Jump to content

RPG4 Opening - 1st February 2016


Bobo
 Share

Recommended Posts

 

 

E si normal ca intre 50 si 60 % vin pentru functii, 20 - 30 pentru case/business-uri, si doar 10-20 4 fun. Eu ma duc insa, vreau sa incep totul de la zero, sa vad cum este sa fie toata lumea egala in bani, level, licente, s.a.m.d. Sa ne vedem cu bine .

Ah, deci nu sunt singurul care se apuca pentru a incepe totul de la 0. Ma bucur. Ne vedem pe server.
Asteptam deschiderea.
Link to comment
Share on other sites

E si normal ca intre 50 si 60 % vin pentru functii, 20 - 30 pentru case/business-uri, si doar 10-20 4 fun. Eu ma duc insa, vreau sa incep totul de la zero, sa vad cum este sa fie toata lumea egala in bani, level, licente, s.a.m.d. Sa ne vedem cu bine :D.

 

Ce zici, toti egali in bani? Baietii deja o inceput sa stranga pensii de-ale bunicilor, alocatii si sa fure din portofelu parintilor doar ca sa bage bani din prima zi. N-ai citit prima pagina? Unu era speriat ca nu poate baga din prima zi bani.

 

Scopul RPG4 e stric 'strangerea de fonduri', mereu cand se deschide un server nou este o inflatie totala la comenzile pe clienti, toti cumparandu-si CP s.a.m.d.p., daca s-ar fii dorit contrariul shop-ul ar fii fost dezactivat, cel putin in prima saptamana.

 

Cu toate astea o sa incerc si eu, sa vedem, dar probabil o sa se intample exact cum s-a intamplat pe 3.

Link to comment
Share on other sites

Presimt ca dupa 1-2 saptamani de la deschidere, dupa ce se dau biz-urile/casele si toate alea, toti se vor intoarce pe RPG1/2/3, si din 1000/1000 vor fi 300/1000, in fine, eu sper sa nu fie asa, multumim bobo.

Link to comment
Share on other sites

 

Ce zici, toti egali in bani? Baietii deja o inceput sa stranga pensii de-ale bunicilor, alocatii si sa fure din portofelu parintilor doar ca sa bage bani din prima zi. N-ai citit prima pagina? Unu era speriat ca nu poate baga din prima zi bani.

 

Scopul RPG4 e stric 'strangerea de fonduri', mereu cand se deschide un server nou este o inflatie totala la comenzile pe clienti, toti cumparandu-si CP s.a.m.d.p., daca s-ar fii dorit contrariul shop-ul ar fii fost dezactivat, cel putin in prima saptamana.

 

Cu toate astea o sa incerc si eu, sa vedem, dar probabil o sa se intample exact cum s-a intamplat pe 3.

 

Ai facut vreodata un calcul cu privire la toate costurile pe care administratia b-zone le are in decurs de o luna/an? Daca totusi nu ai facut, te rog sa faci unul (serverele sunt hostate la zeroping) si o sa vezi necesitatea unui sistem de shop pe serverele de samp. O zi buna si ne vedem pe RPG 4.

 

19200 lei (192 milioane = ~ 4230 euro) doar hostul pentru cele 4 servere.

+host site care nici ala nu este foarte ieftin.

Edited by TheIvoBoy
Link to comment
Share on other sites

 

Ai facut vreodata un calcul cu privire la toate costurile pe care administratia b-zone le are in decurs de o luna/an? Daca totusi nu ai facut, te rog sa faci unul (serverele sunt hostate la zeroping) si o sa vezi necesitatea unui sistem de shop pe serverele de samp. O zi buna si ne vedem pe RPG 4.

 

19200 lei (192 milioane = ~ 4230 euro) doar hostul pentru cele 4 servere.

+host site care nici ala nu este foarte ieftin.

Corect, iti dau dreptate si pana la urma nimeni nu te obliga sa donezi, o faci ca vrei.

 

, mi-ar fi rusine sa vorbesc in locul tau despre donatii. Ai gradul de donator si tocmai tu vorbesti de donații care ai donat o gramada :))

Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru aceasta reusita sa zic asa, dar e putin aiurea sa ruleze acelasi gamemode ca celelalte 3 servere. Adica nu se putea implementa un alt tip de gamemode? Sau macar sa se schimbe mai drastic asteptul si factiune decat in celelalte 3. Stiu ca se va spune ca dureaza si e nevoie de mult timp si toate cele dar sa ai 3 servere cu acelasi tip de gamemode, aceleasi factiuni, joburi, case si bizuri etc. si sa mai deschizi unu la fel mi se pare putin anapoda. Dar totusi succes!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.