Jump to content

RPG4 Opening - 1st February 2016


Bobo
 Share

Recommended Posts

Nu-ti fa probleme de acest gen pentru ca serverul va ramane cu mult mai multi jucatori.

Daca lasi mafiile cu intrare level 15 sigur o sa fie 100-200/1000 ti-o zic 100% deoarece 40% din server sunt baietii din mafii asa ca as zice sa recalculezi levelul de intrare al mafiilor ca o sugestie se poate edita :)

Edited by LuckyLucianoSILENT
Link to comment
Share on other sites

Economia nu o sa fie resetata (wipe), nu? Oricum, deabia astept si eu. Daca mai lucrati, spor la treaba, multumim.

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor, am citit toate comentariile voastre si am vrut sa va raspund eu personal din punctul meu de vedere cam cum ar decurge totul.

Explicatia mea este probabil mult mai detaliata si explicata "babeste" pentru cei ce nu inteleg.

Multi dintre voi ati avut nelamuriri sau intrebari cum ar fi:

 

A. Problemele si intrebarile utilizatorilor B-zone!

 

  • A.1 Wipe-ul
  • A.2 Cumpararea de gold inca de la deschiderea server-ului.
  • A.3 Nivelul prea mare pentru mafii.
  • A.4 Scaderea masiva a jucatorilor pe rpg4 dupa alegerea biz-urilor, functiilor sau a caselor.

 

Explicatia mea dupa cum urmeaza:

 

  • Wipe - Nu o sa fie niciodata wipe pe nici un server de pe b-zone!
  • Achizitionare Gold - Da, se va putea achizitiona gold inca de la deschiderea server-ul la fel ca pe orice server nou deschis de catre comunitatea b-zone, pentru a putea achizitiona gold-ul intra aici: http://shop.b-zone.ro/cart.php?a=confproduct&i=0in momentul in care este pus si server-ul rpg 4 in functiune!
  • Nivelul prea mare pentru mafii - Nivelul pentru mafii nu este prea mare, de ce spun asta? Pentru ca in momentul in care pui un nivel mai mic, automat persoanele ce vin de pe serverele RPG 1 / 2 / 3 si sunt si in mafii acolo, fac parte dintr-un departament sau o factiune pasnica, va intra pe server-ul RPG 4 doar pentru mafii in intervalul orar 20:00 - 22:00. Va face nivelul minim cerut de voi, respectiv 7 sau 10 si dupa nu il va interesa de server, automat, server-ul RPG 4 scazand foarte mult referitor la membrii ce vor fi pe server.

 

 

Staff-ul superior, dupa deschiderea RPG 3 au avut niste probleme mici de organizare iar prin asta au incercat ca pentru server-ul RPG 4 sa nu fie nici o problema, problemele si rezolvarea sunt urmatoarele:
  • Lag-ul foarte mare la spawn si spawnarea masinilor in aceasi locatie, prin acest fel vor incepe direct cu

     

    jucătorii înregistrați până pe 4 Februarie, inclusiv, vor primi automat chirie în una din casele de pe server. în funcție de chiria primită, vehiculul de tutorial va fi spawnat în apropiere. Folosiți comanda /v pentru localizarea lui.
  • Acordarea jucatorilor de licente in special de condus ( Driver License) iar prin aceasta au adaugat inca de la deschidere:

     

    toți jucătorii înregistrați până pe 1 Martie, inclusiv, vor primi toate licențele, mai puțin cea de arme, pentru 600 de ore.
  • Indisponibilitatea de locuri la job-uri, prin acesta au adaugat:

     

    locurile la joburi au fost suplimentate (trucker-100, garbage-200, quarry-150, farmer-150, arms dealer-75, drugs dealer-75, transporter-50)
  • Nu puteai sa te pui pe /sleep deoarece nu existau membrii departament iar prin aceasta au adaugat:

     

    comanda /surrender îți va oferi posibilitatea de a-ți ispăși pedeapsa conform nivelului de wanted. Comanda va fi disponibilă până pe 15 Februarie, inclusiv.
Explicatie proprie pentru motivul care jucatorii nu vor scadea pe server-ul RPG 4 asa cum au scazut pe RPG 3.

 

  • Multi dintre voi ati spus ca motivul pentru care jucatorii doresc sa activeze pe server-ul RPG 4 este pentru obtinerea de Functii ( Admin / Helper / Leader / Sublider ) , Busniess-uri sau Case iar daca acestia nu au ceva din cele enumerate se vor lasa, eu zic ca nu..de ce? Explicatia mea este urmatoarea:

 

  • Nivelul ridicat pentru a intra in gang-uri ( Level 15) - Acesta este o idee foarte buna avand in vedere ca un numar mare de jucatori ce intra pe server-ul RPG 4 vor sa intre doar pentru mafii, isi lasa un cont AFK doar pentru a atinge nivelul minim si dupa activeaza in mafii la un ulterior prieten ce va detine o functie intr-un gang, avand in vedere ca pentru level 15 este de munca, este necesar un timp de asteptare mai mare pentru a putea intra in mafie, daca ar fi fost dupa cum ati propus, Level 7 respectiv 10 automat era mult mai usor iar bunurile obtinute pe acele conturi ar fi reduse si posiblitatatea si dorinta de a renunta la acel cont ar fi fost fara deficit sau fara nici o problema.
  • Deschiderea gang-urilor doar in orasul Los Santos la inceput ajuta popularea mafiilor pana la atingerea numarului maxim de jucatori pentru a nu fi o diferente de membrii la war-uri ce poate crea avanataje numerice pe teritoriu si castigand prin influenta. Daca deschide toate mafiile de la bun inceput se vor crea grupuri si vor merge in numar mic in anumite mafii si probabilitatea ca unele mafii sa fie intr-un numar mult mai mare de cat alte mafii este foarte mare.

Sistemul de alegeri pentru functiile de lider - Acest sistem in 5 saptamani , o luna si putin este benefic pentru ca multi dintre jucatori vin de pe alte servere rpg ale comunitatii sau din afara comunitatii pentru functii de lider in diferite factiuni. In interval de 5 saptamani jucatorii trebuie sa dovedeasca activitate pe forum fara nici o forma de sanctiune iar prin acest fel multi dintre jucatori vor dobandi anumite bunuri pentru ca activitatea se reflecta prin orele jucate nu prin level-ul obtinut.

 

 

Aceasta este strict parerea mea despre noul proiect al comunitatii B-Zone, multi dintre voi probabil o sa fiti rautacios dar nu asta conteaza, este strict parerea mea si am vrut sa dau o mana de ajutor.

 

Succes tuturor doritorilor ce vor sa activeze pe RPG 4, parerea mea este ca merita!

Toate cele bune, cu stima si respect Muppetti.

 

 

 

 

 

 

Edited by LcN Muppetti
Link to comment
Share on other sites

Fara sistem de rob 2 lunde ce? Si noi cum o sa facem bani pt licitati findca alti cumpara cu gold si e clar

Nu vom avea prea curand politie, astfel roburile nu ar fi corecte.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.