2.b-zone.ro/updates/server)

Alte mici modificări făcute.

Edited by Nic

Update - Nic

Octombrie 2021

Am actualizat paginile în conformitate cu update-urile 7.0.9 și 7.0.10. (https://www.rpg2.b-zone.ro/updates/server)

Update - Nic

Noiembrie 2021

Am actualizat paginile în conformitate cu update-ul 7.1.0 (https://www.rpg2.b-zone.ro/updates/server)

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.